Rogljički

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 12. dec 2005 14:29 | ogledi: 7.169 | odgovori: 14

Na eni zabavi sem jedla čudovite majhne kvašene rogljičke z raznimi slanimi nadevi (npr. pršut, dimljena slanina, slaniki, ipd.) Zelo zelo zelo rada bi dobila recept. A ga kdo pozna? Morda mamaia, ki je kuharsko tako vsestransko razgledana? Hvala in lep pozdrav.

Mami1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 14:50

mami1, seveda imam recept, upam, da bo pravi. Ne vem ga na pamet, ti ga pošljem jutri, če mi danes popoldne neznese od doma. Tudi jaz obožujem te rogljiče, sploh s slanino, pa skuto, da o pršutu ne govorim. AMpak zdaj je zame to prepovedan sad, žal (zdravje). Če katera od deklet ne pošljeprej, imaš jutri recept tu. Pozdrv, mamamia mamamia

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

12. dec 2005 15:29

Evo me... ampak mamamia, pošljite vseeno še vašega, ker je do sedaj vsak vaš recet uspel dobro! Moj je pa tule: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2728&besed Kmalu "prilepim" še slikico, ker jih bom obvezno naredila za božični čas... Bi pa bilo fino, če napišete še, kaj vse zmiksate za nadev... da probam še kaj drugega... LP, Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 12. dec 2005 15:30:08

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

13. dec 2005 11:06

Hvala stasafrank za recept. Na hitro sem ga pregledala, zanima pa me, pri kakšni temperaturi pečeš te rogljičke? Vprašanje sem postavila tudi k receptu, tako da mi lahko odgovoriš tudi tam. Še enkrat hvala za recept in lep pozdrav! Mamamia, tebe pa tudi še čakava obe s Stašo, da nama pošlješ recept. lep pozdrav Mami1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. dec 2005 11:35

Evo mene, malo gužve je bilo. Delam jih podobno kot je recept na linku, ki ga je poslala Staša, le da dam samo malo žličko sladkorja (h kvasu seveda) in dodam še jajce. Pečem jih na 180 stopinjah, okoli 20 minut oziroma da so lepo zapečeni. Za nadev uporabljam: na kockah slanine prepraženo čebulo (oboje mora biti hrustljavo): skuto z dodatkom soli in popra pa malo česna; na kocke sesekljano delikatesno šunko, pomešano z malo skute in kisle smetane ter s sesekljanim peteršiljem; na kocke narezan kraški pršut. Še raje pa imam (oziroma sem imela,zdaj tako nič od tega ne smem jesti) rogljiče iz kvašenega listnatega testa. AMpak tega ne delam sama, testo kupim in iz gotovega naredim rogljičke z omenjenimi filami. Moram pa za recept za rogljiče vprašat eno gospo, ki jih kar veliko peče in nam jih nosi domov (ker nam enkrat na teden tudi kuha) in so živa fantazija. Danes jo vidim (k nam hodi namreč ob torkih), jo povprašam in potem pošljem. Mamamia mamamia

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. dec 2005 13:15

sama uporabljam podoben recept kot Staša. namesto stopljenega masla dam 2 dl belega olja. in ta recept uporabljam za vse vrste rogljičkov; slane ali sladke ali žemljice. včasih jih po vrhu posujem s sirom, sezamom, česnom,............. klavdija

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

13. dec 2005 13:34

Mamamia, imam vprašanja zate. -Kako dosežeš hrustljivo čebulo? - V drugem odstavku si napisla več variant polnjenja rogljičkov. Sem prav razumela? Sama sem jih ravno danes naredila, po mojem receptu. Posujem jih z grobo soljo ali kumino. Polnila pa jih nisem. Včasih jih namažen po testu,še predno jih zvijem. Potem pa takoj zamrznem in jih vzamem ven, ko jih rabim. Tudi jaz se priporočam za recept od gospe. Hvala in lep pozdrav Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 13. dec 2005 13:37:28

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. dec 2005 13:56

Čebula se hrustljavo zapeče, če jo daš košček po košček (oziroma obroček po obroček) v vroče olje, da zacvrči, ko jo spustiš noter. V olju mora plavati, potem jo pobereš s penovko in odcediš na kuhinjskem papirju. Za nadeve za rogljiče pa jaz malo goljufam in uporabim kupljeno. Ja, nadevi so navedeni vsak zase, loči jih podpičje. Vse skupaj bi bilo malo brozgasto... Ja, oni recept pa pošljem jutri, ko mi ga mojstrica Nana pove. Tudi jaz rogljiče rada potresem z grobo soljo, s kumino ne, ker moji tega ne marajo. Ko smo že pri slanih poslasticah: je katera že delala kvašeno pogačo s čebulo in slanino? Meni je to super (bilo, mislim, zdaj delam samo za druge)... Čau vsem, Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

13. dec 2005 14:15

Za hrustljavo čebulo - čebulo narežem na kolobarje, vržem jo na vročo maščobo, malo posolim in dušim v odprti posodi. Čez čas podlijem s par kapljic vode in spet dušim. S penovko poberem čebulo in posode, dolijem še malo maščobe, povečam ogenj, da je maščoba zelo vroča in potem še enkrat vržem čebulo v posodo, da zakrkne - postane hrustljava. Pozdravček!

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

13. dec 2005 19:13

Kvašeno pogačo s čebulo in slanino jaz delam kot malo boljši kruh kar v kruhomatu. V dobre sestavine ( dodam jogurt ali kislo smetano ali oboje pa še kakšen jajček...)enostavno dodam še prepraženo čebulo in slanino. Količina po želji, vendar pri večji količini predlagam, naj testo dalj časa kipne in nato peko v nižjem pekaču v pečici. V pekaču za torto bi bila prava pogača. Če je bilo časa bolj malo, sem dodala tudi že na koščke narezano surovo hamburger slanino, ki se je potem v kruhu lepo spekla.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2005 9:57

Župca, jaz pogačo vedno delam v nizkem okroglem modelu, hamburško slanino s čebulo pa naložim povrhu in potresem z grobo soljo. Če bivse to zamešala v testo, bi vse to ne pojedla, ampka požrla, pa dieta gor ali dol, tako rada imam te okuse...No, še leto inpol bom čakala na ta užitek... Zdaj pe recept naše Nane za rogljiče: en kg moke, žlička soli, žlička sladkorja, zavitek svežega kvasa (ena tista kocka), pol litra vode (ali pol mleka, pol vode - mlačno), en dl olja (ali zmehčanega masla, čeprav ona vedno uporabi olje), plus sestavine za nadev. V presejano moko naredi jamico in v njej zmeša kvas s sladkorjem in malo mlačnega mleka, naredi kašico z malo moke in pusti vzhajati. Ko je kvas vzhajan, s preostankom moke zamesi testo z ostalimi sestavinami. Pusti ga vzhajati (okoli ene ure, na toplem - na približno 40 stopinj, torej v čisto malo ogreti pečici). Poitem razdeli testo na tri dele. Vsakega posebej razvalja, izreže kvadrate ali trikotnike, obloži s poljubnim nadevom (kot sem napisala včeraj), oblikuje rogljiče in jih peče okoli 30 do 35 minut, najprej na 170 stopinj, potem pa čez kakih deset do 15 minut temperaturo zviša za 10 do 15 stopinj. Rogljiči morajo biti zlato rumeni. Včasih jih potrese z naribanim sirom, lahko tudi s sezamom ali soljo in kumino. SPlača se potrudit, meni so ti rogljiči fantastični...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti