Restavracija v ljubljani

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. feb 2014 22:54

Sajovict, moraš se odločiti ali greste na srbsko ali na bosansko/turško varianto (v tej zadnji ni svinjine).  Za tujce je itak oboje totalna ekzotika in težko udariš mimo. Sofra (ime je restavracija dobila po nizki mizici) je pa bolj tradicionalno bosesnka kuhinja (kjer je kuhano in ne z roštilja)

 Mi smo ene totalno razvajene ljudi iz Biarritza leta vodili k Čadu - chez les Serbes, so prosili vsakič - ker jim je bilo poleg kulinarične ekzotike silno všeč to, da si bil v eni minuti iz centra z avtom že v gostilni na robu gozda. Hočem reči, moraš premisliti, s čem se impresionira goste (če je potreba po impresioniranju).  Ker nians v čevaplčičih in pleskavicah ne bodo opazili.  Je pa tujcu vedno okej, če vsaj pojmovno poveže, kje je jedel z lokacijo, kjer spi. Z drugimi besedami, če človeka pelješ nekam na Trnovo, Šiško, Bežigrad, spijo pa v Centru, moraš imeti hudičevo dober kulinaričen razlog za takšno početje.

 

Vendelina jr.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

12. feb 2014 23:51

Čad je še vedno v redu, čeprav so okusi včasih bolj industrijski kot so bili prej.

Je pa res, da me notranjost prostorov ne navdušuje - predlani pozimi smo bili v skoraj prazni veliki dvorani, lani pa v popolnoma nabiti mali sobi, kjer smo se komaj stlačili za mizo. Morda je bolje, če rezerviraš vnaprej, mi pademo ponavadi kar tako.  Poleti je pa že zaradi lokacije vrta najboljša izbira za srbsko hrano.

 

Me pa preseneča, da nihče za slovensko hrano ni omenil gostilne Na Gradu.

Kombinacija Asa in Hiše Franko. Enostavno parkiranje, sprehod s pogledom na Ljubljano, primerno urejeno okolje, malce manj "sterilno" kot od začetka.  Hrana je poudarjeno slovenska, sicer ne ravno velike porcije, malce "izumetničena", ampak vedno okusna. Kadar ne vem kam, se mi zdi to vedno dobra izbira. 

Za vsak slučaj je dobro rezervirat.

Nasja

 

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 12. 2014 23:53

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

13. feb 2014 10:12

Sem gledala Sofro ipd., ampak jaz se za srbsko nisem odločila kar tako, ampak zato, ker je to naš trenutni projekt. Srbije pa praktično ne poznajo. Napoli je tudi meni super, ampak ga iz istega razloga nisem omenila, ambient ni za poslovno.

Danes pokličem h Čadu, pa upam na najboljše :)

tamara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

16. feb 2014 20:25

Kako se je izšla večerja?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rajc76  

član od: 10.5.2013

sporočila: 3

18. feb 2014 2:38

kot ljubljančan ti svetujem staro mest v btc samo zapraviš pojdi malo dalje v italijo tam kupiš vse cenejše

rajc76

rajc76  

član od: 10.5.2013

sporočila: 3

18. feb 2014 2:40

mislim da imaš kaj od lj center mesta

rajc76

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. feb 2014 8:09

Ob vsej originalnosti na forumu ta prekaša vse. Dajmo šparat tako, da se bomo vozili v Italijo na kosilo. Pa da bo res prihranek, kar po dva skupaj v enem avtu.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. feb 2014 9:03

limnol je napisal/a:

Ob vsej originalnosti na forumu ta prekaša vse. Dajmo šparat tako, da se bomo vozili v Italijo na kosilo. Pa da bo res prihranek, kar po dva skupaj v enem avtu.



Sonja



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. feb 2014 9:05

Imaš prav. Tale o "šparnaju tako, da se pelješ v Italijo" - gostje so pa z mediteranskega konca - je presegla tisto nepozabno vprašanje o gostilnah, v katerih se da sedeti na tleh in se otroci lahko plazijo.....

Što sve majka ne rodi....

Vendelina jr.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. feb 2014 15:23

rajc76 je napisal/a:

kot ljubljančan ti svetujem staro mest v btc samo zapraviš pojdi malo dalje v italijo tam kupiš vse cenejše



rajc76

@rajc76,

mi lahko, prosim, poves, kje je v Italiji vse cenejse. Zivim namrec v Italiji in bi mi bila taka informacija zelkoristna.

 

@za vse ostale,

spet se je zacela drzavno prvenstvo iz rimicne gimnastike in moji dve najstnici sta po tekmah vedno zelo lacni. Kam naj ju peljem, da bmo lepo praznovale zacetek tekmovalne sezone?

Hvala za namige!

ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti