Preslana omaka na buzaro

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 23. dec 2005 7:15 | ogledi: 4.145 | odgovori: 4

sinoči sem delala klapavice na buzaro po receptu iz baze. Bilo je super dobro, edino preslano. Nič nisem solila, ker so školjke same po sebi dovolj slane. Nimava rada slane hrane in bi nama bilo vseeno, če bi jedla neslano hrano.

Bi mi znal kdo povedati, kako "razsolim" školjke? Bi bilo pametno, da del školjk dam v poseben lonec z malo vode, da se tam odprejo in spustijo vodo? In potem šele odprte pridenem k omaki?

Mimika

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

23. dec 2005 7:43

školjke na BUZARO so dobre samo tako, da so tudi slane.Ker vidva jesta neslano hrano, so vama slane, sicer pa niso.Školjke lahko narediš tudi na kakšen drug način, tako se izogneš slani vodi.Da pa bi na buzaro delala drugače je pa približno tako, kot če bi hotela imeti limonado brez limone, ker ti je limona prekisla. HERMAN

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2005 10:22

edina možnost je, da vodo, ki jo prestrežeš iz lonca, v katerem se odpirajo školjke, malo razredčiš z navadno vodo. Sicer pa se strinjam s heterom - buzara je slana, zato morda za vaju pride v poštev način, da se školjke odpro v drugem loncu (ne rabiš vanj dodajat vodo, saj jo same spustijo), pa v buzaro daš odcejene školjke, vodo, ki jo same spustijo in s katero zaliješ buzaro, pa pač redčiš. Ampak to ni več potem to... Meni bi to bil greh. Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

23. dec 2005 16:26

poskusi naslednjič tole: školjke spečeš na dobro ogreti marmornati plošči, poliješ jih z nekaj žlicami olivnega olja, ko so odprte in pečene potresi z petršiljem in drobno nasekljanim česnom in stisni polovico limone. čez minutko poberi vse skupaj dol z plošče, ne pozabi na omakco. pppp

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

5. jan 2006 11:54

Mimika, domnevam, da si delala klapavice po Rikovem receptu. Čeprav sem dolenjček, jih že dolga leta za navadnega smrtnika dokaj pogosto pripravljam - na različne načine. Če jjih delam podobno kot Riko, problem slanosti rešim tako, da NAJPREJ v veliki posodi toliko segrejem školjke, da se odprejo, potem odlijem del vode (npr. pol), šele nato dodam ostale sestavine. Česen lahko prej na hitro segreješ v drugi ponvici, da zadiši, in ga potem streseš na školjke. Pri nas smo ljubitelji česan in ga včasih kar surovega potresemo po tako na pol odcejenih školjkah. Če imaš slučajno rada bolj gosto omako, je tudi žlica drobtinic ne pokvari (sem pa osebno bolj pristaš "čistih" okusov, brez tovrstnih dodatkov). Če je še preslano, pa dodaten kozarček po grlu... Veliko užitkov ti želim! dolenjček dolenjcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti