Srbska solata

neznan uporabnik
tema odprta - 1. okt 2001 10:43 | ogledi: 31.496 | odgovori: 11

Ali mogoče kdo pozna recept za t.i. srbsko solato?

Lep pozdrav, Irena

neznan uporabnik

1. okt 2001 14:10

Doma vlagamo mešano-"srbsko" solato ampak ne vem, če si mislila na to?

neznan uporabnik

2. okt 2001 8:08

Recept, po katerm tudi sama vsa leta vlagam srbsko solato je naslednji: 1 kg zelenega paradižnika dve veliki kumari 10 paprik nekaj mladih korenčkov 1 zeljna glava (cca dober kilogram) 3 velike čebule 3 žlie soli 3/4 l kisa za vlaganje 1 3/4 dl olivnega olja 2 lovorova lista sladkor, poper v zrnu Vso navedeno zelenjavo zreži na rezance, osoli in pusti nekaj časa stati. Tekočino, ki se nabere odcedi. Medtem skuhaj kis, razredčen z vodo, dodaj olje, lovor, 3 kocke sladkorja, 10 poprovih zrn. Vre naj 10 minut, nato stresi v zavreti kis narezano zelenjavo, vendar v manjših količinah, da ne ohladiš kisa preveč. Ko zavre, pusti zelenjavo mogoče 2 minuti, da prevre in jo takoj poberi v drugo posodo in na isti način skuhaj preostanek zelenjave. Še toplo solato nadevaj v kozarce, zalij s kisom in zapri. Upam, da si imela v mislih tako solato. Pozdrav.

neznan uporabnik

2. okt 2001 11:15

Hvala za recept. Želela sem dobiti kakršen koli recept, ki bi mi pomagal, da se "znebim" zelenega paradižnika na vrtu. Lep dan vsem skupaj, Irena

neznan uporabnik

13. nov 2001 12:48

Naredila sem solato po Olginem receptu. Hvala vam. Nisem še poskusila, kakšen je okus, zgleda pa kar ok. Sicer pa vas prosim za katerikoli recept za vlaganje (na teh straneh sem že našla recept za vlaganje kumaric - odlično je uspelo, pa za vlaganje paprik, feferonov, stročjega fižola in sladke koruze ter korenčka in štorovk ter ajvar. Nič nimam proti, če posredujete še kakšen zanimiv enostaven recept, kako zelenjavo konzervirati za zimske dni. Lestos je sicer sezona že mimo, bodo pa recepti za prihodnje leto. Hvala

jozzyy  

član od: 8.9.2009

sporočila: 5

21. sep 2009 20:52

jaz sem jo naredila, ne verjamem da je še kakšna tako dobra kot je ta ,hvala za r,c. jozzyy

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

22. sep 2009 10:16

SRBSKA SOLATA Potrebuješ: 0,50kg čebule, 0,5l olja, 1,5 kg rdeče paprike, 1,5 kg zelenega paradižnika, 2,5 kg zelja 12 dag sladkorja, 12 dag soli 0,4-0,5 l kisa. Vso zelenjavo narežeš na kolobarje, zelje pa naribaš. Najprej na olju prepražiš čebulo, da postekleni dodaš papriko, zelen paradižnik in nazadnje zelje. Vse skupaj malo porestaš, dodaš še ostale sestavine in počakaš da zavre. Napolniš kozarce in pokriješ, da se počasi ohlaja. Iz te mase napolniš 10 kozarcev. Ta recept sem razdelila, že kar nekaj prijateljem in ga vsi zelo hvalijo. Upam, da boste tudi ostali zadovoljni z njim. Lep pozdrav m.schafe m.schafe

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. sep 2009 13:04

Tole bo pa po moje eden rekordov na Kulslo - po skoraj osmih letih smo odprli eno temo .... Mamamia mamamia

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

26. avg 2014 11:16

Ali mi kdo prosim pove, kako se imenuje " srbska solata " v originalu? Rada bi malo pogedala med srbske ali bosanske recepte ampak pod tem imenom se ne najde. Hvala.

 

Kotarca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

26. avg 2014 12:28

Išči tudi: šarena salata (na primer zimska ali za zimu ali zimnica)

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti