Rožičevo pecivo

neznan uporabnik
tema odprta - 3. okt 2001 20:29 | ogledi: 4.733 | odgovori: 3

Iščem recept za rožičevo pecivo.

Lep pozdrav,

Beti.

neznan uporabnik

4. okt 2001 11:21

Beti! Med vsemi listki, na katerih imam recepte, sem našla tudi recept za rožičevo pecivo: 1 jogurt lonček sladkorja 1 jogurt lonček olja 1 jogurt lonček bele moke 1 jogurt lonček rožičeve moke 4 cela jajca 4 velika jabolka (naribana bolj na veliko, ne kt za čežano) 1 pecilni Vse skupaj zmešamo kot se običajno delajo biskviti( najprej jajca in sladkor, nato dodamo olje, potem obe moki in pecilni prašek, na koncu pa še jabolka). Pečemo v pomaščenem pekaču na 200 stopinj cca 20 minut. Ohlajenega prelijemo s čokoladnim prelivom: 10 dag jedilne čokolade, 1 žlica margarine, 4 žlice mleka. Jaz tega peciva še nisem pekla, zato ne morem reči, kako se obnese. Beti, če ga boste spekli, sporočite, kako vam je uspelo. lp Špela

neznan uporabnik

4. okt 2001 13:46

Špela, najlepša hvala! Prav tega sem iskala. Neka prijateljica mi ga že lep čas obljublja, pa ni nič iz tega. Res hvala in lp! Ko ga preizkusim, se oglasim. Beti

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

21. okt 2003 22:27

Jaz imam star recept, ki je preizkušen in se malenkostno razlikuje od zgornjega.Gre pa takole: Zmešaj: 4 rumenjake 1 jog.lonček moke 1 jog.lonček sladkorja 1 jog.lonček mleka 1 jog.lonček olja 1 jog. lonček rož.moke Dodaj 3 naribana jabolka kot hren drobno in 1 pec.prašek. Nazadnje dodaj sneg 4. beljakov. Testo polij v namaščen, z moko potresen pekač in peci 45 minut pri 175 st. C. Kdor ne mara rož.moke, lahko zamenja z isto količino lešnikov ali orehov-mletih. Preliv pa je kot pri Špeli. Darja Jensterle Darja Jensterle

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti