Tatarsi biftek ...

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 12. dec 2005 9:50 | ogledi: 3.517 | odgovori: 15

zelo ga radi jemo. Do sedaj sem ga kupovala, pa je bil zadnjič full zanič. Prosim recept, nasvete, vaše izkušnje. Pa še kaj o tatarski omaki bi rada.

Lep pozdrav,

Klavdija

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. dec 2005 9:54

Recepte za tatarski biftek boš našla v bazi! Galja

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

12. dec 2005 9:58

Klavdija, če lahko počakaš vikend, ko bom doma, ti jaz pošljem našega iz restavracije Grad Otočec, ki so ga pripravljali za pokojnega maršala, tako da je preizkušen in nam zelo zelo dober. Za tatarsko omako pa mislim da je zelo dober recept že v bazi. lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 12. dec 2005 09:59:02

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. dec 2005 10:53

Čao, tudi mi ga pripravljamo sami, iz domačega mesa. Kupljenega sem jedla samo enkrta, se sploh ne da primerjati, kot da ne ješ iste hrane. Je bila pa že enkrat odprta tema in gor je bilo dosti receptov oz. nasvetov o pripravi biftka, morda malo poiščeš? Če ne bo šlo, ti ga pa lahko tudi jaz napišem, velja? Čeprav me zelo zanima tisti zgoraj omenjen recept..... Lep pozdravček, S.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

12. dec 2005 12:28

Tule je moj recept-nam je zelo dober: 1 kg dvakrat zmlete goveje ali konjske pljučne pečenke ščepec soli 5 kosov slanih ribjih filejev 7 kaper mleti črni poper 0,5 dl konjaka 1 žlica sladkorja v prahu sok 1 čebule 2 žlici gorčice 3 žlice majoneze 2 žlici ajvarja 3 naribane kisle kumarice 6 strtih strokov česna rdeča paprika rumenjak

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 13:43

Jaz tudi obožujem tatarski biftek, jedla sem ga kar z žlico, ker mi je samo namazan na kruh premalo...Delamo ga podobno kot je v zgornjem receptu, le ajvarja ne dodajam, zato pa nekaj kapljic worcesterske omake. Je že tudi pri tatarcu tako, da vsak od nas nekaj naredi po svoje, in smo daleč od originala, ki pomeni samo naribano surovo meso, na katerem je jajčni rumenjak, vse kar mi mešamo kar v meso pa je naloženo naokoli in si vsak sam meša, kot mu odgovarja. Glavno, da nam tekne. Imamo pa v MB dve mesnici, kjer delajo res zelo dobrega tatrca, tako da nam je izhod v sili, če se preveč mudi, želja pa je prevelika. Pozdrav, Mamamia mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

13. dec 2005 15:26

No, bom še jaz napisala "svoj" recept za tatarca, je pa kar podoben zgornjemu: - 1 kg telečje pljučne pečenke (lahko je tudi zelo kakovostno stegno) - 2 šalotki, malo česna - 2-3 kumarice - šopek peteršilja - kozerva slanih inčunov s kaprami - 1 rumenjak - žlica gorčice, žlica hrena - poper (meni je boljši čili), sol - majhna žlica rdeče paprike - začimbe po želji (mleti rožmarin, origano, drobnjak,...) Meso narežemo na majhne kose in ga eno noč namakamo v olju. Dobro ocejenega dvakrat zmeljemo v mesoreznici, zmeljemo tudi kumarice, šalotko, česen in peteršilj. Preložimo v multipraktik, dodamo otale sestavine in "miksamo" dokler ni biftek kremast. Dobro ohladimo in ponudimo z margarino (ali maslom) na opečenih rezinah finega belega kruh (pri nas imamo najraje francosko štručko, včasih tudi tost). Pa dober tek in še dobro, da so prazniki pred vrati, pri nas je takrat vedno na meniju. Lep pozdravček, S.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

13. dec 2005 15:30

Naš recept je po sestavinah zelo podoben obema zgornjima, s tem da meso vedno nastrgamo ročno, tako da se odstranijo morebitne žile, le na koncu ga 2x obrnemo v multipraktiku da je bolj mazav (tudi v olju ga ne namakamo). Pa petršilja ne damo, niti hrena. Če bo katero še vedno zanimal, ga lahko prepišem, tako kot sem rekla. lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. dec 2005 15:46

Mi ga pa nikdar ne mešamo v multipraktiku, saj nam je čar tatarskega bifteka prav v tem, da ni tako zelo "gladek" kot tisti, ki pride ven iz multipraktika, ampak se prav čuti meso. Zato pa so roke kar dovolj, pa tudi meljemo (če ga že ne strgamo) meso samo enkrat. Nikdar pa ga ne delamo iz ničesar drugega kot iz goveje pljučne. Mamamia mamamia

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

13. dec 2005 17:00

Za tatarca lahko uporabimo meso - beli krajec se reče in je znatno ceneje pri mesarju, je pa isto kot plučna. Jaz ga vedno pripravim v multipraktiku in dodam žlico majoneze za boljši izgled in mazavost. Recept za omako:1 l ostrih feferonov,1 velika škatla filetov s kaprami, 1 srednja kumarica (vložena),6 zrn česna,1 srednja čebula, 1koreninica peteršilja,1 ščep kumine, 1 kozarec majoneze,2 žlici ajvarja, 2 žlici gorčiče, 1 mali zavitek popra, 1- 2 sveži papriki. 1 žlica te omake zadošča za 10 dag mesa(vse za omako zmešamo v multipraktiku). Ostalo omako damo v manjše posodice in zamrznemo, tako imamo omako naslednjič kar pri roki. ( ker omake pride kar precej) , pa dober tek. njam njam gostenn

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

13. dec 2005 19:05

Se strinjam z mamamio, mi nikoli, ampak res nikoli, nismo delali tatarskega bifteka iz nobenega drugega mesa kot iz pljucne pecenke! In tudi multipraktik nismo uporabljali, ker tatarski biftek ni pasteta ampak strgano, kvecjemu 1-2 mleto meso! Vse ostalo so samo priblizki. Je res, da ponekod kupljen biftek goljufajo s stegenskim mesom, vendar to je priblizno tako kot ce bi pecenemu zrezku rekli pecena pljucna pecenka! julia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti