Kaj za silvestrovo večerjo?

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

tema odprta - 27. dec 2005 19:55 | ogledi: 12.679 | odgovori: 32

Jaz se še nisem odločila. Je pa že kar malo pozno, ker imam kar daleč do malo bolj založene trgovine z živili. Pa še vreme mi ni ravno naklonjeno :(

Barbara

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

27. dec 2005 19:59

Ravno zdaj sem malo brskala po receptih, kaj pripraviti! Povabljena sva k prijateljem in tudi tuhtam kaj nesti s seboj? Tudi jaz bi rabila pomoč? Simpatičen mi je koruzni namaz s tuno za predjed??!! Spekla bom kruh...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. dec 2005 20:12

Kar tako je težko reči: bo večerja bolj svečana ali bo vzdušje bolj sproščeno? Bodo prisotni sedeli pri mizi in bo potrebno postreči hrano, ali gre za hladni ozirma toplo-hladni bife? Ni niti nepomembno, koliko ljudi bo in kako zahtevni so? Lani sem naredila lososov zloženec (recept s sliko je v bazi, pa še danes j ebil recepti, o katerih so mnenja), pa ososove zvitke na solatni posteljici (rezine prekajenega lososa sem premazala z rahlim smetanovim hrenom, zvila in okrasila z malo kaviarja in s polovico olive). Tudi zvitki s pršutom so preprosta, a na oko lepa hladna jed ali predjed (pršut namažem z zeliščno skuto, zvijem in okrasim z rezino sira, na njo položim kolobar kisle kumarice ali pol olive, kar imam pač pri roki), potem v pršut zavojem suho alivo ali suho mareico in segrejem v pečici ter postrežem toplo. Meni je za silvestovo super ideja tudi fondue, če je družba večja sta lahko mesni in sirov, pa zraven raclette oziroma to, kar se zdaj dobi pri nas pod tem imenom - električna plošča, lahko tudi kombinirana s kamnom, na kateri si vsak sam peče meso, zelenjavo, ribe, krompir, v posebnih žličkah pa se pod ploščo tali sir. To je sploh praktično, kerlahko gostiteljica vse prirpavi vnaprej in kopridejo gostje samo še sede k mizi. No, to sem navrgla kar tako, kot idejo, mogoče pride komu pav. Jaz bom pa v soboto pripravljala hladno topli bife za 30 ljudi...Še dobro, da še vedno ne smem piti, bi v klub,kakmor gremo, že prijuckala...Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

27. dec 2005 22:35

Hojla! Pri nas bo za predjed nadevana francoska štručka http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5716 Potem na željo hčerkic goveja juha z domačimi rezanci Svinjska ribica z lešniki http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3160 pohani zrezki za bolj izbirčne,pražen krompir,solata,še ne vem kakšna,francoska bo ziher,pa verjetno endivija, za poobedek pa kakšna sadna solata in seveda piškoti in pecivo. Praznovali bomo pri mojih starših,glavna kuharica bom pa jaz! Vesele praznike in srečno Novo leto vam želi Marjetka cvetka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. dec 2005 7:39

Bok! Tudi jaz še oblikujem jedilnik za približno 25 ljudi. Takole nekako sem zastavila, vendar so možne modifikacije.. - pršut in tatarc obvezno - svinjska ribica v testu, pohani zrezki, kaneloni s šunko in sirom - polnjena jajca - solate še izbiram domač kruh, pečen v krušni peči ful sladkarij No, vnema me je malo minila, saj se mi je pripetila delovna nezgoda, ko sem se poparila po obrazu s paro iz lonca za kuhanje mleka. Tina

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

28. dec 2005 18:21

Barbara! Če ne kompliciraš je za silvesterski meni primeren... ...KOPUN (ali večja kokoš), pobereš drobovino in temeljito opereš. Potem "formiraš" (zvežeš perutničke in tace), da bo lahko "pristal" v pečici! Najprej v ponvi močno segreješ mast in ga kratko popečeš z vseh strani, ter ga nato potisneš v pečico segreto največ 180 stopinj, in čez eno uro je pečen! Lahko ga tudi skuhaš, če imaš tako velik lonec! Za prilogo je skoraj vse primerno; od restanega krompirja do kuhanega posušenega fižola! Recepte za perutnino in prikuhe najdeš v bazi receptov! Nekje v shrambi se bo našla steklenica vina ali sokov in ...."Živeli in srečno Novo Leto!" Lep pozdrav vsem Henri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2005 19:19

Ja, jaz tudi čepim med knjigami in revijami in še zdaj ne vem točno, kaj bo jedlo naših 30 gostov na silvestrovanju. Vem le, da bo hladno-topli bife in za začetek vsaj dve vrsti juh, od tega ena zanesljivo česnova. Ostalo pa...nekaj železnega repertoarja (marinirana piščančja bedra, losos na kdo vekak način, tlačenka v solati za tri stalne goste, ki brez tega ne morejo, stekleni rezanci z morskimi sadeži, ajdova kaša z zelenjavo, koruza s curryjem, medena pečena rebrca), nekaj pa si bo treba izmislit še novega. Razmišljam o palačinkinih zvitkh s tatarcem ali prekajenim lososom, o namazu iz čiččerike, da bo še nekaj poleg ribjega bifteka in obveznega tatarskega, za drugo pa grem iskat ideje...Mamamia mamamia

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

28. dec 2005 19:51

Hm, mi bomo štirje odrasli v planinski koči. Pogovarjamo se o enostavni silvestrski večerji. Ženski del se je odločil za predjed z namazom, ciabatto in pršutom, da bomo lažje dočakali glavni del: juhico (porovo ali česnovo), svinjino ( bo pečenka, a še ne vem točno, kakšna), krompir, riž ali ajdova kaša, solata, po večerji pa prekmurska gibanica, piškotki in potička, če je bo še kaj ostalo. Pili bomo cabernet souvignon, ob polnoči radgonsko penino, po končanem praznovanju pa telečjo obaro z ajdovimi žgančki. No, vmes bomo obiskali še kakšno kočo, kaj popili, prigriznili, vsekakor pa bom smučarsko sezono odprla na smučišču, na katerega se spustim naravnost iz koče. Vmes pa bom še malo pobrskala po kulinariki. Želim vam lepo praznovanje in veliko veselja. Irena

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. dec 2005 21:39

Pripravljam večerjo za 15 ljudi. In ker ne mislim krepnit zraven, smo se odločili za pravzaprav dokaj klasično pojedino. Torej: hladna predjed: pršut, olive, mozzarela topla predjed: goveja juha z zdrobovimi in jeternimi žličniki glavna jed: pečena svinjina (mrežna pečenka in rebrca), ocvrti puranji zvitki s šunko in sirom, pražen krompir, mešana maslena zelenjava, paradižnikova solata, zeljna solata in na posebno željo še francoska solata desert: različni siri z orehi in hruškami sladica: drobno pecivo, potica lp Julija

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

30. dec 2005 10:46

Pozdravljeni! Pri nas bo ena študentska varianta (ker smo pac studenti), ampak vseeno bi rada svoje prijatelje malce presemetila s kakšno dobro predjedjo. V mislih imam lososa- dimljenega. Rada bi ga naredila na kakšen bolj enostaven a vseeno dober način! Lepo bi prosila za nasvet! Želim vam lepe novoletne priprave in lepo praznovanje! tamara sajovict

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti