Pehtranova potica

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

tema odprta - 7. dec 2005 13:04 | ogledi: 5.718 | odgovori: 5

Letos imam prvič na seznamu božičnega peciva tudi pehtranovo potico.

Na zalogi imam posušen pehtran (Kotany) in sprašujem izkušene - ali uporabljate za pripravo pehtranove potice svež (pozimi zamrznjen) ali tudi posušen pehtran?

Recept bom pobrala iz baze.

Vnaprej hvala za odgovore

burbonka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. dec 2005 13:19

Zdravo,meni je pehtranova potica ZAKON.Jaz sem jo zadnjič spekla iz posušenega pehtrana,bila je odlična!Zadnjič sem ga iskala na tržnici,pa ga niso imeli.Nisem pa vedela,da ga ima tudi Kotany-hvala Teka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. dec 2005 13:24

Jaz uporabljam zamrznjeni pehtran. Konec poletja, začetek jeseni ga zadnjič porežemo (lepše se ohrani čez zimo) in ga zamrznem potem pa v potičko. LP, marelica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. dec 2005 14:20

Vedno sem uporabljala le svež ali zamrznjen pehtran, zadnjič pa sem na tečaju pri Golijatu prvič poskusila suhega od Kotanyja. Ni razlike! Je pa res, da ga je treba posuti zelo na debelo, ne šparat! Lisa

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

8. dec 2005 9:14

Hvala vsem trem! Torej bom poskusila kar s posušenim - nimam nobene ideje, kje bi sicer dobila zamrznjenega. Lisa, hvala za nasvet - bom posula zeloooo na debelo, da bo pehtranova potica, kot se šika! Lp, burbonka

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. dec 2005 10:39

L"eclerc (torej v Ljubljani) ima pogosto sveži (pakiran v vrečkah, vitrina) in zmrznjeni pehtran (verjetno stalno na zalogi). Internacionalno ime zanj je estragon.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti