Vonj po starem v oblačilih

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

22. feb 2006 12:26

Elaphus, to je beseda! Vrana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. feb 2006 17:22

Včasih so smrad iz sodov odpravljali tako, da so spekli kruh iz otrobov. To me je napotilo na odpravljanje smradu iz mojega krzna- sive koze. Uporabila sem otrobe in sem jih vtrla v dlako. Pustila sem čez noč. Izginil je vonj po cigaretih in rumenkasta barva. Otrobe sem uporabila tudi za osvežitev plašča po cigaretnem dimu. Čistilnica uničuje tkanino, pa še draga je. Predlagam, da poskusite z otrobi, kadar je to mogoče. Jaz sem vzela tiste, ki jih uprabljajo kmetje za prašiče. frina

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

5. mar 2006 9:34

frina, kje pa nabaviš take otrobe? ali samo otrobe streseš preko oblačila oz. vtreš (ne razumem postopka) ? tejča Sporočilo je spremenil(a) tejča dne 05. mar 2006 09:36:09

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. mar 2006 18:50

Te otrobe je mogoče kupiti v prodjalni, kjer prodajajo krmo za živali. Kakšen kmet, ki jih redno kupuje za prašiče, bi ti jih najbrž odstopil. V krzno sem jih vtrla med dlako in nato otresla, pri drugem pa posula. Če bi bil problem v predalu, bi tudi posula. frina

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

7. sep 2018 6:19

Prosim za pomoč. Imam prostor, ki se manj uporablja, pozimi se ne ogreva in se manj zrači. Ker ga moram uporabiti, ga že nekaj dni neuspešno zračim. Ne morem odstraniti vonja po zatohlem, starem...kakšen nasvet, prosim?

eta

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

7. sep 2018 6:57

Prostor bo najbrž osvežilo samo pleskanje sten.

helgula

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

7. sep 2018 7:09

Ojej...o tem sem razmišljala,ampak trenutno ga potrebujem samo nekaj dni in ne bo časa za pleskanje. Razmišljam kako bi bilo, če bi čez noč v posode dala sodo bikarbono ali kavo...tako kot v hladilnik, samo v večji količini

eta

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

7. sep 2018 12:50

Pred mnogimi leti sem imela nesrečo, ki seje srečno končala:

preselila sem se v sobo, kjer je predhodnik obilno kadil. Razmišljala sem, kako se znebiti vonja po cigaretah. Odpravila sem se v trgovino po osvežilec zraka, ki se ga vključi v električno vtičnico. Odločila sem se za vonj dišavnic (sivke, rožmarin ali nekaj podobnega). Ga vključila na maksimum in zapustila sobo za daljši čas, kot je bilo planirano. Ko sem se po nekaj dnevih vrnila, v sobi ni bilo ne duha ne sluha o dimu, ampak preobilen vonj  po novem osvežilcu. Po nekaj dnevih zračenja, se je stanje normaliziralo.

 

rdkapica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

7. sep 2018 12:51

rdkapica je napisal/a:

Pred mnogimi leti sem imela nesrečo, ki se je srečno končala:

preselila sem se v sobo, kjer je predhodnik obilno kadil. Razmišljala sem, kako se znebiti vonja po cigaretah. Odpravila sem se v trgovino po osvežilec zraka, ki se ga vključi v električno vtičnico. Odločila sem se za vonj dišavnic (sivke, rožmarin ali nekaj podobnega). Ga vključila na maksimum in zapustila sobo za daljši čas, kot je bilo planirano. Ko sem se po nekaj dnevih vrnila, v sobi ni bilo ne duha ne sluha o dimu, ampak preobilen vonj  po novem osvežilcu. Po nekaj dnevih zračenja, se je stanje normaliziralo.

 

rdkapica

 

rdkapica

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

7. sep 2018 15:25

Ja, tudi o tem sem razmišljala...mogoče poskusim za krajši čas...hvala

eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti