Nakup kitajskih jedi...

Mojca S  

član od: 18.12.2005

sporočila: 1

tema odprta - 18. dec 2005 12:19 | ogledi: 10.617 | odgovori: 13

Lepo pozdravljeni!

Sem čisto nova na tem forumu, zato se opravičujem, če je kdo že zastavil podobno vprašanje. Rada bi se preizkusila v kuhanju kitajskih jedi v voku. Pa ko gledam vse te recepte, mi sploh ni jasno, kje lahko kupim vse sestavine, ki jih rabim. nekaj stvari sem sicer že našla v Intersparu, za nekatere pa res ne vem, kam se naj obrnem, npr. riževo vino, kis iz riževega vina, arašidovo ali koruzno olje, različne kitajske gobe (našla sem samo šitake) in podobno. Če mi zna kdo pomagati, bom zelo vesela vaše pomoči.

Že v naprej hvala!

Mojca

Mojca S

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. dec 2005 9:44

Mojca S., arašidno olje imajo med ostalimi običajnimi olji na policah bolje založenih marketov. Natančno poglej nalepke, pa boš hitro našla. Riževo vino in kis najdeš na policah med pripomočki za eksotično hrano (rice vinegar piše na steklenički), kitajske drevesne gobe pa imajo sušene, v vrečkah na policah med eksotično hrano (vrečka je prozorna, kombinirana z modro barvo, v njej pa taki črni posušeni koščki; šutake pa sicer uporabljajo bolj Japonci kot Kitajci). Če ti lahko svetujem (sama sem namreč ravnala enako: izberi recepte, izpiši si setsavine in z listkom v trgovino. Lepo poišči vse po vrsti in videla boš, da skorajda vse dobiš tudi pri nas. Razen če si morda iz kakšnega manjšega kraja, kjer je izbira malo manjša, a ti v tem primeru lahko pomaga kdo od znance, ki gre kdaj kam drugam. Z zelenjavo in mesom tako ni problem, od začim ti ne sme manjkati sojina omaka, pa ostrigina tudi, ingver in tud iprašek petih začimb (five spices powder piše na steklenički ali vrečki) je sila uporabna mešanica. Ko boš to enkrat imal doma, ti ne bo nič več problem, boš videla. Pa tudi svoj okus hitro pogruntaš in potem samo še uživaš. Če te še kaj zanima, se kar oglasi, lahko tudui na zasebno pošto (klikneš na rdeče ime nad sporočilom v forumu in že prifrči pošta na pravi naslov). Pozdravček, mamamia mamamia

Dejči  

član od: 20.12.2005

sporočila: 1

20. dec 2005 19:25

Živijo! Zanima me, kje približno v Gradzu je trgovina z kitajskimi oziroma eksotičnimi začimbami; posebaj me zanima Housinova omaka. V Intersparu v Mb je namreč ni moč dobiti..Vsaj jaz nimam te sreče Slišala pa sem za to trgovino v Gradzu in me zanima kje se nahaja. Hvala in lep pozdrav Dejči

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. dec 2005 8:50

Sem že dolgoletna ljubiteljica kitajske kuhinje s praktičnimi izkušnjami. Do nedavnega sem uporabljala ingver v prahu, ker je praktičen. potem sem kupila sveži ingver in moram priznati, da mi je odprl nove dimenzije domače kitajske kuhinje. V Berlinu sem si kupila čilijevo olje, nad katerim sem navdušena. Namesto čilija v prahu ga dodam na koncu. Jed se lepo sveti in še okus je tisti pravi. Mislim, da se ga kupi tudi pri nas. Imam tudi ingverjevo olje, ki ga dodam na koncu, če nimam svežega ingverja. Prav tako priporočam. Včasih je bila najboljše založena trgovina Maximarket, vendar se mi zdi, da se je ponudba močno poslabšala, odkar so postali del Sosedovega sistema. Glavne sestavine pa še vedno imajo. Mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. dec 2005 10:02

Ja, čili olje se dobi tudi pri nas, hoisinovo omako pa sem videla v Avstriji tudi v Merkurju v Seiersbergu, pa v Metroju, Billi in še kje. Kje je v Gradcu tista specializirana trgovina s kitasjkimi začimbami pa moram vprašat kolega, ki ga zdaj ni v službi. Ko zvem, sporočim (saj tudi mene zanima, ampak meni to vedno nosijo drugi, tako da tam še nisem bila). Sem pa hoisinovo omako videla tudi pri nas, v MB, a se zdaj ne spomnim točno, kje. Mislim da v Cash&carryju na Tržaški, ko so imeli kar dobro založene police z eksotičnimi začimbami. Jaz zaradi mojih otrok vztrajam pri ingverju v prahu, ker jim je okus svežega premočan, če pa delam zgolj zase in za moža pa seveda ne gre brez sveže korenine. Sem pa bolj za sezamovo olje kot čilijevo, sploh zdaj, ko ne smem jesti začinjenih jedi. Prej pa ni bilo tajske hrane, ki si je jaz nisem poškropila s čilijevim oljem...mljac. mamamia mamamia

Kuhalnik  

član od: 1.2.2006

sporočila: 9

13. feb 2006 12:59

Pozdrav! Namenil sem se gojit kalčke kar doma pa me zanima kje se dobi sojo za kaljenje iz katere potem zrastejo užitni kalčki za kitajske jedi. Neko stvar sem že kupil pa niti približno nima tak okus kot bi ga moral met. Če kdo ve kje se to dobi in kako se ta stvar imenuje bom kr vesel... LP Kuhalnik

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. feb 2006 17:29

Nekaj sestavin za kitajsko kuhinjo imajo tudi v hoferju. Arašidovo olje sem tam kupila. jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. feb 2006 22:33

evo, kuhalnik, da boš kr vesel:) Semena za kalčke dobiš najugodneje v semenarni, kupi netretirane (to pomeni, da jih niso v ničemer namakali ali kako drugače obdelovali:), sicer pa kupi za kitajske jedi na oddelku z zdravo hrano ali na oddelku z zelenjavo in stročnicami sojo (rumeno, navadno) ali pa mungo fižol, ki mu včasih rečejo tudi zelena soja (čeprav v resnici to ni to). To so pravi kalčki za kitajsko kuhinjo. Sicer lahko kališ tudi lečo, čičeriko, redkvico, lucerno, deteljico alfa-alfa,... Aja, še to: sojine kalčke (tudi od mungota) moraš blanširat, skuhat, popečt,... skratka toplotno obdelat, predno jih ješ, sicer niso užitni, mogoče je bil tuid v tem trik... Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. feb 2006 10:29

Veri, tudi jaz bi poizkusila kaliti kalčke...zadnjič sem namreč bila na eni degustaciji zdrave prehrane, kjer so naredili namaz iz kalčkov (mislim, da so bili kalčki rdeče redkve ali brokolija - oboje so imeli namreč na mizi), ki je bil zelo dober in hitro pripravljen. Sedaj pa bi rada izvedela postopek... kalčke posejemo v zemljo, počakamo, da vzklijejo, jih poberemo iz zemlje, operemo in uporabimo. Tako bi šlo po moji logiki...ali imam prav? Lp katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti