Restavracija v ljubljani

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

11. feb 2014 18:14

Predvsem je fino, če veš, kakšni gurmani so tile tvoji poslovneži. Ker biti poslovnež, še ne pomeni, da ima izbran okus. Se spomnim, ko sem se nedolgo nazaj zelo namučila, kam bi s firmo povabili 20 "poslovnežev" s Švedske. Pa so me preglasili in odpeljali v lokalno pivnico/restavracijo. Hrana pod nivojem, ko stopiš noter te takoj udari tisti vonj po starem olju, skratka meni neokusno. Še danes ne morejo prehvaliti tistega dunajca, klobas in piva. Tako da še dobro, da nismo šli v kako nobel gostilno :) Je pa res, da tudi meni osebno švedska hrana ni po okusu, pa čeprav so se zelo trudili, ko smo jim vrnili obisk. Pri hrani nismo ravno kompatibilni :)

Gigi_84

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. feb 2014 18:14

Veš, da ne vem, jaz sem jedel v Kranju in Jesenicah. In v Škofji Loki sem ga zasledil. Če le imam čas, ga izkoristim za malico pri njih.

Commis débarrasseur

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

11. feb 2014 18:20

Ja, Saša, na Njegoševi. Zraven Druge.

s0ncek*

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

11. feb 2014 18:22

@Sonček: hvala!

Saša

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

11. feb 2014 18:29

babka1951 je napisal/a:

Dženiska, kdaj pa si bila nazadnje tam? Še moj, ki ima v svojem bojlerju ogromno prostora, največkrat prosi, če mu lahko kaj zavijejo za s seboj Kateri ambient ti pa je deloval tako hladno???

spodnji, zgornji, desni, levi.....ali poleti tisti zunanji si že kdaj bila tam ob nedeljah, na njihovem samopostrežnem kosilu za solidno ceno, ne verjamem, da več poješ, kolikor si lahko na krožnik naložiš



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

Pred dvema letoma. Ne, tam sem bila samo enkrat in ni bila nedelja, ampak sobota zvečer. Hladno mi je deloval tisti ogromni prostor s klavirjem. Mogoče zato, ker je bil (in to sredi decembra) skoraj čisto prazen  Poleg tega je bila glasba obupna, komaj sem čakala, da bova šla. Na en hamburger  Resno sem bila razočarana.

Naročila sva neko mešano ploščo za dve osebi. To je bil v bistvu krožnik, na katerem je bilo za moje pojme ravno za eno osebo, čeprav nisem nek hud jedec (če se primerjam z drugimi). Dobesedno 4 koščki mesa v velikosti 3x3x0,5cm, 5 majhnih pečenih krompirčkov (2cm) in 2 žlici (navadni jušni) riža ter nekaj koščkov zelenjave. Še odbro, da sem naročila še solato

Močno bi priporočila gostilno Lectar v Radovljici, če vam ni predaleč. Postrežba, ki navduši, poleg tega pa imajo tradicionalno slovensko hrano, pa še lectarski muzej si lahko ogledate. To je prva gostilna, ki me je zares navdušila in bom z veseljem še šla. Pravo doživetje! (Edino to je treba vedeti, da porcije so pa pri njih res ogromne.)

JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 11. 2014 18:54

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

11. feb 2014 18:54

Kaj pa Ponvica na Tržaški, na desni strani, malo naprej od Špana.

 

Pozdravček!

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. feb 2014 19:11

Ponvica se ne more odločit ali bi bila fensi ali stil picerija/špageterija instant oštarija. Čeprav sem tam jedel dobro jagnje pa tudi steak.

Đenis, zate bi bil idealen Jurman.

Commis débarrasseur

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

11. feb 2014 20:31

zzak1977 je napisal/a:

Ponvica se ne more odločit ali bi bila fensi ali stil picerija/špageterija instant oštarija. Čeprav sem tam jedel dobro jagnje pa tudi steak.

Đenis, zate bi bil idealen Jurman.



Commis débarrasseur

 

Ne, zame je idealen Lectar  pri Jurmanu je hrana vredu, ni pa pravega vzdušja oz. zmeraj preveč natrpano in nimaš občutka, da bi se ti zares posvetili, to mi ni všeč. Glede na to, da zelo malokrat jem v gostilni, sem odločena, da takrat hočem, da je res super in zdaj vem, kje je to (prej pa sem se bila primorana sprijazniti z manj).



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 11. 2014 20:32

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. feb 2014 20:55

Cubo je prvoligaška izbira, je že nekdo omenil. Izkusila, zato lahko to rečem. 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2014 22:30

zzak1977 je napisal/a:

Veš, da ne vem, jaz sem jedel v Kranju in Jesenicah. In v Škofji Loki sem ga zasledil. Če le imam čas, ga izkoristim za malico pri njih.

Commis débarrasseur

Na številki 10 je, mi smo tudi kar redni gostje pri njih (KR, Šk. Loka, LJ), ne smem pa pozabiti še Stare pumpe na Prušnikovi v Šentvidu, ko se cel dan potepaš po hribih, za moje pojme ni boljšega. Dokler smo se pogosto preganjali po Golovcu, smo radi pogledali tudi v notranjost lepinj v 10 v pol čevapdžinici na Litijski.

Od bolj fensi na isto tematiko mi pade na misel Sarajevo 84 na Nazorjevi, k Čadu smo že par let nazaj nehali hoditi.

 

PS NA pico v Parmo zavijem rada tudi sama, pa ne pašem v generacijo 45+, je pa zanimivo, da na bone tam nikoli nisem jedla. V študentskem obdobju mi pice pravzaprav sploh niso ležale.

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti