Koliko stane bivanje v hiši?

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

tema odprta - 11. dec 2005 15:43 | ogledi: 3.476 | odgovori: 14

Ker naslednjo leto planirava gradnjo hiše (sva brez otrok in hiša okrog 150m2 bivalne površine), me zanima koliko tekočih stroškov imate (hrana, položnice, kurilno olje, ...)?

Bojiva se da se ne bova preveč zadolžila, zdaj delava razne izračune, ampak vseeno bi bila vesela tudi vaših izkušenj!

Hvala!

Barbara

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. dec 2005 16:37

Sicer sama nimam hiše, imajo jo moji starši, ti lahko okvirno samo okvirno odgovorim. Stroški hrane za 2 so sigurno isti v hiši ali stanovanju. Vodarina je odvisna od komunale, oziroma cene, to se pozanimaj pri njih. Več se plača kanalščina, če nimata greznice. Poraba kurilnega pa je predvsem odvisna od izolacije hiše, zato ne varčujta pri tem in odvisna od vajinih potreb. Mi imamo temperaturo v sobah do 22 čez dan, ponoči se zmanjša na 19, poznam pa ljudi, ki radi hodijo doma v kratkih rokavih in grejejo na 25... Težko ti povem koliko olja porabimo, ker kombiniramo s štedilnikom na drva, krušnjo pečjo,... Poraba elektrike je pa predvsem odvisna od števila aparatov. Pri nas je okoli 8k za 2 osebi čez teden, 5 čez vikend, 2 skrinji, hladilnik, ipd., hiša ima pa okoli 100m2 uporabne površine. Mogoče sem ti vsaj malce pomagala, je pa težko posploševat, ker ima vsaka družina drugačne potrebe. lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. dec 2005 19:52

V hiši, skupaj veliki malo nad 600 kvadratov, živimo tri družine. Mi štirje živimo na dobrih 170 kvadratih, v dveh etažah. Na mesec porabimo za deset tisočakov elektrike (ostali dve družni podobno), za telefon okoli pet do sedem tisoč tolarjev (brez mobitelov, te cifre nam znesejo okoli 30 tisočakov), za vodo gre od tri do štiri tisočake po družini, za kurjavo pa za vso hišo (to imamo edino skupno stvar pri nas doma, ker tega res nima smisla imeti vsak zase) porabimo okoli sedem do osem tisoč litrov olja (grejemo vso hišo, tudi predsobe, imamo sobe z visokimi stropovi, grejemo v štirih etažah). Tu je še odoz smeti - šest tisočakov za dve 120 litrski posodi (14 dnevni odvoz, plus enkrat tedensko odvoz 80-litrke posode biološkihodpadkov), potem vodarina, ki znese pri porabi vode okoli devet tisoč tolarjev kar nekaj nad 15 tisočakov, pa kabelska tv pet tisočakov na dva meseca. Hiša je ena sam velik strošek, tega se moraš zavedati. Obnovš streho pa so na vrsti okna, vsako leto dva krat rezanje žive meje, pa počijo tlakovci, pa se zvijejo vrata na ograji...Ampak to je pač treba vzetiv zakup, če se odločiš za hišo. Prej sem živela v stanovanju in lahko kar dobro primerjam, kolkšna skrb je skrbeti za eno in kolkšna za drugo. Pa so pri nas tri družine (tst in tašča in še moževa sestra z svojo družino) in gre marsikak strošek na tri dele. Spomladi bomo obnavljali 500 kvadatov strehe, ki ima tak naklon, da gre gor lahko samo nekaj iz višjega cenovnega razreda, pa je jasno, kaj nas čaka. Nisem te hotela prestrašit, zgolj opozoriti na nekaj dejstev. Če bi bilo tako zeo hudo, nas pol ne bi živelo v hišah. Ni namreč mogoče poplačati občutka, da stopiš na lasten kos trave, da selahko dereš pohiši in treskaš z vrati, koliko paše, brez da ti spodnji ali levi sosed z metlo tolče po vraih. In sosede srečuješ točno toliko, kot ti ustreza, na hodniku pred dvigalom te nihčene prestreže in pomoli pod nos v podpis kakšno peticijo, ker spodnji sosed preglasno smrči... Pozdravček,mamamia mamamia

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

11. dec 2005 20:10

tudi midva zdaj živiva v hiši z mojimi starši, vendar sva zelo previdna, da ne bi preveč mimo vsekala! Ker je to res velik finančni projekt! hvala za pomoč! Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 11. dec 2005 20:11:54

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

12. dec 2005 7:50

Hrana stane kolikor stane, položnice so cca 40 000,00 sit, ogrevanje 1 x letno cca 300.000,00 (kurilno olje ), so pa redna vzrževanja. Pri nas smo napeljali zemeljski plin je položnica 170.000,00, zamenjali smo vodovodne in del kanalizacijske cevi 150 000,00. Obnova kotlovnice bo poleti prišla približno 1 500 000,00 sit. Kar je pa gradbenih del, so pa cene do plafona. Veliko se pozna, če znaš narediti kaj sam. TAko da se ti izplača dobro zračunati, za koliko se boš zadolžila. LP, Klavdija

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

12. dec 2005 8:37

galyka je napisal/a:
Sice.....Vodarina je odvisna od komunale, oziroma cene, to se pozanimaj pri njih. Več se plača kanalščina, če nimata greznice. .....
Ni ravno tako, saj če imaš greznico, pa plačaš (pozabil sem že kateri) davek, tako, da si finančno na istem. Pri gradnji, pa vsekakor naredita pradračune s čim več mojstri, povprašajta kolege za izkušnje, saj se lahko predračuni za isto stvar razlikujejo tudi za 100%. lp

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. dec 2005 8:42

Odločila sva se za montažno hišo na ključ! Pretehtala dobre strani in slabosti in prišla do sklepa da se mojstri vseeno bolje spoznajo na svoja dela kot midva(niti nimava izkušenj), pa še garancija je 30 let!

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

12. dec 2005 9:47

Po mojih izkušnah in mojem mnenju sta se odločila prav . Lp, Klavdija

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

12. dec 2005 10:10

Pinka ker sem(sva) šele od 1.nov v svoji novi hiši, je iz siporeksa in zidali smo sami, je pa zakon, vrata zaprešin delš kar želiš. kar se stroškov tiče pa še ne vem, trenutno imava okoli 5.500 elektrike in 20.000 plina (izdelano je pritličje in klet-mansarda še ne-je pa 50m2 v nadstroju) komunala pa okoli 4.000,00. Tu pa imaš še nekaj za "učenje" o gradnji, če še ne poznaš www.podsvojosteho.net in slonep pa uspešno gradnjo

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

12. dec 2005 10:18

pinka je napisal/a:
Odločila sva se za montažno hišo na ključ! Pretehtala dobre strani in slabosti in prišla do sklepa da se mojstri vseeno bolje spoznajo na svoja dela kot midva(niti nimava izkušenj), pa še garancija je 30 let!
Vsekakor morata nadzorovati "mojstre". Ker ti so velikokrat tako površni, da je kar groza. Iz izkušenj vem, da je potrebno stalno stati zraven in jih nadzirati. Čeprav ne vem, kako je to pri montažni hiši. Sonja Sporočilo je spremenil(a) diling dne 12. dec 2005 10:18:59

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

12. dec 2005 13:01

hvala, zlati ste !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti