Soda bikarbona

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. mar 2013 21:08

Upsss, pardon - šele zdaj sem videla, da sem 14. dec 2005 9:35 že nekaj podobnega napisala.  

 

Pozdravček!

rivaC  

član od: 18.9.2010

sporočila: 32

7. mar 2013 21:38

Pomaga tudi pri noricah da ne srbi.

rivaC

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

8. mar 2013 9:11

Pa v pralni stroj zraven praška se da ena žlička sode, da se v stroju ne nabira vodni kamen. Vsaj tako sem prebrala na forumu.

Andika68

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

17. mar 2013 21:34

Ni ravno kulinarično, pa vseeno - jaz jo zmešam z s škrobom in kokosovim oljem ter uporabljam kot domač deodorant. Super zadeva!

Renat

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. mar 2013 21:43

Renat, bi nam kaj o razmerjih med sestavinami in o pripravi napisala, prosim.

rimljanka

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

17. mar 2013 22:02

Ja, rimljanka, seveda :)

Pred časom mi je prijateljica rekla, da je soda bikarbona najboljši deodorant: da navlažiš podpazduhe in z vlažnimi prsti naneseš sodo in to je to. Nanos je bil tako zoprn, ker je vse letelo naokrog, da sem se lotila raziskovanja, kako narediti bolj uporaben deodorant iz sode in skoraj diplomirala iz tega. Zaključek je pa seveda povsem preprost:

Potrebujete sodo in škrob (Gustin) v enakem razmerju - torej pol kavne skodelice sode in pol skodelice gustina. Potem pa dodajate kokosovo olje (ki naj ne bo povsem tekoče in ne povsem trdo - nekako takšne trdote, kot je maslo na sobni temperaturi). Kokosovo olje dodajajte po žlicah in mešajte, da dobite gostoto, ki je kremasta, a ne preveč tekoča. Nato lahko dodate kako olje vitamina E, ki pospešuje celjenje ali pa olje čajevca za dišavo in proti bakterijam, ali pa kako eterično olje za dišavo.

Jaz sem ugotovila, da mi čajevec draži kožo, tako da ga preskočim in uporabim samo sodo, gustin in škrob.

Nato deodorant nadevate v posedice in to je to. V lonček lahko za dišavo dodate tudi vejico sivke ali kaj podobnega.

Deodorant se potem nanaša kar s prsti - majhno količino se vtre v podpazduho in to je to.

Soda deluje antibakterijsko in zavira neprijetne vonjave (dejansko ta deo drži ves dan), kokosovo olje je za mazljivost in vlaženje kože, škrob pa vpija vlago.

 

Renat

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

17. mar 2013 22:54

Zanimivo!

čoki

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

18. mar 2013 6:04

Jaz pa si enkrat tedensko z sodo zdrgnem zobe, naj bi pomagalo pri večji belini zob! Na ščetko posipam malo sode in si zdrgnem z njo zobe.

kvačkarica

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

18. mar 2013 9:39

ja sodabikarbona se uporablaj tudi za hitrejše  kuhanje fižola. ta se hitro skuha. Pa če ima katera domačo žival in se ta polula v stanovanju, daš v vodo sodo bikarbono in umiješ. z tem uničiš vonj po lulanju. Druga čistila pa reagirajo drugače z urinom  in muce ali psi še naprej tam lulajo,soda pa to prepreči.

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti