Prehrana mucke

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

tema odprta - 19. dec 2005 15:19 | ogledi: 4.657 | odgovori: 15

Našo muco smo razvadili z Whiskasom, kombinirali smo kekse in omakice iz vrečk. Zadnjič pa sem slišala, da je treba muco hraniti le s trdo hrano - keksi. Kaj pravite mačjeljubci?

ddarinka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2005 15:44

Naš Geri, mešanec med perzijko in domačim uličnim potepuškim mačkonom, ki je razavjen, kot da bi bil perzijski šah in se temu primerno hrani, je od nekdaj jedel hrano iz vrečk, brez keksov in briketov, pa je zdaj star deset let in mu zelo dobro gre. Ne vem, zakaj bi muca morala jesti le trdo hrano. Vrečke so sila pripravne, naš enake hrane ne je niti iz konzerve, razen tisti trenutek, ko jo odpremo. Rad ima še poli posebno, hrenovk ne mara, tudikuhana kura mu ne diši...Torej, naj kar uživa v Whiskasu... Mamamia mamamia

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

19. dec 2005 17:07

Mi imamo rusko modro mačko (Mariborčanka po rodu;-)) , stara je 7 let in skoz je samo brikete...pa še to, če ji zamenjamo okus, ji ne tekne najbolj. Karkoli drugega samo povoha, pa ne vzame, le včasih, ko režemo kakšno meso, vzame prav na drobno narezane koščke. Fina mačka, ni kaj Bojan

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

19. dec 2005 17:43

Tudi najina je podobno razvajena. Mesa skoraj ne je (občasno le surovo svinjino in pečene puranje krače) oz. se moraš kar potruditi in ga narezati na čisto mahne koščke, potem jo pa še pitati Od mlečnih izdelkov je samo sir, je pa še kar navdušena nad piščančjimi prsmi v ovitku, hrenovkami, piščančjimi paštetami in narezki, olivami in orehi Tudi mačje konzerve niso vse dobre. Ena vrsta je danes , drugi dan pa . Obvezno pa mora biti omakica, drugače se gospodična samo obrne in hrane niti ne povoha. Briketi še kar je in morajo biti vedno na razpolago, samo od njih pa ji ni za živeti - sva že večkrat poskusila, ko nama je - je nažalost tudi bolj trmasta od naju mufin

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

19. dec 2005 17:47

Naš Tačko je dosegel visoko starost,(19 let)pa je jedel večina hrano iz vrečk,oziroma konzerv.Težko smo mu že pomešali kakšne vitaminčke v to.Zelo redko kdaj je jedel brikete,vedno pa jih je imel na razpolago.Bil je car,pa ga ni več;((( http://www.geocities.com/brezovc/Tacko.html vemves

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

19. dec 2005 19:56

Moja dva muca- samček Aško in samička Lisa sta tudi zelo razvajena. Nekaj časa sta jedla Whiskas, no Lisa še vedno, samo mora biti čisto sveže odprto in obvezno mora biti omakca. Aško pa posodico z Whiskasom samo povoha, se obrne in začne kopati z tačkami. Ko pa zavoha brikete od Royal Canina (upam, da to ni reklama) je pa to čisto druga pesem. Me uboga skoraj tako kot kakšen kuža dokler ne dobi svoje porcije. Je samo še te brikete. Sta pa oba muca kastrirana oziroma sterilizirana, Pa malo pazim da se nebi preveč zredila in nimata briketov nasutih v posodo ves čas. Ampak jima dajem 3-4 krat na dan po malo. Pa da ne bo kdo mislil da stradata, imata vsak okrog 5 kg. lp Hema

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

19. dec 2005 21:04

Sem lastnica dveh zdravih mačk. Jesta od whiskasa (konzerve, vrečke,..) do briketov. Ob prevzemi obeh mačonov mi je prijateljica svetovala naj jih hranim z briketi enega okusa, zato da mačke ne razvadiš preveč in da se ti ne začne zmišljevati. Potem sem brala na forumu ljubiteljev malih živali, da mačka sploh ne sme jesti samo briketov, ker lahko dobi bolezen črevesja - posušitev črevesja (sem preverila na netu in to bolezen dobi zgolj 2% mačk). Drugi so zopet propagirali svežo hrano (kuhano meso, surova jetra, ...). Pri mojih dveh sem ugotovila, da jima je najbolj všeč Techni-Cal (briketi) za zajtrk in vrečka whiskasa za večerjo. Ostalega mi ne jesta. Včasih jima pašejo surova jetra. Futraj jih s hrano, ki jima je všeč. Sicer si pa zares preberi vse o tem na www.mojpes.com Pa veliko veselja z mucami. :)

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

20. dec 2005 8:44

Naš Taci in naša Švejka pa imata več ali manj domačo hrano. Brikete iz Eurospina (ker so najcenejši), od Mercatorja jima pa ne grejo. Konzervo smo probali (ne vem katero), jima je kar šla, kar se pa sladkarij tiče, pa kar je doma pečeno gre, kupljeni piškoti in tortice pa ne. včasih poje še kruh, če je dobro namazan, zelo rada imata govejo juho v kateri je namočen kruh, je pa tako , da Švejka kar plane po hrani, gospod Taci se pa prej pretegne , nato povoha, potem pa šele je. Pa ni važno kaj je :)) pa sta oba zdrava , kar pa ne pojesta pa ponoči vse zgine LP smrkolina

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

20. dec 2005 10:36

Hvala za prijazne odgovore. Vidim, da pri prehrani muc ni treba filozofirati, ampak ravnati po mucinih željah in zdravi pameti. Saj smo tako ravnali tudi že sedaj; naša najdenka ima namreč že deset let in nas prav lepo ovija okrog repa, a so mi zadnjič ob nekih novih briketih v trgovini solili pamet s škodljivostjo mačjih omakic. Ob sicer prozornem triku sem se vedarle zamislila. Še enkrat hvala! ddarinka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. dec 2005 11:54

Naša razvajenka ima 10 mesecev. Mlada je jedla vse, od malin, jabolk, kruha, salame naprej, kar mi še zdaj ni čisto jasno. Tega zdaj ne povoha več. Poleti je dobila drisko in pri veterinarju so dali v ta namen konzerve. Zdaj pa samo še konzervice - brez njih ne gre in brikete Nurto - ne vem, če sem prav napisala, od salam pa aljaževo in nobeno drugo. Sem probala z jetri, gov. mesom, mlečnimi izdelki, pa ne pali. Je vsak maček svet zase. Pokojna muca je zelo rada jedla olive in pršut - samo je bolj poredko dobila. Aja, pa ravno brezna se, se mi zdi, da ni konca, že en teden bo jutri, pa nič ne popušča. Bo treba na sterilizacijo. LP

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. dec 2005 13:03

Naš mačkon (star je 16 mesecev) je nor na Whiskas vrečke z ribo v zeleju. Drugih niti povoha ne. Redno dobiva tudi brikete Whiskas ali Royal Kanin. Jih menjavamo, da se ne naveliča. Jih pa ima vedno na razpolago, čeprav ni rano nor nanje. Ponavadi izginejo ponoči, ko ni sveže hrane. Od ostale hrane je samo svežo, drobno zrezano govedino, olive (za nje bi se prodal) in pa kruh, ampak samo polnozrnatega ali rženega. Izbirčen je 100 na uro, scrkljan pa 300. Naša pokojna muca (16 let) je jedla prav tako Whiskas, čeravno pravijo, da je to najslabša možna hrana. No, naša je preživela ob njej srečnih 16 let. Torej hranite vaše ljubljenčke s hrano, ki jo imajo radi. lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti