"cvrtje" v mikrovalovni pečici

neznan uporabnik
tema odprta - 4. okt 2001 10:07 | ogledi: 4.862 | odgovori: 6

Gospa Marinka Pečjak v svojem članku o MV piše o tem, da se v tam lahko jedi tudi"cvrejo" - seveda brez olja, s pomočjo koruzne moke (se mi zdi). Mene pa konkretno zanima, kako se to izvede (obožujem namreč ocvrte jedi, pa imam vedno tako slabo vest....)

neznan uporabnik

5. okt 2001 8:38

Punca, ne imet slabe vesti. Če ti je nekaj tako zelo všeč, potem v tem uživaj. Na redkeje morda, če gre za zelo kalorično ali nezdravo zadevo. Če se boš odrekala in iskala nadomestke (ki nikoli ne bodo imeli enakega okusa), bo to zaradi trpeče duše samo še bolj nezdravo. Poleg tega mikrovalovka ni nobeno "zdravo" nadomestilo.

neznan uporabnik

5. okt 2001 10:07

Se strinjam z Malan. Mikrovalovka se mi kljub vsem zagotovilom ne zdi najboljša rešitev. Jo sicer imam, ampak jo uporabljam samo za odtajevanje in pogrevanje, nikoli pa za kuhanje. Nekako se mi hrana in MV ne zdi tako okusna. Alternativno cvrenje, ki ga omenjate bi morda bilo tisto, ko lahko kupimo v samopostrežnih trgovinah razne owen baked pomfrije, ribje palčke (panirane), zelenjavne polpete - ki jih lahko tudi spečete v pečici, namesto da jih ocvrete v olju. Preizkusila sem samo žitne polpete od Hokusa (žito) in moram reči, da sem bila zelo zadovoljna. Ne vem pa kako se obnese pomfrit in podobne zadeve (po moje mora biti že predpečen v olju - kar po domače pomeni, da si z d**** rit obrišeš) - samo na koncu imaš boljši občutek. Tudi jaz obožujem ocvrte stvari, pa se jim izogibam oz. jih skušam delati čimmanjkrat, pa je takrat užitek večji. LP Tinca

neznan uporabnik

5. okt 2001 12:40

Se strinjam s Tinco. Mikrovalovno pečico uporabljam samo za pogrevanje; še odtajam ne z njo, kaj šele kuham. Tudi zamrznjena pica iz škatle ni bila ravno vrhunska, ko sem jo pripravila v mikrovalovni. Pred nedavnim sem želela v njej pripraviti čokoladni preliv, pa se mi je zažgal... Marijana, življenje je kratko, zato je preštevanje kalorij pri vsakodnevni prehrani odveč. Enkrat tedensko pa niti ocvrta piška ali krompirček ne bosta škodila... Če pa želite prihraniti vsaj nekaj kalorij, lahko pri paniranju namesto drobtin uporabite koruzni zdrob. Lp, Beti.

neznan uporabnik

5. okt 2001 13:45

Tudi sam uporabljam MV samo za pogrevanje, poleg tega pa moram reči, kar se tiče priprave čokoladnega obliva, mi pa zelo pomaga. S tem odpadejo vse tiste vodne kopepili in kuhanje v dveh posodah. Najboljši način za pripravo je ta, da v stekleno ali keramično posodico najprej date na majhne koščke narezano margarino, navrh pa še koščke čokolade. To nato daste za prib. 25 sekund v mikrovalovno posodo. Vzamete ven in dobro premešate, saj se sama posoda dobro segreje, medtem ko pa je margarina in čokolada še zmeraj nestopljena. Če se vam še zmeraj ne stopi dajte še za slabih 10 sekund nazaj vzmete ven ponovno dobro premešajte in preliv je pripravljen. Upam, da vam bo uspelo. Lep pozdrav

neznan uporabnik

5. okt 2001 13:48

Tudi sam uporabljam MV samo za pogrevanje, poleg tega pa moram reči, kar se tiče priprave čokoladnega obliva, mi pa zelo pomaga. S tem odpadejo vse tiste vodne kopepili in kuhanje v dveh posodah. Najboljši način za pripravo je ta, da v stekleno ali keramično posodico najprej date na majhne koščke narezano margarino, navrh pa še koščke čokolade. To nato daste za prib. 25 sekund v mikrovalovno posodo. Vzamete ven in dobro premešate, saj se sama posoda dobro segreje, medtem ko pa je margarina in čokolada še zmeraj nestopljena. Če se vam še zmeraj ne stopi dajte še za slabih 10 sekund nazaj vzmete ven ponovno dobro premešajte in preliv je pripravljen. Upam, da vam bo uspelo. Lep pozdrav

neznan uporabnik

5. okt 2001 14:18

Še to! Pravkar sem prebrala članek ge. Marinke o MV - zdaj vas pa imamo. Niste ga prebrali v celoti, potem pa sprašujete. Nekje na sredi članka piše, da se "ocvrte" jedi v MV pripravi tako, da se recimo kos mesa povalja v zdrobljenem čipsu ali koruznih kosmičih in speče v MV. Moram reči, da me je članek spodbudil, da poizkusim spet kaj pripraviti v MV. Z mojo je to še toliko težje, ker je čisto navadna, brez grila in toplega zraka. Imam pa doma knjigo ABC kuhanja v mikrovalovni pečici, v kateri so zelo dobri recepti, ki pa sem jih zdaj uporabljala kar za običajno kuhanje. Če se bom odločila vam javim rezultate. LP Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti