Angleški biftek

Mikela  

član od: 21.5.2004

sporočila: 4

tema odprta - 11. dec 2005 16:32 | ogledi: 21.728 | odgovori: 3

Živijo, vsem,

lepo bi prosila za en dober, preizkušen recept za angleški biftek. Ker sem začetnica v kuhanju, me zanima, koliko časa na vsaki strani pečemo zrezke. V receptih vedno piše samo, da naj jih na hitro popečemo na obeh straneh. Nekje sem sicer zasledila, da na vsaki strani po 4 minute. Priporočam se tudi še za kak drugi recept iz pljučne pečenke.

Najlepša hvala vnaprej in lep dan.

Temo je spremenil(a) Mikela dne 11. dec 2005 16:33:02

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. dec 2005 19:41

Nasploh je pri biftekih tako, da je čas pečenja odvisen od tega, kako prepečenega oziroma surovega želiš. Ali well done, kar pomeni, da je skoz in skoz pečen, torej nič roza ali rdeč na sreidni, ali želiš, da je skorjica zapečena, znotraj pa je še rožnat (rare varianta oziroma najbližje "angleškemu bifteku"), ali pa da je zunaj zapečen, znotraj pa še zelo surov, da še teče sok, ko vanj zapičiš vilico. Takole gre: ponev mora vedno biti temna, zelo vroča, in šele ko je ponev dobro ogreta, dodamo maščobo in vanjo damo dobro osušene bifteke. Nikdar jih ne solimo pred pečenjem, vedno šele, tik preden so gotovi. Najbolj priporočljivi maščobi sta rastlinska mast ali olje. Raw: zunaj debela rjava skorja, noter še krvavomeso: pečemo eno miuto navsaki strani; rare: rjava skorja, znotraj roza barva mesa, sok je še krvav - dve minuti na vsaki strani,na močni vročini; medium: znaj rjava barva mesa,znotraj roza, a sok, ki priteče, ni več krvav; pečemo eno minuto na vsaki strani na močni vročini, potem tri minute na srednnji vročini, navsaki strani; well done: mso je zunaj rjavo, znotraj pa sivkasto, skoz in skoz pečeno; najprej na močni vročini oečemobiftekz vsake strani po eno minuto, potem še popet minut z vsake strani na srednji vročini: Bifteke vedno posoli tik preden jih vzameš iz ponve, popraš jih lahko prej. Najbolje je, da imaš meso v posodi z oljem, tako da so bifteki povsem pokriti, vsaj dan ali dva, in jih šele potem uporabiš. K soku od pečenja, potem ko daš bifteke na toplo, dodaj tekočino, vino ali sherry na primer, lahko tudi juho ali vodo; kuhaj pokrito, da povre, potem dodajzačimbe in malomasla. To je gola osnova za pripravo biftekov. Ko enkrat začneš, se ti številne možnosti odpirajo same od sebe. Lahko jih tudflambiraš: bifteke na servirnem pladnju, ali pa na vsakemkrožniku posebej, preliješ z močnim konjakom ali viskijem in prižgeš; serviraš jih lahko tudi na opečenm toastu, ki g aprej lahko opečeš tudi v jajcu - v tem priemru ne potrebuješ kakšne nasitne priloge k mesu: če daš na manjši biftek rezino gosjih jeter, dobiš tournedos Rossini. Bifteke lahko delaš tudi v divjačnski omaki, zraven postrežeš rolado iz palačink. Super jed iz pljučne pečenke je tudi file Wellington - cel kos pljučne pečenke najprej opečeš v vročem olju v ponvi, potem pa obložiš z maso iz gob, špinače in začimb ter še nekh dodatkov (ne vem na pamet vsega), vse skupaj oviješ v listnato testo in pečeš v pečici. To je res imenitna jed, primerna za praznično mizo. Če te še kaj zanima, sporoči, pa pošljem. Mamamia mamamia

Mikela  

član od: 21.5.2004

sporočila: 4

11. dec 2005 19:49

Uau, mamamia, tole je pa bilo izčrpno, poučno in definitvno v veliko pomoč. Pečenje mesa mi namreč nikoli ni šlo dobro od rok, zato mi bodo tile napotki res koristili. Nikoli namreč ne vem, na kako vročem olju peči, koliko časa, itd. Na Kulinarični Sloveniji sem našla nekaj receptov, ki jih bom v prihodnje preizkusila. Če bom imela kaj težav pri tem, se pa spet oglasim. Do takrat resnično najlepša hvala za pomoč! Sporočilo je spremenil(a) Mikela dne 11. dec 2005 19:51:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti