Pečene paprike

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

25. sep 2005 16:00

Ima ene par vprašanj. Koliko časa so paprike z marinado vred hranjene v hladilniku, še užitne? Kako vlagate pečeno papriko že pripravljeno v marinadi? Preostanek paprik sem dala v vrečke in v skrinjo, kot ste svetovali. Ko jih odmrznem, pa jih menda pripravim kot ponavadi, ali ne? Kaj je bolje, vložit pečene paprike (skupaj z marinado ali brez?) ali jih zamrznit brez marinade? Lp, veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. sep 2005 16:04

Nikar ne vlagaj že pripravljenih paprik, zgolj paprike same so primerne za v zamrzovalnik. Česen, olje in kis, zamrznjeni s papriko ne bodo nič kaj prijetnega okusa, ko bodo skupaj tudi odtaljeni. Če imaš hladilnik na primerno nizki temperaturi (jaz imam skoraj najnižjo možno) in paprike spravljene v primerni posodi, predvsem pa da so pokrite z marinado, jih lahko hraniš v hladilniku in brez skrbi ješ tudi kak teden dni. Mamamia mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. sep 2005 21:47

Moje so zdržale tudi do 3 tedne pokrite v marinadi. Pozabila sem na njih in ko sem jih ponovno "odkrila" so bile še užitne. stana

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

25. sep 2005 22:07

Hvala za odgovorjeno! Bi se enkrat vprašala...kako jih točno vlagate (na primer "Eta" ima dobre pečene paprike v kozarcu), saj ne da bi bile preveč drage (no, ja tudi to), ampak doma je vseeno boljše. veverica

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

27. sep 2005 12:10

Kdaj pa se paprike očistijo, pred ali po pečenju. Kakšne se dajo pa v skrinjo? Hvala! Lp, modrijan

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

27. sep 2005 14:38

Paprike očistite preden jih daste v skrinjo ali pa potem. Je čisto vseeno. Razlika je samo v tem, da imaš packarijo enkrat ali pa vsakič posebej. Jaz jih dam v skrinjo očiščene. Sicer pa podolgovate pečene rdeče paprike vlagam tudi v kis v kozarce. Tako jih imam pozimi pripravljene ob vsakem momentu, pa še ves sok od paprik tako lahko porabim. Lp, Irena

JOKL  

član od: 27.4.2003

sporočila: 108

27. sep 2005 20:48

Irena, ali lahko malo bolj podrobno obrazložiš v kakšen kis in kako jih vlagaš? JOKL

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

3. okt 2005 9:01

Še vedno ni nihče odgovoril, kako vlaga pečene paprike v kozarec, jaz pa bi jih res rada letos vložila. Upam, da se bo le kdo našel z receptom, preden jih bo v trgovini zmanjkalo. Vsem vnaprej hvala!

nenci  

član od: 10.8.2005

sporočila: 2696

3. okt 2005 9:56

Postopek pečene in nato vložene paprike: Rdeče podolgovate paprike cele operem in jih osušim. Nato jih naložim na pekač obložen s alu folijo eno poleg druge. Pečem jih v pečici na 150 stopinj toliko časa, da vidim, da prične kožica malo odstopati. Ali pa jih pečemo tudi zunaj na žaru. Pečene dam v posodo s pokrovom, da se omehčajo iz koža popolnoma odstopi. Nato jih še isti ali pa naslednji dan očistim. Torej odstranim kožo, pecelj, jo razlopovim in odstranim tudi peške. Nato jo nadevam v kozarce in pripravim tekočino in sicer tako da uporabim eno enoto kisa za vlaganje in sok od paprike in vodo.Soka od paprike in vode je za dve enoti.Dodam sol, kakšno žličko sladkorja in olivno olje. Tekočino zavrem, prelijem prek paprik v kozarcu. Pri tem si pomagam z vilicami in paprike premikam, da vmes ne nastanejo zračni mehurčki. Polne kozarce zaprem in jih dam v pečico na 100 stopinj za kakšnih 10 minut oziroma samo toliko, da vidim, kot da bi tekočina v kozarcih hotela zavreti in se pokrovčki malenkost izbočijo. Nato kozarce pustim v pečici do naslednjega dne. Takšna paprika je odlična in se lahko uporabi vsak moment (ne rabiš je namreč odtajevati) in ima dobo trajanja tudi dve leti in več, če je prej ne zmanjka. Opravičujem pa se, ker ne morem navesti točnih količin, ker jih uporabljam vedno po občutku. Lahko povem, da v enkratnem postopku uporabim cca 10 kg paprik, 1 l kisa za vlaganje, 3 litre soka od paprik skupaj z vodo, skupano čajno žličko soli in isto toliko sladkorja ter kakšen deciliter olja. Dela je precej, vendar se na fantastični okus paprike izplača. Upam, da sem vsaj malo pomagala, bom pa letos bolj pazila na količine, tako da jih bom lahko opisala podrobneje. Lep pozdrav! Irena

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. okt 2005 10:47

Nenci, lepo podrobno si opisala vlaganje pečenih rdečih paprik, zmotilo pa me je, ker si najprej napisala en del kisa in dva dela vode, potem pa en l kisa in tri litre vode. Sama jih sicer še nisem vlagala v kozarce, običajno jih dam v skrinjo. Je pa vredno poizkusit, ker so takoj pri roki. Približno koliko kozarcev pride iz količine 10 kg paprik? LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti