Restavracija v ljubljani

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

tema odprta - 23. dec 2005 17:23 | ogledi: 38.736 | odgovori: 93

V ponedeljek nameravam z mularija v glavno mesto z vlakom. Ogledali si bomo staro Ljubljano.........mogoče še BTC - mimogrede kateri avtobus vozi tja iz avtobusne?

Seveda bo potrebno tudi kaj pojesti in to naj ne bi bila pica ali McD, seveda ob upoštevanju ne predolgega pešačenja in denarnici prijazen lokal.

Predlagatelja prosim tudi za namig, kaj ga je prav tam navdušilo.........

Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. dec 2005 17:57

Lumpica... za do BTC se trenutno lahko odpeljete tudi z vlakom, ki vozi v vodno mesto Atlantis. Drugače v BTC vozi bus 17. Gor greste žez cesto od železniške in avtobusne postaje, tam blizu spomenika Maistra. Glede hrane pa odvisno, kaj bi jedli... srbsko, mehiško, kitajsko, pašte, "po domače".... Izmed ocen kot posebnost izbiram: http://www.kulinarika.net/baze/ocena.asp?ID=780 je na Trubarjevi. Meni je bil všeč tudi Sokol pri magistratu, a ga je pred nekaj časa med ocenami HelenaN peklensko skritizirala - mogoče so se sposlabšali, ko sem bila jaz tam, so imeli široko izbiro srednje domačih jedi + dnevna kosila + nekaj testenin. V centru je tudi Figovec (od železniške dol proti nami ob glavni cesti v velikem čudnem križišču na desni strani), v BTC pa za zelo široko in raznovrstno pondbo priporočam pivnico Kratochwill zraven tržnice, ne ve, če vam bo zanimivo, ampak ob delovnih dnevih je v BTC na pokriti tržnici tudi Jatin kiosk s pečenimi piščanci in ostalimi "piško" izdelki. Ampak eno vprašanje... v ponedeljek v BTC...a greste v vodno mesto Atlantis, v Kolosej (tam je ena kar uredu picerija-restavracija Subito), al boste gledali prazna parkirišča... ostalo bo zaprto. Mogoče jih lahko pelješ na kebab al pa na horsa... če so otroci dovolj veliki in če vam je taka hrana všeč Lep pozdravček! tjas

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. dec 2005 18:56

Tjas je napisala veliko možmosti za kosilo v BTC-ju, morda še ena možnost. Kosilo v Sparu oziroma v City-parku. Nekajkrat sem že jedla tam in se ne smem pritožit. Lp, marelica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. dec 2005 19:07

V ponedeljek je praznik in zato se dobro pozanimaj kako in kaj. Zaradi razno raznih fešt je potrebno v lokalu prej rezervirat prostor. Jaz bi se pa vsekakor odpeljala pod Šmarno goro do lokala Kaval. Od tega kar ne želite do zelo dobre hrane. lp Vesna Vesna Milek Recko

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

24. dec 2005 8:51

Res? Jaz sem bila v Kavalu trikrat in trikrat je bilo zares zanič. Sicer pa sem razumela, da greste v center mesta in mogoče v BTC (a ni zaprt?)? V tem primeru priporočam mehiško restavracijo v Knafljevem prehodu, ki je skoraj vedno odprta in je kar v redu, tako izbira kot razmerje med kvaliteto in ceno.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

24. dec 2005 10:47

Pričakovala sem, da bo 25.12. zaprto, ne pa tudi 26. Kaj razen avtobusne pa bo sploh odprto? Sem mislila malo razveselit mularijo, ki je sicer na počitnicah - jaz pa ( kot vedno ) ne dobim dopusta. Sokol se mi zdi pa kar uredu, da preverim kritike. Kje pa dobim kebab - od tega smo namreč živeli v Turčiji Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. dec 2005 10:57

vcibej je napisal/a:
Pričakovala sem, da bo 25.12. zaprto, ne pa tudi 26. Kaj razen avtobusne pa bo sploh odprto? Sem mislila malo razveselit mularijo, ki je sicer na počitnicah - jaz pa ( kot vedno ) ne dobim dopusta. Sokol se mi zdi pa kar uredu, da preverim kritike. Kje pa dobim kebab - od tega smo namreč živeli v Turčiji Lumpica
Lumpica, evo tule nekaj info: http://www.btc-city.com/info.php http://www.btc-city.com/novica.php?ID=681 Atlantis in Kolosej bosta ziher odprta, ne glede na praznik. Za kebab pa je možnosti okoli centra več ... jaz vem se tistega na Bavarcu (na isti strani ceste kot borza, zraven zelenjavarja). Drugi, ki je baje najboljši v mestu, je pa, če greš od Prešernovega trga proti Hotelu Union (po Miklošičevi), zaviješ prvo ulico levo (Nazorjeva - ulica samo za pešce) in na sredi cele dolžine ulice, kjer je "razcep" in rdeča trafika, greš desno. Skoraj takoj za trafiko se na levi odpre majhen trg in tam zadaj je tale Kebab. Vsi ga hvalijo kot najboljšega. Lumpica, pa jih pelji magari še v živalski vrt - če jim to ni že poznano - in pa recimo v Halo Tivoli na drsanje - če so mali že dovolj veliki... Tule boš našla še karto mestnih avtobusov, če se boste kaj veliko naokoli prevažali. http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&u=o&k=507 Upoštevaj pa, da rabite za to žetone (190 SIT), sicer je cena na avtobusu oderuških 300 SIT. Najbolje, da si jih kupite kar na železniški ali avtobusni, ko stopite dol. Uživajte!!!!! tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. dec 2005 14:19

Pa še to: v današnjem časopisju sem opazila oglas Merkurja o nekih akcijah - in piše "samo v ponedeljek 26. 12. 2005". Med izbranimi trgovinami, za katere velja akcija, je tudi Merkur Dom BTC, torej vse v BTC v ponedeljek tudi ne bo zaprto. No, zna se torej zgoditi, da bo odprto še kaj... tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 24. dec 2005 14:20:28

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

24. dec 2005 16:25

Tjas - DRSANJE....................................nisem bila na drsalkah 25 let. Za živalski se mi pa zdi malo premrzlo - saj veš - primorci........ Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. dec 2005 16:34

Ma ne, Lumpica, tudi za nas primorce je živalski vrt super!!! Lansko zimo sem peljala mojega nečaka in se je imel zelo fajn, kljub zimi je ogroooomno za videt! Lahko pogledaš na njihovo spletno stran, kaj imajo ta teden v programu, vsak dan imajo veliko delavnic. Drsališče je pa v ponedeljek odprto dopoldne: http://www.zavod-tivoli.si/ponudba/drsalisce/d .... jaz sem šla enkrat samkrat v življenju in sem celo drsala - imajo dobro zrihtano, pa mogoče celo gužve ne bo. Lp, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti