Hofer

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. jun 2015 20:23

O tem, kolikšen delež skupne VIPove ocene naj predstavlja recimo deklaracija na embalaži, bi se res dalo razpravljati, ampak saj piše tudi, kakšne so ocene po posameznih kategorijah. Lastni okus je merodajen v domači kuhinji, drugje pa je ali pa ni, oziroma se bodo drugi že sami odločili, kateremu bodo bolj zaupali.

Če smo že pri Hoferju - tam se znajdem recimo enkrat na mesec, ampak takrat vedno kupim kaj od tega:

- Palomin toaletni papir,

- papirnate brisače,

- sardine brez kože in kosti,

- Delamarisove ribe z zelenjavo,

- maslo (tisto, ki ga bannanna ne mara),

- nemastni sir (almina),včasih tudi ementaler,

- kislo zelje,

- "sveže stisnjen" pomarančni sok,

- schwarzwaldsko šunko,

- zmrznjene ribe, kozice,

- kozice v slanici,

- gorčico v tubi,

- blejske kremne rezine,

- temno čokolado,

- suhe slive,

- indijančke,

- viljamovko,

- v božičnem času medenjake ( tiste velike mehke na hostiji)

pa če sem že tam, običajno vzamem tudi kaj od zelenjave in sadja. Včasih tudi kisle kumarice.

Sicer sem trenutno v rajonu Aldija, ampak ima zelo podobne stvari in podobne cene, seveda ne istih proizvajalcev (nekaj pa tudi), ampak se vseeno najde kaj za kupit.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 03. 2015 20:56

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2015 22:44

Ta puter sama tudi kdaj kupim za peko če sem ze v hoferju ko nakupujem. Ampak za na kruh pa ni

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

3. jun 2015 22:52

Katerega misliš? tistega zlatega na katerem piše slovenski izdelek?

blossom

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2015 23:19

vedno na polici pise da je zmagal. 

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

4. jun 2015 6:53

Meni je pa ravno to maslo zelo dobro :) meni je pa od Lj.mlekarn oz. Mercatorjevo brez okusa. Sicer ga pa ni čez domače maslo ;)

blossom

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

4. jun 2015 7:44

Zame je najnaj Ljutomersko maslo, za njim pa maslo Zelenih dolin.

 

Pa da ne bom čisto off-topic...v hoferju navadno kupujem 'bio jajca', ker so precej ugodnejša v primerjavi z merkatorjem in tušem.

Life is war against boredom~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

4. jun 2015 8:55

Meni pa je to maslo ok, tako za na kruh, ker se hitro rszmaže in tudi hitro vgnete v testo.

Mi precej izdelkov kupimo v Hoferju, Lidlu in Eurospinu. Dostikrat razne izdelke v akciji. Ostalo večino v Tušu, ker nam je blizu, salame pa vedno v Mercatorju ali Sparu.Tudi v Leclecu rada nakupujem, samo nam je pa čisto od rok.

Sem pa opazila, da je tudi v diskontih cena privlačno napisana, ko pa preračunaš na kg, ni poceni. Pa tudi Lidl postopoma draži izdelke.

Meso pa kupujem v mesnici Luka. Dobra kvaliteta, cene ok.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

4. jun 2015 10:43

Jaz se nikakor ne morem navaditi na to, da ima Hofer jajca naložena izven hladilnika. Nikjer drugje nisem videla takšne prakse. Jajca so zame pokvarljiva roba in sodijo na hladno. Me zanima, če je to sploh po standardih, oz. kako je to dovoljeno.

Sicer pa sem vsakodnevna nakupovalka Hoferja, tako da bi lahko nakupovala miže. Veseli me, da je vedno več slovenskih izdelkov. Morda pogrešam malo več izbire pri zelenjavi, kakšen Lušt bi tudi bil dobrodošel.

kara

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

4. jun 2015 11:06

Najdražji sosed že nekaj časa jajc nima v hladilniku.

Drugače pa so za jajca hlevske reje primerljive cene Hofer in Spar – tisti, ki je v akcije, je malo cenejši.

Lani so v VIP zapisali »Po zakonodaji je za jajca rok uporabe 28 dni od dneva, ko jih kokoši znesejo. Shranjevali naj bi jih na hladnem (manj kot 16 st. C), a ne v hladilniku. Tako shranjena jajca naj bi ohranila kakovost in svežino do konca roka uporabe. Nekateri proizvajalci priporočajo, da jajca po nakupu v originalni embalaži shranimo v hladilniku, večina pa priporoča, da jih moramo shranjevati na hladnem.

Francoski proizvajalec (jajca iz Leclerca) priporoča, da kupci po nakupu hranijo jajca v hladilniku in jih porabijo vsaj 14 dni pred iztekom roka uporabe.«

Ne vem, kje v stanovanju naj najdem 16 st. C ??!!

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jun 2015 12:12

kara je napisal/a:

Me zanima, če je to sploh po standardih, oz. kako je to dovoljeno.

 

Jasno, da je, sicer jih ne bi bilo tam. Inšpekcijski nadzori so strogi in dragi, če si v prekršku.

Jajca iz hladilnika se na poti domov po toplem orosijo in skozi mokro lupino, ki je seveda porozna, je lažji prehod morebitnih bakterij. To je razlog, da je jajca bolje hraniti izven hladilnika.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti