Rogljički

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

14. dec 2005 13:55

Hvala Mamamia, bom poročala, ko bom to naredila. LP Migla

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

6. jan 2006 17:47

Še enkrat najlepša hvala vsem, ki ste pisale o tej temi, posebno Mamamii. Rogljičke od stasafrank sem izprobala in sem zadovoljna z njimi, vendar bi želela tudi tvoje mamamia. Pri tem me nekaj zanima Mamamia in sicer: - ali rogljičke na koncu nič ne namažemo z jajcem? - glede na to, da imamo samo tri kepe, so verjetno ti rogljički zelo veliki? Približno koliko jih pride - ali se res pečejo tako dolgo? Mamamia ne zameri, rada bi naredila take, kot jih delate pri vas v hiši. Lahko ti povem, da jih sama vedno namažem z jajcem ali beljakom ali maslom in da jih pečem krajši čas. Verjetno pa so moji manjši od teh. Naredila sem tudi tvojo prepraženo, hrustljivo čebulo in jo takoj pojedla, ker je bila dobra. Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jan 2006 10:12

Te rogljiče, kij ih delam, premažem z ražvrkljanim rumenjakom in jih dam potem peči. Rogljiče pa delam majhne, čisto malo ukrivljene, prej so to malo ukrivljeni zvitki kot pa rogljiči klasične oblike, podobni podkvi. Veliki so za dober sredinec, tako da ga kak požeruh poje v enem kosu, tiste, ki pazijo na šminko na ustih, pa v dveh grižljajih...Koiko jih pride bi težko rekla, tam nekje za dva in pol do tri pekače - tiste v velikosti pečice. Tale naša gospa jih peče okoli dvajset minut, tako je rekla, v moji pečici so bili lepo zapečeni že po 15 minutah. To jeverejtno res odvisno od jakosti pečice, pa od tega, ali pečemo na vroč zrak ali klasično. Najbolje je sproti gledat v pečico in poskustit, tako kot pri piškotih. Mamamia mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. jan 2006 14:17

Hvala Mamamia za obrazložitev. Zdaj se odpravljam delat tvoje rogljičke iz listnatega testa. Upam, da mi bo uspelo, ker je kar nekaj dela s prekladanjem testa. Glede , da imam tudi sama svoj recept in nekaj izkušenj, upam, da mi bo uspelo. Jutri dobim obisk in mi bodo prav prišli. Poskusila bom nekaj rogljičkov - nepečenih, zamrzniti. Saj tudi pri Pečjakovih tako delajo. Tvoji nasveti so super! Hvala še enkrat. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti