Piščanec po mongolsko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 14:52

Tjas, jaz tudi malo goljufam in dam včasih olivno olje, ampak bolj prav je navadno belo ali arašidno. Sezamovo pa visokih temperatur ne prenese najbolje. S sezamovim oljem prelij jed, preden jo vzameš in voka, pa premešaj., aradi sezamovega olja se jed potem tako lepo sveti...Mamamia mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. dec 2005 15:19

Jaz pa naredim meso po mongolsko takole: meso narežem na trakove.Zmešam sojino omako,olje,česen in čili,ter dodam meso v marinado in v hladilnik.Por narežem na kolobarje,korenje na paličice.Moko pomešam z vodo.V vročem voku prepražim meso,nato ga vzamem ven.V vročem voku popražim zelenjavo,zalijem z vodo pomešano z moko,prevrem in dodam meso.Na koncu soli po okusu. Teka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

12. dec 2005 15:38

Meni je od vseh kitajskih jedi najbolj všeč ravno mongolsko meso. Kaj mislite,bi se dalo to narediti tudi z svinjskim mesom! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

12. dec 2005 17:34

Kako smo si različni - meni pa je ravno to bila najmanj všečna jed. Lahko pa sem imela samo nesrečo pri izbiri restavracije. Zelo dober pa je bil piščanec z gobami in pa piščanec v sladko - kisli omaki. Mislim, da bi se dalo narediti tudi z svinjino. Zakaj pa ne. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 17:49

Saj če pogledamo jedilnike po naših kitajskih restavracijah, ugotovimo, da je veliko jedi v enakih omakah z različnim mesom. Načeloma je mogoče vsako jed pripraviti namesto z govedino tudi s svinino ali piščancem, pa z ribami in lignji (le na primer ribe z arašidi še nisem zasledila, ali pečenih rezancev z lignji...). Tako da ni nič narobe, če bo namesto govedine svinjina. Mamamia mamamia

panter09  

član od: 5.8.2004

sporočila: 1

12. dec 2005 18:03

Hvala za recept sej približno sem vedel kako gre samo ni mi bilo jasno katera omaka ali začimba da tisti poseben okus.Hvala za odgovore LP,Dejan dejan sitar

Kuhalnik  

član od: 1.2.2006

sporočila: 9

9. feb 2006 14:01

Izbrkal sem tole temo o kitajskih jedeh in me zanima koliko je pomembno da daš meso iz voka in potem popražiš zelenjavo posebej ? Je okus precej boljši ali je približno isto? Kuhalnik

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. feb 2006 14:39

Ali se ne praži kitajskih jedi na sezamovem olju, ker prenaša tako visoke temperature? Olivno olje je bolj občutljivo na temperaturo... Vsaj jaz zato vedno uporabljam sezamovo olje za vok, lahko pa da se motim...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2006 19:22

Iz izkušenj bi rekla, da je okus približno isti, saj zelenjavo pražiš v istem soku,kot je bilo meso.Meso se daje iz voka ven zato, da ga ni preveč naenkrat v posodi, ker se potem ne praži lepo oziroma se bolj kuha, pa tudi sokovi se izločijo iz mesa in to potem ni sočno in mehko. Hec voka je ravno tem, da se na zelo visoki temeperaturi praži majhna količina tako mesa kot zelenjave, da obje lepo zakrkne in obdrži v vsebi vse sokove, ki dajejo jedem sočnost in poln okus. Omake pa se dodelajo s sojino in ostrigino ali hoisinovo omako, riževo moko, razmešano z mešanico teh omak ali samo eno izmed njih in malo vode, odvisno, ali želimo bolj suho jed ali več omake. Pa tudi mariniranje mesa je pomembno prikitajski kuhinji, od začimb pa česen in ingver redkokdaj manjkata, da o čebuli ne govorimo. Sicer pa je nekaj o kitajski kuhinji tudi v temi eksotične jedi na forumu. Glede olja pa: jaz uporabljam mešanico sezamovega in katerega od belih olja, sezamovega pa vedno dodam tudi na koncu, tik preded postrežem. Mamamia mamamia

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

10. feb 2006 9:06

Kako fajn se mi zdi, da ste odprle to temo in razložile pripravo te specialitete, ki jo tudi mi obožujemo - hvala ( bo ta vikend na sporedu!) Lp, Karmen V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti