Vonj po starem v oblačilih

nika69  

član od: 25.12.2005

sporočila: 3

tema odprta - 25. dec 2005 14:21 | ogledi: 15.266 | odgovori: 20

Imam problem kako se znebiti vonja po starem in plesni iz oblacil. Obleke sem imela nekaj casa v starinskih omarah, v vlažnem prostoru. Omare ze same po sebi oddajajo značilen vonj po starem. Obleke sem iz starinskih prestavila druge omare, vendar se nikakor ne morem znebiti neprijetnega vonja, tudi po nekaj pranjih ga je se mogoce zaznati. V omarah imam vec disecih mil, raznih disav, vendar ne pomaga. To je tudi zelo motece za okolico in mi je neprijetno v družbi.

Ima kdo kaksne izkusnje s tem, kaj bi se dalo storiti, s cim se znebiti tega vonja - razen da vrzem obleke stran?

Hvala in lep dan, Nika

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. dec 2005 15:45

Kaj pa kemično čiščenje? Če si iz Ljubljane povprašaj v kem. čistilnici Mehurček, sigurno ti bodo svetovali pred čiščenjem oziroma pranjem, da ne boš brezveze zapravljala denarja. lp, Marija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

31. dec 2005 21:40

Kaj pa če bi pomagalo sivkino razpršilo od Justa. Lp, marelica

nika69  

član od: 25.12.2005

sporočila: 3

3. jan 2006 17:13

Marija, nisem iz Lj, sem pa klicala drugo čistilnico in so mi rekli, da so že imeli take primere - odnesla sem ene hlače za probo in zdaj čakam, da bo gotovo. Marelica, s sivko sem že probala, vendar je zelo kratkotrajni učinek, slej ko prej neprijeten vonj spet prevlada. Hvala obema. Nika nika69

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. jan 2006 17:56

nika sporoči kakšen bo rezultat, mogoče bo kdaj še kdo imel take težave. lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2006 18:27

Meni se je zgodilo enako in ni bilo druge kot vse obleke dat v kemično čistilnico in šele potem v primerne omare. Ne sivka ne neki drug preparat, ki so mi ga svetovali, ni pomagalo, če je obleka dolgo v vlažnem prostoru, se materiali tako navzamejo tsitega vonja, da gre samo s kemičnim čiščenjem ven. Še zračenje na svežem, hladnem zraku ne pomaga, no vsaj meni ni. Mamamia mamamia

nika69  

član od: 25.12.2005

sporočila: 3

13. jan 2006 12:55

Moram potrditi, da se vonj res da uspešno odstraniti s kemičnim čiščenjem. Sem izredno zadovoljna, da sem uspela rešiti vsaj kostime in plašč ipd. dražje kose oblačil, ostalo pa se po mojem mnenju finančno ne izplača. Je pa kemično čiščenje očitno edina rešitev. lp, Nika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2006 18:52

Obstaja neko majhno, neugledno razpršilo, z imenom Jasa (včasih so ga celo reklamirali po TV), ki pa je meni kar dobro služil pri zatohlosti oblačil. LP cervus

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

13. jan 2006 20:00

v trgovinah se dobi eno stvar, prav za vlago v omarah, ampak se zdav v tem trenutku ne morem spomniti imena, na škatlici je narisan povodni konj. mogoče se katera spomne, so tudi reklamirali po tv-ju, ampak že nekaj časa nazaj. če imaš sušilnik, daš za 20 min na prezračevanje, z nekaj kapljicami lavandinega olja, ki ga natrš v robček, ki ga daš zraven v boben. mogoče pa imaš kakšno prijateljico, ki ti bo pomagala z sušilnikom, če ga ti nimaš. jaz tako uspešno prezračim vse zimske jakne od moža, ki kadi. z kemično čistilnico pa nimam dobrih izkušenj, ker vonj ostane, samo prekrije ga še večji smrad po kemikalijah. pppp

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

20. feb 2006 17:21

Tudi mene vonj po kemikalijah moti, zato se kemičnim čistilnicam izogibam. Pač kupujem oblačila, ki jih lahko perem v pralnem stroju. No ja, pri Neckermannu jih naročim. LP Vrana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. feb 2006 10:41

Vrana, zakaj pa in? Tudi jaz precej oblačil naročim pri Neckermanu, pa sem čisto zadovoljna z njimi, tako s ceno, kot tudi s kvaliteto in velikostjo. Kaj si pa o tem mislijo drugi, me pa ne zanima, saj kupujem za svoj denar! LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti