Krasitev oboda torte

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 27. dec 2005 21:13 | ogledi: 4.452 | odgovori: 13

živjo! krasitev obodov tort je zame nočna mora ponavadi uporabim čokoladne mrvice ali pa se trudim s čokoladnim prelivom, vendar na koncu nikoli ne zgleda pretirano estetsko...

Kako se zanajdete vi? Imate kakšen dober nasvet?

LP

Katja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. dec 2005 22:11

Tudi jaz imam kar se krašenja oboda tiče dve leve! Za tazadnje mi je zadevo uspelo še najbolj elegantno rešit = najprej sem obod namazala z ostankom smetane z nutelo, čez pa sem posipala s kokosom. Kokos se je razmeroma lepo prijel in končni izgled je bil za moje dve leve prav mojstrski! Na isti način sem delala še z grobo mletimi lešniki in je bilo prav tako ugledno . Lp, tjas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. dec 2005 22:18

Okrasi se lahko tudi s kokosom, predvsem če je torta čokoladna zelo lepo zgleda. Torto lahko preoblečeta tudi z razvaljano tičino maso. Jaz pa navadno obod in vrhnjo stran zgladim s kremo, potem pa naredim volance. Zelo preprosto se da to narediti z zvezdastim nastavkom. Če mi pošljeta naslov se bom potrudila najt kakšno sliko in jo vama pošljem. Reč je popolnoma enostavna. lp Vesna Vesna Milek Recko

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. dec 2005 7:46

Namažete z kremo in posujete z grobo narezanimi orehi ,ali lističi mandelnjev ,ali čokoladnimi mrvicami ,ali spomočjo slaščičarske vrečke in nastavkov po trenutnem navdihu krasite ,na isti način se da lepo krasiti tudi z stepeno smetano ,ali pa stopite čokolado jo vlijete na pergamentni papir ,pustite ,da se ponovno strdi in jo različnih oblik nalomite in torta bo nekaj posebnega ,lahko jo namažete z marmelado in potresete z mletimi orehi ,lešniki ,kokosom ,za kakšno otroško lahko obložite z raznobarvnimi bonboni ,lahko si naredite doma španske vetrnice in z njimi obložite obod torte............. Lep pobeljen teden vam želim Marta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. dec 2005 7:51

Obod torte krasim tako, da nekaj kreme naložim na pladenj okoli oboda, potem pa kremo s sredine torte velčem proti robu in obodu, nato najprej z nožem razmažem še po obodu, potem pa s plastično lopatko še kremo z pladnja nanašam od spodaj navzgor po obodu. Kokos, čokoladne drobtine ali karkoli že pa nalagam na lopatko in potem z zamahom navzgor na obod. Če to sploh delam, praviloma kar pustim samo kremo. Mamamia mamamia

slamca8  

član od: 28.12.2004

sporočila: 51

28. dec 2005 13:19

Jaz pa ti svetujem najlažje in najcenejše krašenje.Torto obmažeš s smetano , lahko kar na debelo potem pa pod vročo vodo zmočiš nazobčan nož ( pogosti nož za rezanje kruha ) in z njim potegneš po obodu torte, hkrati potegneš dol odvečno smetano in še lepe in enakomerne črte se poznajo. Po dnu oboda lahko nabrizgaš školjkice z modelčkom ali pa enostavno okoli naložiš kakšne žele bonbone ali kaj podobnega. Pa veliko sreče pri mazanju in okraševanju !!!!!!! slamca8

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. dec 2005 13:24

Čao, no, tudi meni je krasitev oboda pri torti prava nočna mora. Vse živo sem že poskusila, da bi spravila kokos, mrvice, lešnike.... na obod, pa je vedno vsega več na mizi kot na torti. Me res zanima, kako to naredjo slaščičarji, da je končni rezultat tako enakomeren. Kako pa "prestavite" torto na pladenj? Ali jo že kar sestavite in krasite na pladnju? Kako pa potem naredite, da se vam papirnati prtiček ne razmoči? Joj, imam en kup vprašanj v zvezi s tortami, oziroma s sestavljanjem torte. Meni je namreč zelo všeč, da je torta domača, se pravi narejena doma, ker mi to pomeni, da se je nekdo zate oz. za tvoje darilo zeloooo potrudil in tudi sama rada podarim kaj v tem smislu. Imam tudi kakšno dobro idejo v glavi, biskvit za torto mi super uspe, potem se pa vse sfiži, ko se sprtavim še kremo mazat in okraševat. Na koncu, ko obupam, kar s čokolado v prahu čez posujem, da se ne vidijo packarije. Saj dobre ponavadi so, samo jaz bi rada, da so tudi lepe. Lep pozdravček, S.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. dec 2005 13:40

Anomis, jaz krasim kar na servirnem pladnju. Da pa ne umažem vsega, uporabljam trik, ki ga je povedala ena tule na forumu - dva kosa peki papirja, z vsakim prekrijem polovico pladnja, tako da se na sredi nekoliko prekrivata, in ko končam, vsak kos papirja z ene strani lepo ven povlečem. Dober trik, ki se je doslej vedno obnesel. Lp, tjas

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. dec 2005 14:11

Če je torta zelo navlažena je bolje da jo krasite na servirnem pladnju, če je navlažena manj, pa jo jaz enostavno s paleto zagrabim spodaj in prestavim. Vedno sem bila prepričana da se mi bo vse razletelo, dokler enkrat nisem probala. Zdaj vidim, da to niti ni taka umetnost. lp Vesna Vesna Milek Recko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. dec 2005 14:49

Jaz torto vedno pustim na dnu modla, v katerem jo pečem. Tako jo brez težav prestavljam, kamorkoli hočem, poleg tega se okrasni prtič nikdar ne razmoči, niti se ne zgodi, da ga zarežeš z nožem ali zmečkaš z žlico za rezine za torte in ga kakšen košček še daš komu na krožnik. Torto na dnu modla vedno dam na plastičnio delovno površino, ki jo imam sicer za valjanje in gnetenje testa, jo okrasim, potem pa dam na okrasni prtič na servirnem pladnju. Tako se torta tudi nikdar ne posede na sredini, če je servirni pladenj okrogel in ne dovolj velik, če pa je že to ok pa ni dela s čiščenjem pladnja, če torto krasiš na njem. Pa še razsut se ti ne more, če ti prelaganje ne gre najbolj od rok. Skratka, meni je najbolj praktično, če torta ostane na dnu modla, v katerem se je pekla. Na rešetki pa jo hladim tako, da jo dno na vrhu, ali pa dno odstranim, da se testo ohladi, potem pa jo vrnem naj. Poskusite to varianto, je hudo uporabna. Mamamia mamamia

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

28. dec 2005 15:54

Anomis je napisal/a:
Čao, no, tudi meni je krasitev oboda pri torti prava nočna mora. Vse živo sem že poskusila, da bi spravila kokos, mrvice, lešnike.... na obod, pa je vedno vsega več na mizi kot na torti. Me res zanima, kako to naredjo slaščičarji, da je končni rezultat tako enakomeren.
Točno isti problem imava :) Nekje sem zasledila, da je obod pred krašenjem dobro namazati z marmelado, da se vse bolje sprime - pa je nastala packarija Zadnjič sem poskusila s čokoladnimi ploščicami ( tistimi iz trgovine pekarne Vrhnika ), pa je vse padalo dol... Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti