Mikrovalovka

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 18. dec 2005 21:12 | ogledi: 1.750 | odgovori: 12

Pri nas doma razmišljamo o nakupu mikrovalovne pečice, vendar se porajajo dvomi o tem, če jo sploh potrebujemo. V nekaterih pogovorih sem zasledila, da nekateri ne bi mogli brez nje. Kako pogosto in za kaj vse jo uporabljate?

Katja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. dec 2005 21:24

MV uporabljamo pri nas doma vsak dan... za pogrevanje vode za čaj, mleka za kakav ali instant kavo, za odtaljevanje kruha iz zmrzovalnika (tako vedno jemo "svežega"), za odtaljevanje različnih že pripravljenih obrokov, ki jih imam zmrznjene na zalogo, pri peki peciv za segrevanje marmelad, čokolade in drugih oblivov, za pogrevanje katerekoli hrane, za pripravo hrenovk (tistih barjenih iz VP), obloženih kruhov,... Naj povem, da imam najbolj osnovno MV, torej lahko le segrevam in odtaljujem, pri bratu, kjer imajo tako vsestransko z veliko več funkcijami, pa je ta že delno izrinila pečico, saj v njej tudi pečejo. tjas

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

18. dec 2005 21:57

Dokler MV nimaš doma si misliš, da je sploh ne potrebuješ. Ko jo imaš, pa je povsem drugače. Pri nas jo uporabljamo vsak dan za iste stvari kot je navedla ža tjas. Čeprav imam MV z vsemi možnimi programi je za peko ne uporabljam. Ne vem, se še nisem odločila. Odlična svar, in brez nje ne bi bila več. Velikokrat me je že izvleka iz zagate (posebno pri svežem kruhu ali drugem pekovskem pecivu). Ne premišljujete z nakupom MV - doma imam več druge nepotrebne navlake, pa sem se za nakup MV odločila šele pred dobrimi 2 leti. NIKOLI VEČ BREZ NJE!! VERONIKA

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

19. dec 2005 6:10

Pri nas je bila mikrovalovna 14 dni v popravilu... Mislili smo, da bomo umrli brez nje! Res je, ko se na določeno stvar navadiš, ne znaš več živeti brez nje. rozanec

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

19. dec 2005 6:15

otroci v njej delajo pico,jaz pečem piščanca,pečenke,pripravljam razne narastke,musaka,talim čokolado za prelive,pogrevanje kosil-to pa je na sporedu kar vsak dan,saj prihajam iz slube tazadnja, Bernarda

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. dec 2005 8:34

Mi jo pa imamo doma, pa je nihče ne uporablja. Uporabljamo jo samo za odtajevanje kruha pa za pogrevanje vode za čaj ali kavo. Sonja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. dec 2005 9:20

Pogrevanje, odtaljevanje, peka piščanca........... Brez nje ne znamo živet. In ko bo šla rakom žvižgat, zagotovo kupimo novo. No sicer je pa že ta druga. Prva je bila samo z osnovnimi funkcijami. lp Julija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. dec 2005 10:41

Mi jo imamo že 22 let, ta je že tretja po vrsti. Na začetku sem šla na tečaj h g. Pečjakovi in nas naučila, za kaj vse je uporabna. Pa vendar jo uporabljam v glavnem samo za pogrevanje, odtajevanje in mehčanje. Za pečti je tudi super, če ima opcijo vroči zrak. Prejšna jo je imela, ta, ki jo imam zdaj pa ne, pa je niti kaj dosti ne pogrešam, ker ima pečica funkcijo ventilator. LP

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

19. dec 2005 14:34

Jaz tudi ne znam živeti brez nje. Mož ima pač službo, ko ne veš kdaj pride domov. Tako dam njegov obrok lepo na krožnik, pokrijem z zvonom, dam v hladilnik, ko pa pride domov - hop v mikrovalovko. Prej sem pa posebej kuhala zanj. V njej pa tudi odtajam, kuham, pečem (meso, pizze, krompir), da ne govorimo o kokicah. lp Alenka

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

19. dec 2005 14:38

Kaj pa cena? Se splača kupiti kakšno cenejšo ali malo dražjo? Katja

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

19. dec 2005 14:40

Brez MV mi živeti ni! Ko smo se preselili, je bila to prva in dolgo edina naprava, ki je v kuhinji funkcionirala. Ker imamo dojenčka, marsikateri obrok pogrejem v njej. Za pogrevanje mleka pa je tako ali tako zakon, ker nikoli ni prevroče ali premrzlo (ko enkrat ugotoviš pri kateri moči in koliko časa moraš določeno količino segrevati). Priporočam pa nakup MV z digitalno nastavitvijo časa delovanja, saj so tiste z analogno nastavitvijo težje obvladljive. Lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti