Focolus

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

tema odprta - 14. dec 2005 22:02 | ogledi: 4.978 | odgovori: 21

Ker sem malo prej prebrala obisk enega uporabnika(Corcovado_169) v tej pizzerji,moram napisati še svoje mnenje kar tu.Že leta hodim tja,sicer res ne vsak dan,pa kar pogosto,ker tudi stanujem zelo blizu(to sem samo sanjala,ko še nisem bila v lj,).Nikoli nisem zasledila počasnost ali karkolki drugega,v zvezi z osebjem,pa to še kar opazim,oziroma je zame pomembno.Postrežba in hrana je pri njih na dokaj visokem nivoju,vsaj kar se tiče pizz,solate sem pa tudi že jedla,pa niti ne bi dovolila,da kdo reče,da imam slab okus.Tam so solate in pizza dobre.So pa ljudje,ki jim tak okus ne odgovarja,pa grejo pač drugam,zato še lokal ni slab.Torej,dragi corcovado,zaradi različnih okusov,so različni lokali,ne pa stem potem pomešat vse,od osebja,do parkinga,sanitarije in blalalla...

vemves

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. dec 2005 22:04

Hm, ampak prava rubrika za ocene je vendarle ocenjevanje lokalov, ne forum. Ker ko bo kdo iskal, bo iskal tam, tema v forumu pa bo zdrsela nekam daleč dol... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. dec 2005 22:06

jernej,jezna sem,ker nekdo pljuva po "sosedu",ki je kvaliteten,pa to je še celo njegov prvi komentar na Kulsu.Se je mogoče celo samo zato prijavil? vemves

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. dec 2005 22:15

Hm, mogoče ne bi škodila možnost komentarjev tudi pod ocene lokalov... tako bi si človek res lahko ustvaril predstavo o nekem lokalu. Tudi mene je že parkrat prijelo, da bi pod kako oceno pristavila svoj lonček. Ob tem se seveda zavedam tudi, da bi se verjetno pri kakem lokalu tudi "stepli" ko mačke... heh heh. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 14. dec 2005 22:15:46

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. dec 2005 22:39

Tjaš: Res je... Samo ne vem ali bi bili boljši komentarji pod oceno, ker to so v bistvu nove ocene TOrej bi morali biti vsi lokali v bazi, pa pač samo dodajamo ocene lokalom. Samo kdo bo sestavil seznam vseh lokalov in ga nadgrajeval. In potem, ko se najde kak nov lokal? Lahko tudi združujemo lokale, kakor ljudje pošljejo ocene, samo sistem ne more zaznati da je Picerija Foculus enako kot Pizzerija Foculus ali celo Foculus vemves: Ne vem zakaj se je avtor prijavil, ampak njegovi vpisni podatki so validni. Nimam pravice, da mu ne objavim ocene. Čeprav je Foculus naš plačljivi član. Pravim le, da se bo ta tema v Foculusu izgubila prej kot ocena. Sicer pa je ta forum namenjen pogovoru o gostincih... Sem pa dobil idejo... Pod vsako oceno bi lahko bila možnost komentiranja in sicer to odpre in zlinka na forumu novo temo. Seveda le prvič se naredi nova tema, naslednjič pa je potem link le na forum... Torej na temo o tej konkretni gostilni in njeni oceni... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

15. dec 2005 0:36

Zdravo! Oseba ki je ocenjevala lokal je pač naletela na slabi dan v piceriji Fokulus. To je njim lahko kvečjemu znak, da imajo zaposlenega nekoga, ki je pač šibki člen. vemves- mislim, da si neupravičeno jezna, ker je dostikrat tako, da če te natakarji poznajo se zares potrudijo (kot, predvidevam, tebe), če te pa ne, te pa včasih ignorirajo. Tako je povsod. In zato, da do teh slabih dni ne bi prihajalo ljudje povejo svoje mnenje, ki bi gi morali vzeti za pozitivno.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. dec 2005 8:31

Včerajšnji dan je drugačen od današnjega. Jaz tudi nimam čez foculus ničesar za povedat, delam v bližini, tako da sem tudi kar reden gost. Sem pa spomnila na nekaj drugega - enkrat na vsake 3 mesece se dobimo prijateljice in gremo na pico, navadno smo hodile v Azur. No, pa smo šle tudi takrat in se nam je pošteno zameril natakar (ter seveda s tem tudi picerija). Ko smo plačevale, ni hotel vzeti nekaj kovancev, češ, da to pa zanj ni denar. V redu. pa nas naslednji dve leti ni bilo. Potem sem pa jaz začela zbirati kovance točno z enim namenom, da gremo spet v Azur in plačamo celo rundo samo s kovanci. Smo šle, povedala natakarju (drugemu) celo štorijo, plačale s tistim kozarcem za vlaganje, polnim drobiža in od takrat veselo spet hodimo tja. čeprav oni drobiža nsio dolžni vzeti (mislim, v tako velikem znesku). Loni Makaroni

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

15. dec 2005 8:34

Jaz se strinjam, da so pizze super. Strinjam se pa tudi s tem, da je treba čakat celo večnost, da si postrežen in potem, da sploh kdo prinese račun. Za tja si more človek rez čas vzet, ker traja in traja in traja... Marjetica

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

15. dec 2005 9:43

Ma ne morem biti čisto hladna ob tem kar ste povedali. Se mi je zgodilo v mehiški restavraciji v City parku. Posedli so me kar na komando (natakarja). Potem pa se je začelo čakanje. Sem že ugotavljala, da si nekateri kar sami točijo pijačo, da je to morda samopostrežna restavracija. No po 15 minutah (ne pretiravam) pride drug natakar in mi pomoli le en jedilni list (bila sva dva), češ da jih imajo vse v obtoku. Da te kap. Pri izbiranju (bila sem prvič v mehiški restavraciji) mi ni bil pripravljen pomagati, zato sem izbrala neko (kaj vem katero) solato, spremljevalec pa je želel svinjska reberca. Ker jih niso imeli (v kuhinji - na jedilnem listu pa) si je izbral neko drugo jed, katero pa je moral sam izbrskati (res ni hotel natakar čisto nič pomagati) iz nepreglednega jedilnega lista. Vam povem prava MORA. Postrežba je potem nekako stekla. Res pa me je motil cigaretni dim, ker ni strogo ločenih mest za kadilce in nekadilce. Pa se mi zdi, da je bila ta restavracija kar dobro ocenjena (le dragi so) v vaših ocenah. Res ni vsak za ta poklic in tudi nimamo vsak dan dobrega dne. Uf, sem se razpisala, ampak nekomu sem morala še to povedat. LP McNena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

15. dec 2005 9:58

Naj še jaz pritaknem lončem k mehiški restavraciji v City parku. Z možem sva v soboto, po Atlantisu, hotela na brzino nekaj pojesti pa sva šla v City park. Ker je bila povsod gužva sva zavila v mehiško... No, natakar je prišel za par minut, ponudil jedilnik, pa sva se odločila za dnevni meni - bila sva prvič tam. Čez pet minut prinesel pijačo, čez 10 minut kao predjed - morsko solato, potem pa še čez 10-15 minut glavno jed. Bil je velik krožnik vse neke omakice... nekaj, ne vem, ni bilo podobno mesu... Ko je odnesel posodo, pravi: "še sladica"... Čez 10 minut naju vpraša: "ali nisem še prinesel sladico?" Skratka, vsega in nič! Na koncu je naju ocuril za 6.900 SIT. Žal, prvič, zadnjič in nikdar več. Pozdravček!

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

15. dec 2005 10:14

Naj še jaz o Foculusu. Tudi jaz sem čakala vsaj ene pol ure na naročeno. S fantom sva bila tako lačna, da sva pojedla celo solato, pice pa še vedno od nikjer. Možno, da se je to zgodilo samo nama... ne vem. Hrana je bila sicer super, ampak čakanje pa ubija. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti