Koktail iz rakcev

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

tema odprta - 29. dec 2005 8:56 | ogledi: 3.550 | odgovori: 5

Pozdravljeni

V zamrzovalniku imam kar nekaj ganel, iz katerih bi želel narediti koktail.

V bazi sem sicer našel en recept, vendar pojma nimam kako dolgo in s čim se repki kuhajo.

Pa še kakšen recept oziroma izkušnja bi bila dobrodošla.

lp

Vlado

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2005 9:16

Repke stresi v vrelo, malce osoljeno vodo, ki si ji dodal malo olivnega olja. Ko voda znova zavre, so tudi repki že gotovi. Raje jih kuhaj minuto manj kot več. Še bolje pa bo, če jih opečeš na olivnem olju z dodatkom česna. Garnele morajo biti popolnoma suhe, ko jih daš na olje, samo malo premešaj in ko vidiš, da so malce zapečeni, so gotovi (ker se garnele lahko jedo tudi surove, v kakšni marinadi, si torej brez skrbi, da bi jih premalo skuhal). Lahko jih kombiniraš s kakšnimi drugimi morskimi sadeži, školjkami na primer, ali pa z lignji in hobotnico. Za preliv priporočam omako Tisoč otokov (kunerjeva ali katerega drugega proizvajalca, take roza barve je, okus pa res krasno dopolnjuje morske sadeže). Če nisi pristaš takih omak, si pomagaj z majonezo in začimbami; težo majnezne omake omiliš z malo jogurta in gorčice, lahko pa ji dodaš malo kečapa, da se obrava rdeče - se lepo poda k morskim sadežem- Sem pa letos na Zanzibarju jedla koktajl iz garnel s podobno omako: serviran je bil na posteljici iz drobno narezanega belega zelja, vse skupaj pa postreženo v polovici kokosovega oreha. Tudi zelje je bilo lepo prepojeno z omako in moram reči, da je bil koktajl nekaj res posebnega. Če pa želiš še malo eksotike: ko garnele prepražiš na česnu, jih potresi s curryjem in zalij z sladko smetano in kokosovim mlekom ter do konca začini po okusu (s kapljico svetle sojine omake, tudi ribja omaka da lep okus), pa ne pozabi na sesekljan zeleni del koraindra (ali pa peteršilja, če ti je koriander premočnega okusa). Mamamia mamamia

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

3. jan 2006 11:14

Mamamia najlepša hvala za pomoč. Krasno je uspelo, garnele sem popivnal in opekel na olivnem olju, dodal malo česna. Omakco pa sem naredil po tvojem receptu, le jogurt sem zamenjal s kislo smetano. Ga ni bilo v hladilniku . Skratka vsi so bili zadovoljni. Jaz pa sem zmogel toliko moči, da sem priznal od kod recept in nasvet. lp Vlado

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2006 11:23

Eh, jaz tudi vedno odkrito povem, od kod ideja za kako jed ali recept, za tisto pač, kar ne zraste na mojem zelniku. Sem pa vedo vesela, če komu prav pride kak moj repcept ali nasvet, pa magari samo kot izhodišče. Saj zato pa smo tu, ne? Imej se, mamamia mamamia

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

3. jan 2006 13:17

Hojla! Jaz sem naredila solato iz morskih sadežev po navodilih mamamie; kar prehitro jo je zmanjkalo in gostje so tudi hoteli zvedeti, le kje sem dobila recept, da je tako dobra - delala pa sem jo prvič v življenju. Mamamia - Hvala! jankica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2006 14:30

Sem jo ob tokratni pripravi poslikala, pa pošljem recept v bazo, naj se pridruži ostalim receptom. Morda se še kdo navduši. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti