Teranov liker

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 8. dec 2005 7:39 | ogledi: 6.841 | odgovori: 8

Živjo!

Rada bi kakšen preizkušen recept za teranov liker. Da bo res najboljši. :) Zanimajo pa me tudi vaše ideje kje bi kupila kakšno lepo steklenico - na območju Ljubljane.

Hvala!

snorci

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

8. dec 2005 8:17

Dva recepta sta v bazi in sta oba super: Teranov liker I in Teranov liker II - oba je prispeval Riko, prvi je z borovnicami, drugi s pomarančami. Imam pa še recept za tretjo varianto z limonami, ki je tudi odličen - moji obiski so nad vsemi tremi navdušeni: 2 l terana, 2 dl ruma, 1 dl žganja, 80 dag sladkorja, 2 vanilij sladkorja, sok dveh limon, 2 palčki cimeta, 1 vanilijev strok Vse sestavine damo v lonec in zavremo. Ohlajenega precedimo v steklenice. Tudi ta recept sem našla na KulSlo, mislim da nekje na forumu. Za nakup steklenice pa: nisem videla, sem pa slišala, da je v BTC-ju specializirana trgovina, mislim da od Rogaške. Sama natočim liker v male stekleničke (modre 2 dl) od Fructalovih sokov in prilepim nalepko, ki jih prodajajo v Mullerju - lepo darilo sedaj ob novem letu, pa še vsi so ga veseli. Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. dec 2005 8:41

Stekleničke in steklenice raznih oblik dobiš v mercatorjevih centrih, v Merkurju iali Intersparu, verjetno še kje drugje. Jaz jih kupujem za zeliščni kis in travarico, imaš pa tudi take, primerne za likerje, vina, žganje in še kaj. MAmamia mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. dec 2005 8:49

Če ni preveč od rok-steklarna v Hrastniku ima tovarniško trgovino. Velika izbira, lepe stvari in ugodne cene (to ni reklama-le moje izkušnje). LP cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. dec 2005 23:43

Se pridružujem elaphus. Trgovina je odprta med tednom od 8. do 18. ure, ob sobotah pa mislim, da do 13. Je na desnem bregu Save, pri (pravzaprav v) novi tovarniški hali Steklarne Hrastnik. Ob cesti, kjer je še gradbišče, so oznake za trgovino. rimljanka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

9. dec 2005 8:36

Stekleničke in kozarce za vlaganje kupujemo pri Stenkotu v Trzinu. Stekleničke so raznih oblik, če pa želiš kakšne posebne, ti jih priskrbijo, ob enem lahko kupiš tudi zamašek zanjo. Je pa ceneje kot v kakšni drugi trgovini. Lp, marelica

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

9. dec 2005 9:37

Punce, povejte mi prosim ali refoškov liker se naredi tako kot teranov le da damo refošk namesto teran.?? Hvala za odgovor ! MYCHELLE

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. dec 2005 10:45

Teran v bistvu je refošk, samo drugje zraste (trta je enaka) tako da z zamenjavo načelno ne bi smelo biti težav. Morda bo malo drugačen, zagotovo pa dober, če bo vino dobro. V vsakem primeru je treba liker delati iz vina z močnim okusom, ki ga dodatki samo poudarijo. Pred leti, ko sem sama spraševala za te recepte, je ena napisala, da vzame kar domače vino z brajd (prekmurka??), samo da je to potem vinski liker in ne ravno teranov. Preizkusila sem že kake tri različne recepte in vsi so v redu, le z dišavnimi dodatki se ne sme pretiravati, da zadeva ne izgubi svoje - vinske - note. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti