Pečene paprike

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

6. okt 2005 12:15

Fani, verjetno so te paprike nekoliko "posebne" (druga sorta?), ker meni se kaj takega še ni posrečilo - torej, da bi bila lupina užitna oz. da bi se normalno rezala. To vem, ker rdeče paprike velikokrat pripravljam poleti v pečici in na žaru, s tem da se potem vsak znajde s kožo kot ve in zna Lp, Tina

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

8. okt 2005 10:33

Ok, potem ne bom obupovala nad svojo sposobnostjo pečenja. Hvala, Fani

Zorba  

član od: 7.4.2005

sporočila: 8

9. okt 2005 8:19

Pozdravljeni vsi skupaj! Obožujem pečeno rdečo papriko!!! Zelo rada jo imam polnjeno s skuto. Ali mi lahko kdo svetuje, kako se to naredi? Nadev, kdaj polnimo (ko so že pečene)..? Hvala!!!! :))) Tamči Zorba

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

10. okt 2005 14:49

Ja, že pečene paprike (sveže ali odmrznjene) napolniš s skutnim nadevom. V principu je to to. Skutni nadev: domišljija. Razmešana skuta, lahko malo kisle smetane, da je bolj gladka, sol, zelišča, ki so ti všeč (peteršilj, drobnjak, česen...), po želji poper, mleta paprika... Lahko pripraviš samo s skuto polnjene hladne paprike, marinirane. Lahko jih prepečeš, da se pogrejejo. Lahko jih spaniraš in ocvreš (če ti uspe, vse skupaj je namreč precej mehko, meni se je kar zvijalo...). V vseh primerih dobro. Pa to tako že veš. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti