Hofer

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. jun 2015 12:25

Očitno se ti ni mudilo, saj bi sicer zagotovo predlagal, da odprejo še eno blagajno.

 

Life is war against boredom~

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jun 2015 12:44

Miška, ti si en

 

naor

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. jun 2015 13:18

MiriBon je napisal/a:

Očitno se ti ni mudilo, saj bi sicer zagotovo predlagal, da odprejo še eno blagajno.

 



Life is war against boredom~

Ne, tecen sem samo na kulinariki :)

Ni moja stvar, da skrbim za nesamoiniciativnost prodajalk. Le to pa imajo za jamranje nad placami in delovnim casom.

Me res zanima koliko casa bi bile tele prodajalke zaposlene v trgovini, kot jo je omenila Vanja iz use.

Commis débarrasseur

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. jun 2015 14:01

Ker ugotavljamo, da je po celi Sloveniji enak sistem blagajničark, pomeni da je tak ritem po navodilu vodstva, same od sebe najbrž ne bi tako delale..imajo pač taka navodila...meni se je tudi že zgodilo, da sem robo odložila kakšene meter in pol od palčke, pa mi je blagajničarka rekla, naj jo pomaknem do palčke..pa za menoj je bila samo ena stranka..najbrž jim tudi hitrost in obračanje zaloge na tekočem traku kontrolirajo ..ne vem, kaj drugega mi ni prišlo na pamet.

Kar se tiče postrežbe blagajničark v Ameriki, delajo to po navodilu vodstva, in velikokrat stoji dodaten prodajalec, oziroma  manipulant ki stranki polni vrečko.. pri nas tega vodstvo ne bo dalo..žal... bo pa Vanja, kaj več o tem lahko rekla.

Mene pa tudi zanima, koliko časa bi ameriška blagajničarka "zdržala" Hoferjev tempo.

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. jun 2015 14:41

Tale Hoferjev "več kot fer" je naravnost ogaben, ko izveš višino plače in da je premoženje lastnikov večje od Gatesovega. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. jun 2015 15:55

No, temle "manipulantom", ki dajejo stvari v vreče se reče begger.  Navadno so mulci, ki jim je to v srednji šoli prva služba, veliko je penzionistov, ki se jim ne ljubi biti doma. Še posebej kje na Floridi slednjih kar "mrgoli". Navadno imajo po zakonu določeno minimalno urno postavko, s tem, da ti tako rekoč ne plačajo skoraj nič davka. Kar je po moje čist OK.

Kar je Evropejcem nepojemljivo je to, da ko je gužva, priskoči na pomoč s tem, da ali odpre blagajno ali pa samo polni vreče sam šef/šefinja trgovine in jim ob tem ne pade krona z glave. Šefova pisarna in customer service pult, je navadno zamo par metrov od blagajn in "nadrejeni" takoj vidijo, če se kje kaj zašteka. To, da bi se štiri blagajničarke ukvarjale z enim kuponom se ne bi zgodilo. Za take težave na tik tak poskrbi eden od nadrejenih.

Ne bom rekla, da ni izjem (če pomislim na WalMArt me kar glava boli, ker tam je stanje obupno!).

Vrtejbenka, tempo pri nas je jako ležeren. Z blaganičaji in beggerji tako rekoč redno izmenjaš nekaj besed, kako o vremenu ali pa o zelenjavi, mesu...kako jih pripraviš, kako je vino, ki ga kupuješ itd...Tudi tega, da bi imeli vozičke na kovance tukaj še nisem zasledila. 

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. jun 2015 16:31

bannanna je napisal/a:

Tale Hoferjev "več kot fer" je naravnost ogaben, ko izveš višino plače in da je premoženje lastnikov večje od Gatesovega. 

No ja, čisto tako pa tudi ni. Brata Albrecht (oziroma še živi Theo in dediči pokojnega Karla Albrechta) spravita skupaj premoženje vredno nekaj čez 30 milijard dolarjev. Bill Gates je pa samo v dobrodelne namene dal okoli 29 milijard dolarjev.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. jun 2015 20:58

Bilo je povedano v oddaji. taksne zneske jaz uspem predelat samo relativno, absolutno pa ne :)

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 06. 2015 21:00

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jun 2015 21:50

Oddaje nisem gledala - mogoče so povedali, da je premoženje lastnikov Aldija vredno več kot Gatesov delež v Microsoftu. To pa drži.

Sonja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

7. jun 2015 5:23

Meni so pa blagajne pri Hoferju s svojo hitrostjo zelo všeč. Vsebino vozička sortiram, ko stvari polagam na tekoči trak. Najprej težje stvari, potem lažje, čisto na koncu pa vedno sadje ali zelenjava in izdelki z znižano ceno. S temi se  z dodatnim tipkanjem blagajničarka več zamudi, jaz tačas normalno pospravim stvari s pulta. Plačilno kartico poiščem že ob čakanju v vrsti pred blagajno. 

Za izdelke, ki imajo garancijo, vzamem poseben račun. Če je pred blagajno vrsta, se postavim tako, da dolgo vrsto vidi nadzorna kamera in upam, da bo dodatna blagajna hitro stekla.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti