Štrukljeva juha

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. dec 2005 22:40

Jajčne štruklje naredim zelo enostavno. Pripravim rahlo zmešana pečena jajca in na maslu prepražene drobtine. Na razvlečeno testo, dam najprej drobtinice. Med jajček zamešam malo kisle smetane in ga naložim na drobtinice. Zvijem štrukelj, bolj tanek in ga s krožnikom narežem na koščke. Juho naredim tako, da dam kuhat malo krompirja in naribanega korenčka in nato vložim štruklje. Ko je kuhano dodam še malo prežganja. Ni zdravo, ampak je dobro in vsake toliko tudi ni katastrofa. Iz štrukljev malo zleze ven in je prav fino. Poskusite. Sicer je pa to dolenjska jed. Vsaj tako pravi moja tašča. lp Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. dec 2005 9:35

Janez Štrukelj: Štruklji za vsak okus Štrukeljci za juho z drobnjakovim nadevom za 6 oseb Testo: 200 g moke za rezance, 2 jajci (1 je za premaz) Nadev: 2 jajci, 20 g maščobe, 0.5 dl kisle smetane, 1 šopek drobnjaka, sol, poper. Naredimo rezančno testo, dobro obdelanega pustimo počivati, nato ga razvaljamo. Testeno krpo pokapamo s segretim oljem. Jajci in kislo smetano nekoliko stepemo, vendar ne preveč, solimo, popramo in razmažemo po testu. Drobnjak operemo, drobno narežemo in potresemo po testu. Zvijemo ga v majhen štrukelj. Slu folijo namažemo z oljem, potresemo z drobtinami in zavijemo. V slanem krpou kuhamo 20 minut. Iz uvoda: pomembno je, da testo z nadevom zvijemo v majhne štruklje, zavijemo v alufolijo. Kuhamo jih od 25 do 30 minut... Lahko pa še surove štruklje z lesenim nožem in jih kuhamo v slani vodi 15 minut, nato jih kar iz vode preložimo v juho... Loni Makaroni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 29. dec 2005 09:35:39

LARYS  

član od: 29.12.2004

sporočila: 36

8. maj 2016 18:13

a dela kdo mlečno juho s sirovimi štrukli

 

lp

LARYS

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. maj 2016 18:26

Seveda, pri nas je precej pogosto na jedilniku, najboljša je, če so štruklji narejeni s pregreto smetano.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 08. 2016 18:27

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

8. maj 2016 19:45

Kuham takole naredim vlečeno testo,ki ga potem ko počiva razvlečem.Razvlečenemu odstranim debelejše robove,ki ostanejo.Po testu posujem skuto,ki sem ji dodala jajce,sol in kislo smetano.S pomočjo prta zvijem in nato narežem na manjše štruklje.Zakuham jih v vrelo vodo v kateri pa mora biti tudi kisla smetana.Ker se tile štruklji ne kuhajo v prtičku nekaj nadeva seveda uide ven v vodo,a je zato le ta še bolj okusna.Lahko uporabiš tudi drobnjak.Tako je mami mene naučila delat štruklje in sicer jih delamo tako na brežiškem koncu.Imaš recept v bazi receptov pod imenom Pišečki štruklji pa lahko pogledaš.Upam da sem kaj pomagala



chappy

Sporočilo je spremenil(a) chappy dne 08. 2016 22:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti