Rezine esterhazy

tejcica  

član od: 16.12.2005

sporočila: 2

tema odprta - 19. dec 2005 13:37 | ogledi: 10.816 | odgovori: 9

Vceraj sem po receptu s http://24ur.com naredila rezine Esterhazy in vam posredujem naslednje ugotovitve. Ker se mi je zdelo bedasto toliko truda uloziti za tako malo kolicino teh slastnih rezin, sem recept PODVOJILA. Ok. No, presenetilo me je, kako sem se zafrkavala, da sem s pekaca dobila biskvit, zato priporocam peki papir. Spekla sem namrec 2 pekaca biskvita, vsakekga zrezala na 3 dele in z veliko potrpezljivosti poskusala trakove z ostro lopatko locit od pekaca. Hvala bogu, uspesno.

No, potem je ze prisla drug zadeva. Kaj za vraga je ponarejeni topli fondant za glazuro? Internet. Ni rezultata. Pa sem po svoji glavi naredila sladkorni preliv (20 daj sladkorja v prahu in 4/5 zlic vroce vode) in je prislo tocna potrebna kolicina. Potem je treba biti pazljiv pri cokoladi. Jaz sem jo dala kar v vrecko, kateri sem odrezala koticek in je slo odlicno. Paziti je treba le, da ne naredis prevelike luknjice. Narises vzporedne crte takoj, ko si koncal s sladkorno glazuro, ker se bo le-ta sicer prehitro strdila in je knec. Nato pa spet takoj z zobotrebcem rises pravokotnice, da dobis slavni vzorec. To je slo super. No, potem sem ga pa pocvirnala, ker nisem pocakala, da se ta glazura popolnoma strdi! Zato se mi je malcek razlezla, ampak ni sile.

Okus je natancno taksen kot mora biti! Odlicen. Moje mnenje je, da je za 1/3 PREVEC KREME. Morala bi biti cisto na tanko namazana, ker je pravzaprav hudo mastna in je bolj za dodatek kot za prevladujoco zadevo pri tem pecivu. Morda bi jaz se dodala raje se en pekac biskvita (ko razdelis na 3 dele so to 3 plasti).

tejcica

Temo je spremenil(a) tejcica dne 19. dec 2005 13:38:12

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. dec 2005 13:56

Si delala biskvitno testo ali mandljevo-lešnikove plasti, narejene samo z beljakom, brez moke? To je namreč po originalnem receptu za Esterhazy rezine in ne klasično biskvitno testo. MAmamia mamamia

tejcica  

član od: 16.12.2005

sporočila: 2

8. jan 2006 18:14

LLesnik-mandljeve plasti, seveda. Saj je recept na zgoraj navedeni spletni strani. Samo, ce peces s peki papirjem je lazje dobit ven iz pekaca. Pa saj je tako tudi slo. Ce si malo spreten in iznajdljiv, gre. Za kakega zacetnika pa toplo priporocam peki papir. :) Je pa odlicen recept! tejcica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jan 2006 18:26

Odkar sem prvič pekla na peki papirju, pekač pri meni brez tega ne gre več v pečico. Ne le pecivo, tudi krompir pečem na njem, samo meso še dam direktno na pekač, pa kakšno zelenjavo morda. Za pecivo, sploh piškote ali še posbej beljakovo testo, je pa tako zakon. Ko se spomnim, koliko piškotov je šlo v drobtine, ko sem jih "praskala" s pekača, pa koliko krat sembeljakovo testo, na primer za mascarpone torto, strgala s pekača. Zdaj pa - živi luksuz ne le za začetnike, pač pa tudi za malo bolj izkušene...Mamamia mamamia

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

25. jan 2006 7:19

Še eno vprašanje na to temo. Tole torto se že dolgo spravljam delati, so mi jo pa domači tokrat prav zares naročili za ta vikend. http://www.coolinarika.com/recepti/grupe_jela/recipe_cat Problem je seveda pomanjkanje časa. Zdaj pa vprašanje. Torto potrebujem za soboto. Bo v redu, če plošče testa spečem v četrtek, kremo naredim pa v petek in takrat tudi sestavim torto? Najprej sem mislila vse skupaj narediti v petek, zdaj pa mi je nekaj prišlo vmes.... In če lahko, kje in kako naj biskvite hranim do naslednjega dne? Hvala vnaprej za vaša mnenja. lenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2006 8:58

Čisto nič ne bo narobe, če torto začneš delat v četrtek in jo sestaviš v petek. Samo še bolj sočna bo, ko se bodo okusi lepo prepojili in bo v soboto samo še za direktno pot v želodčke...Mamamia mamamia

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

25. jan 2006 9:12

Hvala, maammia, kaj pa meniš, kje naj hranim biskvite čez noč, naj jih dam pod folijo, krpo, v hladilnik? Saj verjetno preveč kompliciram, ampak gre za posebno priliko in bi res rada, da bi vse izpadlo tako, kot je treba. lenka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

25. jan 2006 10:23

Pod folijo, krpa bi lahko pobrala vlago in v hladilnik. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2006 12:49

Če puščam testo čez noč, ga samo dobro zavijem v prozorno folijo in hranim kar v pečici oziroma nasobni temperaturi, v hladilniku je za moj okus prehladno. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti