Šmorn !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 15. dec 2005 13:29 | ogledi: 5.427 | odgovori: 7

Spolnim se šmorna z jabolkami. Včasih smo ga jedli doma.

Danes ga bom pa za kosilo naredila tudi jaz. Kdaj se dajo jabolka, ko je pečeno na obeh straneh, ali mogoče že prej ?

Lp,

Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2005 13:48

Če ga delam z jabolki, ga dam v ponev takoj za testom, oziroma ko to na eni strani malo zakrkne. Tako se jabolka malo zmehčajo, medtem ko se šmorn speče do konca, pa s sokom, ki ga spustijo, se kosi šmorna malce natopijo. Potem seveda vse obilno potresem s sladkorjem v prahu...mljac (žal v pretekliku...Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

15. dec 2005 19:58

Mamamia, a bi pa vseeno šmorn? LP juhica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

16. dec 2005 9:23

Pri nas doma je mami včasih naredila kruhov šmorn. Tudi ta je zelo dober. Testo naredimo kot za navaden šmorn, potem pa tik pred pečenjem v maso dodamo na kocke narezan kruh premešamo in spečemo. Pa borovničev kompot. Njami. Lp, marelica

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

16. dec 2005 9:30

Mi smo včeraj za kosilo imeli šmorn. Ena ponev navadnega in ena ponev z jabolki. Zelo nostalgična hrana. Midva z možem sva jo jedla bol z navdušenjem, kot pa otroci. Lp, Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2005 18:28

Juhica, ti mene malo kibicaš? Seveda bi šmorn, priznam...s kompotom in goro sladkorja v prahu... In kaj so mi naredili v eni slaščičarni? Spekli so mi tako jabolčno torto, da jo lahkoše jaz jem. Nič rumenjakov, minimalno sladkorja. noben maščobe v testu. Pa še tako dobra je, da jomoji sladkosnedi doma pridno papajo in mi komaj kaj ostane....Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

16. dec 2005 18:41

Nč ne kibicam...Če se spomniš sva v istem.....kakecu...hahahaha A rumenjake že lahko? Ok...Če jih, potem naredi takole: Jabolka zduši na malo vode, načeloma so že sama dovolj sladka in midve pa ne rabiva še več sladkorja, kajne. Masa malo bolj gosta kot za šmorn (moki lahko dodaš pecilni al pa tud ne). Beljake stepi v sneg in jih na koncu vmešaj v maso. Pekač namaži z maščobo in potresi z drobtinami (midve pa bova uporabili kar peki papir). V pekač zmeči zdušena jabolka, čez vlij maso za šmorn in v pečico z njim.... Je brez dodanih maščob in soli. Če pa ne moreš brez sladkega, pa preden postrežeš, potrosiš z malo sladkorja v prahu. Namesto jabolk lahko uporabiš ostalo kuhano zelenjavo in narediš bolj slano varianto....Lahko narediš tudi skutnega-za tega moram imeti nekje še original recept. Če pa ga narediš brez jajc, pa tudi gre...Ja v sili še vrag muhe žre... juhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2005 21:31

Točno, midve sva v isti. Rumenjakov še ne smem, razen tistega enega na teden, kar jaz "pokurim" v testeninah - jem kar običajne, nič polnozrnatih. Saj praviloma mi gre brez sladkega, pojem tudi kak petit beurre keks ali jabolčni zavitek, ampka ko takole zavoham šmorn, pa kakšno smetanasto aliprafit kremo. Potem si obrišem sline in pojem mandarino ali jabolko ali tisti sadni jogurt z malo maščob. Pa še vina ne smem popit, da bi raztopila tisti minimum, ki ga vnesem (oziroma potem bilahko pojedla malo več, ker bi vino razgradilo tiste odvečne.... in tako nič, ampak voda pa nesladkan sok ali sladkan pa razredčen, mamamia, sem si nadela pravo ime...Ampak, prišlo bitudi naših pet minut, kajne???, do takrat pa. Hvala za ideje, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti