Ravnanje po luni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. dec 2005 10:05

Jaz sem se pa včeraj ostrigla, kaj pa zdaj Ma po pravici povedano, jaz bi rada, da bi rasli malo počasneje, tile moji špageti. Drugače pa tudi pri nas pri kolinah in tudi pri ostalih stvareh upoštevamo luno. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

13. dec 2005 10:17

Moj mož pa pravi: "Kaj si tečna, ali je spet polna luna" Pozdravček!

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

13. dec 2005 11:48

Pri nas se kar držimo lune;kadar kisamo zelje,sekamo les za drva,koljemo prašičke...Starejši ljudje veliko dajo na luno in se mi zdi da imajo kar prav.V četrtek bo polna luna,jaz že dva dni slabo spim,moj sodelavec že od včeraj samo žvižga tako,da me kar smeh lomi,ko bo luna mimo bomo pa dva dni iskali kam je jkaj spravil. Spomnim se naše žal že pokojne sosede,ki je zmeraj rekla,ko je moža luna nosila-kar cel teden skupaj je bil nakresan:"Če luna morje premika,pa da enga dedca ne bi!" Tako je to z luno,je pač reva sega kriva jesen

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. dec 2005 14:28

kacoline, kje izveš, kdaj so dnevi v katerem znamenju? mimika

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

14. dec 2005 15:36

Poleg knjige, ki sem jo omenila, je zraven tudi majhna knjižica-Koledar luninih ritmov. V njej so za vsak dan v mesecu označena zodiakalna znamenja (je pa v njej za 3 ali 4 leta razpored). Ko pač pretečejo vsa leta, kupiš novo in to je to. Moram povedat, da se že dve leti držim teh navodil za striženje in se mi je kvaliteta las precej izboljšala. kacolina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. dec 2005 15:46

Obstaja lunin koledar (zanimivo je da poleg piše kadaj je dobro imet kašno operacijo, kdaj so dobri dnevi za posel, potovanja,... zanimivo). Znamenja so pa tudi v Nedeljskem dnevniku, kjer je koledar za en teden, po njem se ravna naša mami, ko sadi in seje zelenjavo. Bom pa preplonkala kakšno modrost, ko pri dediju "nafehtam" knjigo. Lp, marelica

majdad  

član od: 29.12.2004

sporočila: 72

14. dec 2005 15:54

Marelica, kako je s prhljajem in lasmi. Sama nimam teh problemov, me pa zanima. Najlepša hvala... majdad

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. dec 2005 16:27

To definitivno drži. Maji so imeli to extra dobro zračunano. Nassa se še danes ravna po njihovih izračunih. Tudi sama se precej držim tega koledarja, če pa slučajno pozabim se na cesti (ko gledam voznike) spet hitro sponmim da se nekaj dogaja in da je najbrž vzrok luna. lp Vesna Vesna Milek Recko

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

14. dec 2005 21:00

Majdad glede prhljaja-striženje na dneve rib naj bi pogosto povzročalo prhljaj. Prav tako naj bi se na te dneve izogibali umivanja las. lp kacolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti