Presladka pomarančna marmelada

Anomiss  

član od: 2.8.2005

sporočila: 5

tema odprta - 22. dec 2005 22:54 | ogledi: 4.075 | odgovori: 3

Včeraj sem naredila pomarančno marmelado. A je presladka. Pa me zanima, kako bi se dalo to popraviti? Marmelada je seveda že v kozarcih, a jih nimam veliko. Kaj pravite, bi se dalo stvar popravljati tako, da ji nad ognjem dodam še nekaj (recimo še enkrat toliko) pomaranč, prevrem in zopet shranim v kozarce po istem postopku kot vceraj? Delala sem jo z želirnim sladkorjem.

Za vsak nasvet že v naprej hvala.

Anomiss

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

23. dec 2005 10:39

Jaz sem tako že popravljala šipkovo marmelado - dodala sem ji jabolka. In je bilo OK. Sladkorja pa sem dodala v prvo verzijo 1/2 navadnega in 1/2 želirnega... Kot kaže bo v redu. Fina je tudi... Upam, da sem kaj pomagala. Kaj pa če poizkusiš "popravit" en lonček za probo? Za vsak slučaj, da ne pokvariš cele serije... LP, Staša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. dec 2005 12:44

Kaj pa.če ne dodaš le pomaranč ampak vsaj del le-teh nadomestiš z limonami, bo manj sladko, ker bo tudi kislina naredila svoje. Veliko uspeha! rimljanka

Anomiss  

član od: 2.8.2005

sporočila: 5

23. dec 2005 17:02

Obema hvala za odgovor. Zdaj sem že kupila še enkrat toliko pomaranč. Sicer pa je marmelada že tako zelo presladka, da je itak ne morem še bolj pokvarit Imam čisto majhne kozarčke - za božična darila, pa še to jih imam malo. Bom poročala, kako je uspelo. LPS

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti