Kaj za silvestrovo večerjo?

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

30. dec 2005 11:17

Tamara, ali pa nekaj res čisto preprostega pa vseeno zeeelo dobrega: kupi lososa, ki je ze narezan na rezine, (kar pri delikatesi, ponudba je široka ... navadno pakiran po cca 10 - 15 dag - za predjed bo en zavitek dovolj za cca 4 jedce), dobro ga ohladi, nato pa z njim obloži velik krožnik (rezine loči), bogato pokapaj z olivnim oljem, poleg ponudi popečene kruhke, zeliščno maslo, kakšen sir, morda še kakšen namaz, zelenjavo ... in če ste za - tudi dobro kapljico. Hitro pripravljeno, še hitreje pa zmanjka Lepo praznujte! lunacka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. dec 2005 12:14

Sajovic, poškili na recept lososov zloženec, ki sem ga s sliko vred poslala v bazo, še pred nekaj dnevi je bilo nekaj komentarjev na to temo. Ali pa rezine lososa napolni z rahlim smetanovih hrenom, lahko pa z rezinami lososa obložiš krekerje in okrasiš (črn kaviar gre lepo zraven, ali polovica polnjene olive, košček trdo kuhanega jajca naprimer), vse pa potem položiš na pladenj, prekrit z drobno sesekljano zeleno solato, da nastane taka posteljica. Mamamia mamamia

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

30. dec 2005 15:41

Barbara! Jaz pa za večje zabave vedno spečem mesni in zelenjavni zavitek iz listnatega testa, ki se je lahko topel ali hladen, zraven pa kakšna dobra solata (francoska, riževa, mešana,..). Lahko ga postrežeš kot predjed ali pa se je poleg ostalih jedi. Ker se ga veliko nareže in ga lahko spečeš že nekaj ur pred prihodom gostov je zelo dobra varianta ob takih priložnostih. lejča

bc  

član od: 25.1.2005

sporočila: 50

30. dec 2005 15:47

Hvala vsem za nasvete1 Še vedno se nisem dokončno odločila. Pri nas bomo samo štirje, od tega dva otroka. To bo ena takšna družinska večerja. Za predjed bodo polnjene olive, pečene v skutinem testu. Ena zelenjavna juha. Pa svinjska ribica, ki je žal že narezana na rezine in bo treba kakšen recept malo prirediti. Puranji zvitki s šunko in sirom. Zelena solata, solata iz paradižnikov, kumar in paprik s feto. Verjetno kakšna oblika krompirja ali celo francoska solata. Sladic je pa itak že tako ali tako preveč :) Barbara

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

30. dec 2005 17:59

Pri nas bo silvestrski meni po receptu - KUHAJTE SI SAMI - FONDI - kuharska zabava za celo noč. Nepopisen užitek za otroke in odrasle . Pripravila bom različno meso, zelenjavo in dodatke ( solate, namaze, vloženo kislo zelenjavo, gobice in bučke ...) , dober kruh - pa bo . Ni pomembno, če bo kakšen gost več ali manj , tudi padalci so dobrodošli. pikapolonica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

30. dec 2005 19:14

Pri nas bo svinjska ribica v listnatem testu, solata, kaj zraven se moramo še odločit (jutri) za sladico pa bodo ledene kocke. LP, marelica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

30. dec 2005 20:10

Pri nas bo letos silvestrska večerja na moževo željo v znamenju rib. Za predjed bakalar (kupljen) na kruhkih. Juha bo verjetno česnova. Potem pa plošča z ribami: morski list z mandeljni, ocvrti file ostriža, polnjeni lignji, praženi lignji, škampi na buzaro, za prilogo v kosih krompir in blitva, zraven po želji še tržaška omaka. Ostriž mogoče izstopa, ker ni iz morja, je pa zame, ker nima močnega vonja po ribah . Za sladico bodo poleg piškotov in tradicionalne potice še bellevue rezine. Po večerji gremo k svakinji v zidanico , tako da se moj del kulinarike s tem konča . Lepo praznovanje vam želim, V. V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. dec 2005 16:25

No, še jaz pristavim svoj piskrček. Od devetih zjutraj do treh popoldne sem prirpavljala hladno topli bife za 25 ljudi. In sicer: bovla (no, sadje se v osku in vinu marnira že od petka zvečer); potem bo toast z lososom inhrenovim namazom, seveda ob aperitivu. Na mizi pa bo razloženo, potem ko bodo gostje pojedli česnovo juho: pečena svinjska rebra, ocvrt piščanec, tatarski biftek, govedina po kitajsko (v voku,toplo), pa piščančji file v curryjevi omaki s smetano ter svinjska ribica v omaki kot tople jedi.ž Kot hlčadne jedi in priloge pabo: pršut, marinirane perutnice po provansalsko, morska solata s prelivomtioč otokov, ajdova kaša z zelenjavo, koruza s curryjem, tortelini s tunino, zeleni rezanci s papriko in tunino, bučke z jogurtnim prelivom, caleslaw (ameriška zeljna solta s popečeno slanino)), brokoli, korenje in cvetača v zeliščni marinadi, kumare s sezamom, arabska skutna solata s čebulo in kmarai, zelenjavno-sadna nabodala s pršutom in mocarelo, rdeča, zelena in oranžna paprika s sirom v soalti, pa nepogrešljiva francoska solata, trdo kuhana jajc av hrenovi umaki, tkačenka v solati. Za zakjuček seveda obvezna kisla juha, pred njo pa drobnopecivo, potice in sadni kruh. Imamo tudi stolitrski sod vina (polnega seveda), dva kartona penine za ob polnoči,pa nekaj kisle vode, ker vsine pijejo čistega vina. Sem nekaj jedi tudi poslikala, pa popraznikih pošljem slike in recepte v bazo. Pozdrav vsem in lepo praznovanje, Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. jan 2006 1:23

Hojla! Silvestrska večerja uspela,pili smo Traminca,trebuhi so kot sodi! Veliko sreče in zdravja v Novem letu vam želim! Vesele praznike in srečno Novo leto vam želi Marjetka cvetka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

1. jan 2006 13:01

Tudi meni je novoletna večerja uspela... ob 9ih zjutraj sem začela, ob 6ih zvečer so sedli za mizo. Bila sem tako utrujena in zato zelo srečna, da smo novo leto počakali doma. Vseeno pa zelo zadovoljna, ker sem videla, da so vsi srečni in napokani odšli od mize. Ob polnoči smo spili še šampanjec in se počasi odpravili spat. Danes pa tako ali tako ni bilo potrebno kuhati, ker je še kar nekaj ostalo od včeraj (vedno pretiravam in delam 100 stvari, da potem lahko jemo še 14dni )... tako, da danes počivamo. VESELE PRAZNIKE VSEM (kolikor jih je še ostalo). Lep dan vam želim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti