Goveja pljučna pečenka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

29. dec 2005 16:51

Ooo,je,kdaj se lahko povabimo na pojedino! Vesele praznike in srečno Novo leto vam želi Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2005 17:18

Hja, eno ste zamudili na kulslo srečanju v MB, za drugo pa se bomo zmenili, ne? Z yorkshire pudingom ali brez njega..., Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. jan 2006 1:25

Vesele praznike in srečno Novo leto vam želi Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. jan 2006 12:13

Henri, izpolnjujem obljubo in pošilja recept za yorkshire puding. 15 dag moke, ščepec soli, eno večje jajce, tri dl mleka in vode (dva dl mleka in en dl vode), žlica maščobe, žlica govejega loja (ni pa nujno). Moko presejemo s soljo, v sredino naredimo jamico in damo vanjo jajce ter prilijemo polovico razredčenega mleka. Vse skupaj previdno mešamo tako,da v tekočino postopoma vmešavamo moko. Ko porabimo prvo polovico tekočine , dodamo še drugo polovico razredčenega mleka in dobro premešamo. Mešanico pustimo v pečici na 200 stopinjah okoli pol ure. Potem v plitvi kozici razgrejemo maščobo, da se kadi. Zlijemo jo v pekač, potem vanj zlijemo še testo. Pečemo ga na 200 stopinjah dobre pol ure, najbolje tako, da pekač s testom damo nad pekač, v katerem je pečenka, torej na vrnji vrsti pečice. Mamamia mamamia

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

4. jan 2006 18:24

Mmmnjahaaaa Mamamia, najlepša hvala za poslano. Ampak ni mi čisto jasno tisto: "....mešanico pustimo v pečici na 200 stopinjah pol ure? Torej mešamo v posodi, nato v pekač in potem v pečico! Ja ...ali ja? ..nato pa še razgreto maščobo na tisto spečeno testo in še enkrat vse skupaj v pečico Ko je spečeno pa "n a t r g a no n a ko š č k e" kot priloga k mesu Najlepša hvala za vsak odgovor Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 04. jan 2006 18:25:32

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

5. jan 2006 13:01

Rada bi spekla ta puding, ampak mi ni prav jasen postopek. A pečemo potem skupaj eno uro? Najprej pol ure in potem še pol ure, ko dodamo olje. Lp anita

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. jan 2006 15:08

recept in navodila so iz knjige Modri trak. Jaz sem ta puding delala toćčno po navodilih, torej sem testo najprej pustila v ognjevarni posodi v pečici na srednji rešetki, potem pa ga dala na drug pekač, na razgreto maščobo, in ta pekač sem potem dala nad pekač z mesom. Puding je ratal tak valovit oziroma nagrbančen, potem pa sem ga z vilico natrgala na kose in naložila na sredo pladnja, okoli pa meso. Imam pa še knjigo o angleški nacionalni kuhinji v angleščini, bom pogledala še tam, ali je s tem pudingom pri pripravi kaj drugače. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jan 2006 10:03

Henri, če te je zmedlo "natrgamo na koščke....", sklepam, da zato, ker gre za puding. A ne za tak puding, kot ga poznamo mi, ta reč o kateri je tokrat govora, je ena taka testena reč, kot nekakšen velik oglat cmok, ki se da potem, ko je pečen, lepo natrgati na kose. S pudingom res nima veliko naposredne zveze, a tako se tej tipični angleški prilogi pač reče. V eni angleški knjigi je opisam postopek, po katerem se ta priloga peče v modelčkih, podobnim tistim za muffine. Po tej varianti potrebujemo: 200 g moke, eno stepeno jajce, malo soli in popra, 150 ml mešanice mleka in vode, olje za namastitev modela Moko zmešamo s soljo in poprom, v sredino naredimo jamico, malo premešamo in postopoma dodajamo tekočino. Pustimo na toplem okoli pol ure. Model zayorkshire puding oziroma takega za muffine namastimo z oljem in napolnimo vdolbine ter jih pečici na 220 stopinjah pečemo 15 do 20 minut, da puding naraste in malo porjavi. Mogoče bo komu na varianta bližja. Mamamia mamamia

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

6. jan 2006 11:17

Mamamia, tole razumem tako, da najprej narediš maso, ki je podobna masi za šmorn, katero potem vliješ v vročo maščobo in to potem pečeš v pečici. Imam prav? Gobica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. jan 2006 11:48

Tako nekako ja. Le da ne delaš z mešalcem ali leseno zvezdasto kuhlo, pač pa moko in tekočino počasi mešaš z vilicami ali kar z roko. Malo je pocasto, pa kaj. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti