Prosim za pomoč-svinjska ribica

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 23. dec 2005 11:01 | ogledi: 7.023 | odgovori: 3

Povejte mi nekaj, prosim. Za večerjo bi rada pripravila svinjsko ribico v maslenem, vlečenem testu. Najprej se jo opeče in potem se jo da na teso +šampinjone+jajce+šunko. Peče se jo na 180C. Zanima pa me koliko časa mislite, da bi bilo potrebno? Opečena je v 10 minutah.

Hvala, Mirjam

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. dec 2005 11:26

Glede na to, da je to zelo mehko meso in da je že skoraj pečeno samo z opekanjem, je dovolj, da jo pečeš, dokler testo ni lepe zlato rjave barve. Bi rekla kakšne pol urice. lp Julija

AKSI  

član od: 14.11.2005

sporočila: 51

23. dec 2005 14:52

Mirjam pozdravljena, a lahko napišeš bolj podrobno pripravo svinjske ribice v testu? Hvala! brigita AKSI

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2005 15:12

Masleno ali vlečeno testo? To namreč ni eno te isto, kolikor vem. Ribico, bodisi telečjo bodisi svinjsko, pa tudi govejo pljučno pečenko delam v listnatem testu in pečem v pečici okoli 30 minut. ne več, saj sicer testo preveč potemni. Sicer se meso lepo opeče že v ponvi, lepo rjavo mora biti z vseh strani, potem pa se na kakih 170 stopinjah v pol ure v pečici speče do konca. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti