Ravnanje po luni

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 10. dec 2005 14:34 | ogledi: 6.811 | odgovori: 22

Diskutanti na temo "Svinjska mast" so me vzpodbudili, da načnem to temo, o kateri mislim, da je bilo nekoč že govora. Prepričana sem, da ima luna zelo velik vpliv, ne samo na kakovost kolin, pač pa še na marsikaj drugega. Da vpliva na povečano število samomorov, rojstev, prometnih nesreč, je vsem jasno. Da vpliva na rast las in podobne stvari, malo manj. Zanimajo me vaše izkušnje glede opravil, pri katerih se ravnate po luni.

mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2005 17:58

Da je ob polni luni več samomorov, porodov in nekaterih drugh dogodkov drži kot prbito, to namreč kažejo tudi uradne statistike.Na drugo pa jaz ne dam kaj dosti in se pri ničemer ne ravnam po luni, razen da če slabo spim poškilim na nebo, če ni morda polna luna, in se potem potrudim, da ne bi tulila kot volk...Vem pa, da se nekateri ravnajo po luni pri hujšanju, sajenju na vrtu in še pri čem. Neki vrag že mora biti na tem, če se tudi nekateri cerkveni prazniki ravnajo po luni, ampak to že ni več tisto, kar bi me tako zelo zanimalo. Se zadovoljim z razlago, da je pač vse narobe, ker je polna luna...Mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

10. dec 2005 19:56

Jaz pa na polno luno gledam po kmečko, z osnovnim znanjem biologije in mislim da fizike. Luna povzroča plimovanje, se pravi vpliva na vodo. Človeško telo vsebuje veliko količino vode. Torej lahko iz tega potegnemo da vpliva tudi na človeka, kar je še posebej opazno pri polni luni. Pa vem da luna ne sme osvetlit krompirja, ker potem ni dober. Naravoslovne vede mi nikoli niso šle... lp, Marija

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. dec 2005 20:15

Glede vrta glih ne zadanem, kdaj je treba kaj sadit glede na obliko lune, ker se ravnam po tem,kdaj imam čas. Vem pa kdaj je polna luna ali mlaj, ker takrat štartam nad hladilnik... Da je pa celo noč bolj svetlo, pa jasno vpliva na pomanjkanje spanja in s tem povezano sitnobo in podobno... V četrtek bo polna luna, če se ne motim....Pa dober tek... LP juhica

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. dec 2005 9:57

mimika, sem videla, da si pri temi svinjska mast omenila luno in lase. Kolegica mi je rekla, da je treba lase strič po mlaju, potem naj ne bi rastli tako hitro in so bolj krepki. Naš dedi ima knjigo Lunine bukve v kateri je veliko teh luninih nasvetov, kdaj si prati lase, da nimajo prhljaja, kdaj striči nohte, če se cepijo ali lomijo,.... Lp, marelica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. dec 2005 10:54

Verjamem v to, da ima luna velik vpliv, med drugim tudi na lase. Prav škoda, da se je treba striči po mlaju, ker sem zelo potrebna striženja. Do mlaja pa ne bom mogla zdržati. Marelica, lepo prosim, če napišeš kakšno modrost, uporabno tudi za današnji čas. Mimika

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

11. dec 2005 15:03

Za striženje las so primerni dnevi v znamenju Leva in Device; neprimerni pa dnevi v znamenju Rib in Raka. Sama se držim teh nasvetov in moram reči, da držijo. Tudi pri sajenju in setvi se pri nas doma ravnamo po luni. Odvisno je seveda koliko kdo "da" na te običaje in nasvete. Če koga zanima več naj si malo pogleda knjigo Vse ob pravem času, v njej je ogromno nasvetov-od nasvetov za hišna opravila, za gozdarjenje, nego telesa, zatiranje plevela... Če se v kratkem namerava kdo izmed vas striči: - 19., 20. in 21. decembra-Lev - 22. in 23. decembra-Devica Lp, kacolina

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

12. dec 2005 16:08

Hojla! Tudi jaz verjamem, da drži marsi kaj v zvezi s tole lunco. Ko je luna polna, pa gremo s kolegi po rekreaciji na kakšno pivo, nima noben kakšnega pravega domotožja. LP Ažo-koh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2005 17:52

Jasno, da nimate domotožja, ko vas luna nosi...mamamia mamamia

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

12. dec 2005 20:20

Tole v zvezi z lasmi... za prhljaj je še verjetno, za striženje sem tudi že večkrat slišala, pa... saj lasje rastejo iz glave menda. Ne vem, kaj ima striženje konic zveze s hitrostjo rasti in gostoto las...? mandarinca

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

12. dec 2005 20:23

Že nekja časa se držim lune pri striženju las. Kar drži. Če želim, da mi hitreje rastejo, se striže takrat, ko luna narašča, in obratno. Tudi za nohte velja enako. In ko nabiram bezeg za sušenje je najboljši takrat, ko ima najmanj vode, to je ob padajoči luni, obratno pa je, ko nabiram bezgove jagode ali druge plodove za sirup in podobno. Največ soka imajo ko je luna visoko. Tudi pri nekaterih povrtninah se držim lune, poskušam tudi pri zobozdravniku. Lp Irena Sporočilo je spremenil(a) Irena19 dne 12. dec 2005 20:24:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti