Štrukljeva juha

Taryn  

član od: 26.12.2005

sporočila: 1

tema odprta - 26. dec 2005 0:10 | ogledi: 32.820 | odgovori: 15

Pred kratkim sem v eni gostilni jedla štrukljevo juho ( v juhi so bili sirovi štrukeljci, po moji oceni pa tudi kisla smetana in malo na drobne koščke narezane čebule ). Ali ima kdo recept za to odlično juho?

Hvala in lep pozdrav

Taryn

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

26. dec 2005 20:22

Poznam samo drobnjakove štruklje "na župi". Naša priljubljena, odlična jed!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. dec 2005 22:53

Pa dodaj ta recept prosim. lp Vesna Vesna Milek Recko

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. dec 2005 9:13

Štrukljevo juho kuham sigurno 2-3 krat v mesecu! Samo za moža, da ne bo pomote! (ha,ha). Lahko kupiš Zagorske štruklje ali Pečjakove, lahko pa jih narediš tudi sama doma. Po navadi jih delam sama iz testa za rezance, razvaljam, si narežem malo večje kvadrate in polnim s skutino filo (skuta, kisla smetana, jajce in sol)! Zakuham jih v govejo juho, če pa je nimam, je dobra tudi iz kocke! Ko so štruklji kuhani (cca. po 20 min., dodam kislo smetano in na drobno sesekljan sveži petršilj)! Najbolj enostavno je seveda, če štruklje kupiš (kg jih stane okrog 890,00 sit -10 kom.) so pa veliki (v Mercatorju)! Pa dober tek vam želim. Galja

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

27. dec 2005 10:27

Na embalaži od Zagorskih štrukljev je super recept za juho (nam je bila zelo všeč, pa štruklji tudi), bom poskusila napisati po spominu: Štruklje skuhamo v slani vodi, lahko ji dodamo kocko, če želimo. Ko so kuhani, jih shranimo na toplem, medtem pa v ponvi pripravimo prežganje: na olju prepražimo pol glave čebule (za cca. 4 osebe), dodamo žlico moke, žličko sladke paprike in vlijemo v vodo od štrukljev. Kuhamo kake 5 minut,po okusu začinimo, na koncu pa dodamo kar precej kisle smetane, mogoče 2 dcl. Jed serviramo tako, da štrukelj na krožniku zalijemo z vročo juho. Dober tek!! lenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. dec 2005 11:30

Jaz jih delam po recepti iz knjige Štruklji od Janeza Štruklja. Če kdo rabi recept, naj sporoči, ga lahko prepišem... Loni Makaroni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. dec 2005 15:00

Loni ti kar napiši, ker teh receptov na poznam. Sama delam sirove, ki so v bistvu kot zakuha v juhi ali pa kot priloga k zrezkom. Lumpica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

27. dec 2005 16:49

Jaz pa po receptu moje tašče delam jajčne štruklje v juhi. Zelo dobro. Julija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. dec 2005 22:13

Jajčni štruklji? Mene tudi tale varjanta zanima. Prosim Julija tjas

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

28. dec 2005 12:25

Žal (ker jaz te jedi ne maram) moram vsaj nekajkrat na leto skuhati štruklje na "čušpajz" = enolončnica, po podobnem receptu, kot ga je zapisala Vilina. Jaz štrukljev ne vzamem iz vode. Samo prilijem prežganje iz čebule, malo moke in sladke mlete paprike (verjetno bi šlo tudi brez nje). Dodam še jušno kocko in kislo smetano. In to je to. Če imaš seveda rad. Moj mož jih obožuje, jaz pa malo manj. Meni so bolj všeč samo kuhani v slani vodi (ne v krpi), servirani s tekočino v kateri so se kuhali in zabeljeni z drobtinami . Dober tek.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2005 19:25

Obožujem štruklje v kakršnikoli izvedbi: sirove ali mesne v juhi (enkrat sem na domačh kolinah jedla juho iz svinjskega hrbtišča, zakuha pa so bili štruklji, polnjeni z neko maso iz drobovine in začimb - u, kako je bilo to dobro). Sirove imam rada v slani in sladki izvedbi; prve kot prilogo čemerkoli ali kar same, sladke pa zapečene v pečici, prelite z mešanico jajca, smetane in saldkorja. No, govorim v pretklem času, trenutno smem jesti zgolj štruklje s skuto iz posnetega mleka, kuhane na vodi. n to mi je neki užitek... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti