Perlice

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

15. dec 2005 6:28

Recept, po katerem jaz delam je iz Burde. Je pa May napisala pod temo "Moja hišica iz medenjakov" tudi recept iz Lise, tako da imaš možnost izbire.. Medena hišica ali sani: 15 dag medu, 8 dag sladkorja, 1 žlička kakava, mleti klinčki, cimet, malo limone in 8 dag margarine zmešaj, segrej do vrelišča in nato ohladi. Dodaj 35 dag moke, 1 jajce in 2 žlički pecilnega praška. Zamesi testo in ga pusti počivati čez noč. Razvaljaj 0,5 cm debelo in razreži. Sani (ali hišico) sestaviš s pomočjo beljakovega ledu (beljak in sladkor v prahu gosto zmešaš). Led mora biti dovolj gost, jaz ga delam po občutku (kapljico kanem na krožnik in če se ne razleze, je dovolj gost). Veliko užitka pri peki! V.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

15. dec 2005 11:56

Ker imam namen z glavno peko pričeti jutri, dragička mi pa še ni sporočila, kako je imela zadevo v mislih, sem šla včeraj popoldne do privat slaščičarne. Lastnika sem prosila, da mi je za 500SIT prodal en jogurtov kozarček perlic, zato sedaj nisem več kandidatka... naslednji teden bi bilo zame glede na moje plane žal prepozno. LP, V.

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

15. dec 2005 12:38

Hi, včeraj je bila dana inf. ,da se najdejo perlice v MB v Vetrinjski ul. Sinoči si nisem zapisal imena trgovine ,danes pa ne najdem več na forumu.Pri teh rosnih letih , da bi že delala skleroza ? Prosim naslov . Lp > siba

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. dec 2005 14:10

Drage pekarce, zagotavljam vam, da nisem plačana, da bi delala reklamo za avstrijske trgovine. Če pa še kdaj zaidete v Celovec, vam vseeno svetujem, da obiščete trgovino Zehrer na Starem trgu (Alter Platz, peš cona). V trgovini imajo na kupe različnih sveč, krasne bonbonjere, "Rohkost" (=suho sadje, oblito s čokolado) tudi na vago, predvsem pa imajo v ozadju trgovine na kupe stvari za slaščičarje, in to v gospodinjskih količinah: marcipan, jedilne barve, perlice, kuverturo, pepeliko in jelenovo sol, fondant, nugat, tekočo glukozo, razne okraske in še in še in še. Niso poceni, toda barva v vrečki, veliki kot pecilni prašek, gotovo stane manj kot 1 kg v trgovini na Brničičevi in jaz jo imam za nekaj let. Pred leti je bila to zame sanjska trgovina, sedaj se marsikaj dobi tudi pri nas, vseeno pa je še vedno očarujoča. Lp teta torta

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

15. dec 2005 14:40

Ja, v Vetrinjski v Mb bi se dobile perlice v trgovine Sewa. Vendar mislim, da te ne bodo užitne, ker imajo v tej trgovinici zadeve za darila in aranžerstvo Lp Palma

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

15. dec 2005 15:24

SIBA je napisal/a:
dragička je napisal/a:
Vprašala sem po telefonu. Srebrne perlice imajo pakiranje po 1 kg - velikosti 0,4 (3.500), 0,6 (3.400) in 0,8. Se pravi, najmanj pet nas bi trebalo biti, da vsaka vzame 20 dag. Če je katera zainteresirana, naj se oglasi. Pozdravček!
Hi,sem kandidat za 20dag 0,4ali 0,6 perlic.Ker sem iz omrežne 02 poravnam tudi poštnino. lp > siba
Hi, Dragička kaj bomo naredili , nas ni dovolj kandidatov ? Na zas.pošti sem ti pustil naslov. lp > siba

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. jun 2008 14:18

Odpiram tole temo, ker me zanima, če se sedaj te perlice že dajo dobiti v "navadnih" trgovinah, v Lj recimo. Res ne bi rada kupovala 5 kg, ker jih rabim samo par. Hvala za odgovor! Jelenckova

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

7. jun 2008 15:01

Ne vem kakšne perlice imate v mislih, ampak perle (srebrne, zlate in bele) od dr Oetker se pa dobijo v vsakem večjem Merkatorju in Sparu. petika

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

7. jun 2008 15:46

Sve i svašta pa ponuja tudi pastelne odtenke modre, roza, zelene ob standardnih bisernih, zlatih in srebrnih. Irena

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

7. jun 2008 16:17

tudi jaz kupujem perlice(srebrne) od dr.Oetker in kupila sem jih sicer v intersparu ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti