Pečene paprike

neznan uporabnik
tema odprta - 3. okt 2001 14:01 | ogledi: 91.277 | odgovori: 44

Lep pozdrav vsem skupaj!

V svoji kuharski zgodovini sem odprla ze marsikatero kuharsko knjigo, pa nikjer nisem nasla enega pametnega nasveta, kako pripravit dobre pecene paprike!

Prosim za nasvet

Sara

sara prelogar

neznan uporabnik

3. okt 2001 14:59

Paprike naložimo v malo naoljen pekač in pečemo na 180 stopinj, dokler niso pečene... Rdeče lupimo, rumene pa niti ne. Ko se ohladijo, jih v plasteh nalagamo v večjo posodo, vmes pa polivamo s polivko (olivno olje, kis - ne preveč, nasekljan peteršilj, tudi bazilika in svež timijan, sol, malo popra, veliko strtega česna). Nato vse skupaj postavimo v hladilnik. Nič posebnega torej. Nam je solata najboljša čez dva dni, ko prične "želirati". Če naredimo večje količine, čez dan ali dva manjše porcije zamrznemo - po odtajanju je zopet primerna solata. Spremenil(a) - malan dne 03 okt 2001 15:00:49

neznan uporabnik

3. okt 2001 15:31

Še malce drugačna (ampak čisto podobna)varianta. Paprike (najboljše so tiste rdeče, podolgovate) operem , zbrišem in jih samo z naoljenimi rokami malce podrgnem. Pečem jih v pečici pod grilom, da postane kožica črna in začne odstopati, večkrat obrnem. Pečene so kar hitro, zložim jih v večjo skledo in pokrijem da odstojijo kake pol ure. Potem jih olupim (ni nujno), gre kar lahko ker kožica v sopari odstopi. Nadaljni postopek je enak kot pri Malan, samo da jaz ne dam toliko začimb. Običajno se v skledi nabere kar nekaj soka, ki ga je treba dodati k paprikam. Za kakšno predjed jih pečene očistim (tudi seme) in napolnim z namazom iz sveže skute in zelišč (česen, drobnjak, sol poper...)- delo je precej packasto, okus pa enkraten - v hladilniku so dobre kar dva do tri dni - čeprav jih običajno že prej zmanjka. Izkušenj z ostalimi barvami paprik nimam, sem imela pa priliko jesti navadne (babure) pečene na žaru. Odrezali so jim pokrovčke, napolnili z zmesjo sira in (mogoče tudi) skute, z zobotrebci pritrdili pokrovčke nazaj in na žaru popekli. Zmanjkalo jih je prej kot vsega mesa. LP Tinca

neznan uporabnik

3. okt 2001 17:03

jaz jih pečem kar na žaru....zunaj pred hišo, sicer v huhinji preveč "smrdi".....najrajši imam takšne- malo zažgane.....ko jih olupim so ravno pravšnje, kar pomeni, da je tudi meso malo "zažgano"....ko jih dam v kis in olje, se ta ožganina razbarva in da tej kisavi še poseben okus.....od začimb uporabljam samo sol,poper,veliko česna in peteršilja....ponavadi jih spečem kakšnih 10 kg in jih vložim v kozarce in jem tudi pozimi poleg prebranca......njami.... hetero

neznan uporabnik

3. okt 2001 18:12

Pri nas jih spečemo na žaru ali v pečici. Ohlajene neolupljene zamrznemo v PVC vrečki. Velikost paketkov je 5-6 paprik. Pozimi, ko ji odtajamo, jih najprej olupimo, potem pa kakšni dve uri pred serviranjem posolimo in potrosimo z veliko česna in peteršilja. lp Špela

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:01

Sama pečem rumene paprike v pečici, in to brez olja (brez skrbi, ne bodo se zažgale!). Pred tem jih dobro operem in osušim, nato pa zložim na pekač. Pečem, da dobijo rjavo do črno skorjico. Lupina kasneje sama odstopi ali pa jo z lahkoto olupim sama. Ko so paprike olupljene in ohlajene, jih dam v PVC vrečke in zamrznem. Se mi pa zdi, da se kar precej časa odtajajo. Pečene paprike začinim z olivnim oljem, kisom, soljo in malo (res malo) popra. Če želim manj kaloričen obrok, pa jih natrem z Začinko (ali Vegeto) in ne uporabim nobenega drugega dodatka. Meni paprika ne smrdi, temveč ima prijeten, zanjo značilen vonj. Zato se peki v pečici ne izogibam, čeprav so tudi pečene na žaru zelo dobre. Delčke sveže paprike uporabljam tudi pri dušenju riža, makaronovem mesu (mesu da prijeten vonj in okus)in raznih omakah. Pečene pa so najboljše! Beti

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:29

smrdi sem dal med naveznice....seveda nočem da ima cela hiša duh poppečeni papriki, tudi če je duh lep....gre pač za kuhinjske vojave....meni tudi čebula ne smrdi, pa ne maram, da cela hiša diši po čebuli..... hetero

neznan uporabnik

3. okt 2001 20:51

Ja, saj vas razumem. Pri nas v bloku je pa sploh problem... Točno veš, kaj sosedje kuhajo (včasih pa slišiš še, kdaj tolčejo zrezke)... Lp, Beti

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

31. avg 2005 12:52

Lepo prosim natančen recept za vložene pečene paprike. Lep dan

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

1. sep 2005 22:14

Še moj recept: podolgovate rdeče paprike operem in na cedilu pustim da odteče voda. Zložim jih na pekač brez kakršnegakoli olja in pečem na 200 stopinjah 15 minut na eni strani in 10 minut na drugi strani. Če so paprike zelo debele (katere pa ne priporočam) se jih peče dlje časa. Nič ni hudega če se koža zažge, saj jo potem odstraniš. Pečene zložim v posodo, pokrijem s pokrovko in pustim da se popolnoma ohladi - ponavadi pustim kar čez noč. Naslednji dan jih olupim, odstranim seme in dam v PVC vrečko po toliko skupaj, da imamo za en obrok in dam zmrznit. Ko si jo zaželimo, odtajam, narežem na manjše kose, dodam olje (čisto malo), kis, sol, česen in peteršilj. Odlična priloga za k mesu iz žara. Pa dober tek!!!! kokos

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. sep 2005 10:02

Preverjen domač recept iz domovine pečene paprike: za res dobro pečeno papriko v solati uporabljamo samo podolgovate rdeče, mesnate paprike. Dobro jih opečemo (najbolje na žar plošči li mreži, gre tudi na kuhinjski plošči, lahko tudi na pekaču). Kos o pečene, jih pokrijemo s kuhinjsko krpo in pustimo kakšne četrt ure, potem s eveliko lažje lupijo. Peclje in semenje pustimo. Ko so paprike olupljene, jih pustimo, da se dobro odcedijo. Marinado pripravimo iz olja (belega), kisa in strtega česna ter soli, originalni recept ne predvideva nobenih drugih dodatkov, morda samo malo sesekljanega zelenega peteršilja za okras (so pa drugi dodatki, kot timijan, drobnjak, olivno olje in vegeta na primer pač stvar okusa in nadgradnja izvirnega recepta). Vsako plast dobro zalijemo z marinado. Pečena paprika mora plavati v tej marinadi, potem je najbolje, da jo pustiš vsaj nekaj ur, preden jo začnete jesti. Mi jo običajno pripravimo večer pred uporabo, da je v hladilniku vso noč. Kot sem rekla, je to osnovni, izvirni recept, in jaz se ga držim kot pijan plota, ker mi je pač najbolj všeč tak čist okus pečene paprike. Vsak si pa seveda doda tisto, kar mu je všeč, tako da je variant na temo pečene paprike nešteto in boš tudi sama gotovo našla tisto, ki bo vam najbolj teknila. Pozdrav vsem paprikoljubcem (jaz semt udi med njimi), Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti