Prehrana mucke

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

20. dec 2005 13:49

Naša leto in pol stara Miša je prav prebrisana. V Merkurjevi akciji smo kupili 3 vreče briketov Fris..., da smo dobili še prenosno torbo, v kateri pa sicer še počivati noče. Takrat smo imeli na zalogi še eno načeto in celo vrečo briketov Mig... Ko je pojedla načeti Mig..., je začela dobivati Fris... (dve vreči). Potem smo začeli rabiti Mig... Nekaj časa je bilo vse normalno, potem pa je pojedla vse manj briketov. Da pa ne bi bila lačna, ker ji očitno ti briketi niso bili več všeč, je dobila še malo poli salame ali pa pica šunke, vsak dan pa obvezno tudi malo Whi... v vrečki (seveda najprej poliže rob vrečke - škoda omakce, da se posuši, a ne?). Čudili smo se, da tako malo poje, pa vendar je bila vedno bolj debela. Mislili smo že, da bomo dobili mlade mucke, toda nekoč me je pa zmotilo neko šumenje pod stopnicami. Pogledala sem tja in vidim, da Miša veselo malica Fris... Sama je naredila luknjo, ravno prav veliko za njeno glavo in vreča je bila že skoraj prazna. Skratka, samoposrežno in brez omejitev. jankica

Snežna  

član od: 10.8.2005

sporočila: 104

23. maj 2013 15:09

jaz imam 3 mucke no aprila so bile stare 1 leto in moja Tiga je dobila 1 mladička

Tiga obožuje brikete najbolj konzervo tudi poje vendar ima raje brikete .in Nera je bolj na konzervah in ji briketi ne dišijo preveč čisto različno sta!No mladiček bo pa kmalu dobil za jesti ko bo dovolj star no tujdi whiskas jima tekne !no včasih ,ko jima kaj osatne zmešam malo konzerve in pojesta ,kupujem pa tudi drage brikete za lepšo dlako in prebavo ter zdrave zobe 

LP

Snežna

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

24. maj 2013 14:22

Mi smo enega našega mačkona razvadili s piščančjo posebno klobaso in na koncu ni jedel ničesar drugega kot to.

Lopatka

Senya  

član od: 21.3.2013

sporočila: 3

24. maj 2013 14:32

Naša mačka ( mešanka, posvojena iz azila) je vse. Nad briketi ni  ravno najbolj navdušena, ampak če ni drugega, jih poje.  Najraje ima meso, ni važno, ali je pečeno, ali surovo, samo da je meso. Konzerve ji tudi niso ravno ljube. Radaima tudi testenine in riž. Včasih poje čisto malo sadja, kake 1/4 maline ali jagode. Njeni mladički so pred kratkim začeli samostojno jesti, navajam jih na vse, na domačo hrano, na briketke, konzerve in na meso.

 

 

Senya

mojih6  

član od: 7.2.2013

sporočila: 71

26. maj 2013 20:50

Moj Herkul posvojenec iz zavetišča Gmajnice pa je samo Whiskas in sicer samo iz piščančjega mesa,včasih pa mu

prijajo tudi briketi istega okusa.Se pa tudi zgodi vendar zelo redko da poje kakšen majhen košček sveže govedine.

mojih6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti