Okraski iz piškotov

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 22. dec 2005 15:58 | ogledi: 1.778 | odgovori: 2

Najmlajša hoče peči piškote, ki bodo krasili božično drevo. Kakšno testo naj uporabim?

Hvala!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. dec 2005 16:38

Najbolje preprosto piškotno, ki se lepo valja, pa izrezuje. Pa kakšno z medom: 25 dag sladkorja (lahko manj) 3 jajca 1 margarina (ali pol masla, pol margarine) 1 žlica medu 50 dag moke 1 pecilni (lahko malo manj, morda le pol, da bodo manj krhki) ali žlička sode bikarbone Zamesi, če se lepi, dodaj še moke po potrebi. Daj v hladilnik, da se spočije in ohladi. Recept je originalno za piškotke (kot poljubčke), na katere daš košček oreha. Bi se pa moralo testo leo valjati, ko je hladno in piškotki so krasnega okusa. Sicer pa nisi povedala, ali bodo piškotki le za okras ali tudi za pojest. Po moje (kako gleda tvoja mala, ne vem), je najlepše, če so piškotki brez okraskov. Sicer pa gre, ko so pečeni, s kakšnim sladkornim ledom, pa perlicami,... informacij je pa dosti na forumu o peki piškotov. Pa še to: ko so na pekaču je treba s palčko narediti luknjico, da se bo potem s šivanko lahko vdela nitkaza obešanje. Tako so delali včasih, sva se ravno prejšnji vikend o tem pogovarjale z mamo. Mi smo včasih uporabljali tisto okroglo leseno palčko od lizik, zdaj so najbrž palstične, pa najbrž tudi uporabne. tole so pa dodatki za srečno peko in krasitev smrečice. Uživajta s Santino, pa rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 22. dec 2005 16:40:20

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. dec 2005 17:08

sem ravno končala s peko in krašenjem piškotov. Delala sem jih iz medenega testa in krasila z beljakovim ledom, ki sem ga obarvala z različnimi jedilnimi barcami. Z rafijo jih bom obesila na smrečico. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti