Restavracija v ljubljani

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. dec 2005 8:38

Ej kakšne ideje!! Bo dan prekratek. Niti sanjalo se mi ni, da je v LJ botanični vrt. Lumpica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. jan 2006 9:25

Malo pozno, pa vendar: Botanični vrt v Ljubljani je bil ustanovljen v času Ilirskih provinc in je najstarejša stalno delujoča kulturna ustanova v Lj. Sredi njega ja Marmontova lipa, ob zasaditvi katere je bil prisoten maršal Marmont. Botanični vrt je torej na pragu 200. letnice delovanja. Je na začetku Ižanske, pod Kalrovškim mostom. Morda se spleča pogledati še spletno stran. http://www.bf.uni-lj.si/bi/bgarden/ Priporočam pa ogled spomladi, že od takrat, ko zacvetijo milijoni zvončkov, vstopnine ni, se pa lahko za zmeren denar domnenite za voden ogled. Imajo pa tudi "ekspozituro" na Večni poti, ob Biološkem središču - nasproti Živalskega vrta - kjer je rastlinjak, ki je tudi pozimi odprt. Pozdrav. rimljanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. jan 2006 9:51

Lumpica... kaj pa poročilo? Ste šli? Kam pa? Kako ste se imeli?... Lp, tjas http://tjas.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 03. jan 2006 09:51:43

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

3. jan 2006 14:08

A je še ostalo kaj dobrot;))),tjas, čestitke za tvoje izdelke vemves

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. jan 2006 15:26

Tjas, zelo lepo za pogledati, posebno sladkarije, ostala bom raje pri gledanju. Pozdrav! riba-ribica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. jan 2006 15:33

Hvala punce! Pohvale vedno dobro denejo ... tjas

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. feb 2014 10:38

Pozdravljeni,

 

da ne odpiram nove teme: iščem dobro restavracijo v Ljubljani za sobotno poslovno večerjo. Kljub temu, da ne bo zelo uradna zadeva (tudi ekipa je mlada, cca 30let), bi rada dobro restavracijo.

Poslovni partnerji so bili v Lj že velikokrat in predvsem center mesta tudi dobro poznajo, zato bi jih rada peljala izven centra, lahko tudi izven ljubljane, vendar ne več kot 30 min vožnje.

Prihajajo iz Mediteranskega okolja, zato jih s kakšnimi špagetarijami ne bi posiljevala, seveda pa ni nič narobe, če ima restavracija kakšno pašto na meniju. Bila bi vesela kakšnega slovenskega pridiha. Predvsem je pomembno, da so prijazni in ustrežljivi, pa kakšna spodobna vinska karta tudi doda plus.

 

Že nekaj časa je, odkar sem iskala kakšno restavracijo v Lj, zato sem malo iz prakse in bom vesela pomoči.

tamara

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

11. feb 2014 10:48

pr kopaču na brezovici..prefinjena domačnost..kapo dol..

Teja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2014 11:09

No, ja...prefinjena domačnost...whatever....

Pa če imaš izdelan koncept, kdo bo vozil nazaj, ker tisti ne smejo piti, medtem ko v Lj. lepo vozijo taxiji.

1. Najboljše recenzije od gostiln do restavracij vseh vrst so v Mladininem konzumu (www.mladina.si/konzum)

2. Če hočeš res nekaj ruralnega v okolici Lj, potem sta to bratranca Kirn (upam, da se po žledolomu pride na do obeh)

3. Neodvisno od tega imša v Lj čisto korektno prekmursko gostilno (na Mestnem trgu) in je mediterancem po navadi všeč. In seveda Social Club na Hrenovi, ki deluje nepretenciozno, pa potem preseneti.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti