Restavracija v ljubljani

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2014 15:43

K Jurmanu :)

Commis débarrasseur

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

18. feb 2014 15:52

Pozdrav vsem,

 

nismo prišli do italije ampak "samo" do Čada. Predjed naročila že prej: pršut, mladi sir, kajmak, gobice na žaru in tople lepinje. Za glavno jed smo naročili kar mešanico- vsega po malem. V bistvu so meni prepustili izbor, glede na to, da kulinarike niso poznali. Poleg še šobska solata, pečene paprike in prebranec.

Za sladico vsak po svoje: nekateri tufahijo, ena, ki je bila prvič v Slo. pa prekmursko gibanico.

Postrežba je bila super in zelo hitra, kljub temu, da smo si stalno izmišljevali še kak dodatek pa še kakšno pijačko,... Natakar izjemno prijazen in hiter ter pozoren (kar smo na koncu ustrezno nagradili :). Hrana, vse kar smo naročili zelo dobro- od 10 let stare slivovke na začetku do ne čisto srbskih sladic na koncu, in še mehke slivovke za zaključek. Moji gostje navdušeni, predvsem tudi zato, ker jih nisem peljala v tipično slovensko (so rekli hvala bogu, ker je imajo res že dovolj), tako da sem zadela bistvo. Poleg tega so rekli, da radi poizkušajo še drugačne kulinarike in jih je navdušila izbira restavracije.

Edini 2 stvari, ki bi se jih dalo izboljšati je mogoče nivo restavracije: celotno omizje mi je izgledalo mogoče za 3*+, tako da če bi bilo še na malo višjem rangu, ne bi nič zamerila. Na meniju se pa vsekakor pogrešala polnjeno vešalico (to jim v bistvu še najbolj zamerim- ampak ne zelo:), imajo samo dimljeno in navadno.

Še mogoče cena: cca 28,00€ na osebo (aperitiv, predjed, glavna jed, solate, prebranec, pijača in sladica)

 

Vsekakor je Čad bil odlična izbira, ga priporočam in definitivno še obiščem :)

Najlepša hvala tudi vsem, ki ste mi pomagali pri izbiri, tudi predlogi, ki niso bili upoštevani še pridejo na vrsto, tako da hvala za trud vsem.

 

 

tamara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

18. feb 2014 18:05

Me veseli, da ste se dobro imeli. Čad je pač vedno bil tak, dober in je še vedno, kakega presežnega viška res ni za pričakovati. Ampak vračamo pa se radi...

Ribica, kje pa imate tekmovanje? 

ZZakk, Jurman pa je eno povprečje in se marsikaj boljšega najde...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. feb 2014 18:32

To nedeljo bomo na Vrhniki, cez tri tedne pa v Bezigradu, potem enkrat na Siski, pa v Mariboru. Kar precej "potujemo" po Sloveniji.

ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. feb 2014 19:17

ribica je napisal/a:

To nedeljo bomo na Vrhniki, cez tri tedne pa v Bezigradu, potem enkrat na Siski, pa v Mariboru. Kar precej "potujemo" po Sloveniji.



ribica

 

Za Maribor: kje imate tekmovanje in kaj rade jeste? Namreč, da vam ne priporočim gostilne na drugem koncu mesta, kot imate tekmovanje, to glede lokacije, pa da vas ne pošljem v gostilno z domačo hrano, če imate raje kaj drugega.

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. feb 2014 19:50

@ribica

7 km iz središča Vrhnike proti Ulovki - kmečka gostilna na KURENU

ali pa gostilna MESEC na Zaplani

Ne misliti, da sva midva dva gostilniška človeka , ampak meni je sedaj, ko sva v glavnem samo dva, prava izguba časa, ob nedeljah 3 ure stati ob štedilniku, združiva pohodniški prijeten izlet s koristnim kosilom

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. feb 2014 20:04

Kašča Mrlačnik na Brezovici je tudi dosti blizu Vrhnike:

http://www.kasca-mrlacnik.si/

Loni Makaroni

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. feb 2014 21:13

Kuren, ena redkih gostiln po Mladininem izboru z najvišjo oceno v kateri sem bil razočaran. Edino, če so imeli slab dan, bilo je namreč žal v prednovoletnem gnečastem času.

Pa zimsko opremo rabite za gor :)

Commis débarrasseur

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

25. apr 2016 21:57

Fant iz Finske prihaja na dopust za en teden in bi rad enkrat jedel konjsko meso. Ali kdo pozna kakšno restavracijo, kjer bi to stregli? Ni nujno da je v Ljubljani, bova z avtom vozila po celi Sloveniji.

 

Spotoma pa še eno vprašanje: imate kakšen predlog, kje jesti dobro divjačino?

 

Hvala :)

the tina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2016 22:05

Na Lonely Planetu kot silno rariteto navajajo, da se v Sloveniji je konjsko meso in da lahko kupiš horse burger in potem veliko tujcev pade na to finto in res iščejo konjsko meso. Drugače so imeli konjske zrezke svoje dni pri Sokolu. Žrebičke takisto. To slednje imajo tudi pri Žabarju. Kar pomeni, da lahko naroči tudi žabje krake. Glede divjačine ne znam povedati nič uporabnega, not my cup of tea.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti