Andrej goljat: slastno pecivo

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 16. dec 2005 9:09 | ogledi: 5.308 | odgovori: 5

Zanima me ali kdo pozna to knjigo in če je že preizkusil kakšen recept. Sem si jo izposodila v knjižnici, sedaj pa ne upam na slepo nekaj peči, če nisem prepričana, da je dober recept in da bo uspelo.

Marjetica

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

16. dec 2005 11:31

meni jo je lansko leto prinesel Miklavž. Po njej sem naredila indijančke (limona je vse pokvarila in niso bili takšni, kot jih ponavadi naredim) in pomarančne rezine (uspele kot na sliki, vendar niso tako slastne, kot zgledajo). Torej le dva poskusa. Ob gori receptov, ki jih dobim od prijateljic in tu na kulinariki, kar pozabljam na knjigo..... če se boste za kaj odločila in spekla, prosim poročajte lep dan čbelca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2005 11:57

Mislim, da drugače kot z lastnimi izkušnjami ne bo šlo. Vsakemu od nas je všeč kaj drugega, pa tudi vsaka roka drugače mesi testo, in kar se meni posreči, ni nujno da se vsem. Jaz se pač ravnam tako, da si recepte v knjigah in revijah pozorno preberem, glede na sestavine in način priprave potem imaš približno predstavo, kaj bi iz tega lahko nastalo. In veselo na delo. Kar lepega števila receptov ne ponavljam več, ker nam pecivo ni bilo všeč (ali pa morda zgolj meni ni najbolj uspelo), še vedno pa znova poskušam nove in nove recepte in delam selekcijo, kaj bom še delala in kaj ne. LAstna šola je najboljša, čeprav verjetno najdražja. Mamamia mamamia

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

16. dec 2005 16:21

za enkrat sem naredila brizgane zvezdice, linška očesa, brizgane lešnikove rogljičke (zelo dobro), breskvice sem delala 2 x ampak mi ne ratajo kot bi morale, tako da sem jih nazadnje uporabila kot podlago-piškot za indijančke, ki pa so super uspeli (še dobro da sem dala zelo malo limoninega soka zraven, ker full pokvari okus)! aja, ena moja kolegica pa dela kremšnite po tej knjigi in baje da so božanske! se bom pa ob priliki še lotila drugih receptov!

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

16. dec 2005 18:34

Jaz sem pekla cimetove lističe (brez cimeta in bili so OK, lepi piškotki, vsi so hvalili izgled, ampak drugi put ne bom lešnjake pržila, boljši so mi neprženi...in še to, lističi malo narastu pri peki, bom naredila manjše... Anera Longin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. dec 2005 18:26

tudi jaz sem delala indijančke, bi tudi dala zdaj manj limone, predvsem pa te opozarjam, da pride teh indijančkov OGROOOOMNO! Ker so dokaj hitro pokvarljivi, bi ti rajši svetovala polovično količino, vsaj v tem času, ko je peciva povsod dovolj... drugih stvari še nisem delala, bom, ko dobim pečico:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti