Fige

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 7. dec 2005 6:07 | ogledi: 3.188 | odgovori: 7

ZA MIKLAVŽA SE JE NABRALO KAR NEKAJ ZAVITKOV FIG.RADA BI PECIVA KJER BI JIH UPORABILA.PROSIM,POMAGAJTE MI

Bernarda

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

7. dec 2005 7:09

Iz fig sem pred leti delala tudi potico iz krhkega testa. Pripravila sem testo za navadne kekse ga razvaljala kot za potico in naredila nadev iz fig. Fige sem zmlela, dodala kislo smetano, malo ruma, piškotnih drobtin in čokolado v prahu. Ta nadev je zelo dober posebno za nas, ki obožujemo suge fie (tudi sveže) VERONIKA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. dec 2005 12:13

kaj pa potica s figovo-rožičevim nadevom po Goljatu??? Moja najljubša. Loni Makaroni

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

8. dec 2005 19:26

Mmmmm, ob receptu za nadev, ki ga je napisala Verovnika, se mi je porodila ideja o kuhanih štrukjih (žepkih) z nadevom iz suhih fig in začimb......bo treba sprobat! naredila bom enako kot nadev s suhim sadjem (jaboka, hruške, malo drobtinic....) LP Zala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. dec 2005 20:51

Zala, kaj bi te lahko prosila za recept za ta nadev s suhim sadjem, pri nas imamo vsi radi štruklje... Prosim Veri

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. dec 2005 16:29

Veri, v bistvu je čisto preprosto: naredim ga tako, da domače suho sadje (jaboka, hruške) zvečer prelijem z vrelo vodo, toliko da so pokrite, pustim do jutra. Nato jih v multipraktiku drobno zmeljem, dodaš lahko tudi kakšno žlico drobtin, skute, obvezno pa cimet, mlete klinčke, kakšno žlico smetane (sladke ali kisle) in sladkor po okusu. Masa mora bit dodvolj kompaktna za oblikovanje z žličko. Potem delaš isto kot z ravioli, o katerih sem že, brala, da obvladaš izdelavo, tako da mislim da ti tudi oblikovanje štrukljev ne bo problem :) Oblikujem jih v polkroge ali pa v kvadratke. Kuhaš jih okoli 10 minut (takrat enega poskusi, če je že dovolj kuhan) v slani vodi. Zabeliš jih z malo masla, posuješ s sladorjem v prahu in veliko cimeta :) Tako so meni všeč, le da se včaih odrečem maslu ali pa ga nadomestim s pogreto smetano (tisto z 10 % m.m., za kavo) in tem zabelim štruklje. Pa še en recept iz knjige Uživati brez meja (avtentični recepti iz Štajerske, Koroške in avtrijske Koroške): testo: 250 g moke, 1/8 l vode, sol nadev: 250 g skute 250 g suhih hrušk 100 g suhih jabolk 2-3 žlice ruma 2-3 žlice sladke smetane malo soli 130 g sladkorja v prahu različica: Ajdov nadev - 300 g kuhane ajde, 1/4 l ksile ali 1/8 l sladke smetane, sol Postopek isti zgoraj opisanemu, itak je tudi recept zelo podoben - moj je samo prirejen. Upam da ti bojo všeč, in poročaj če jih boš naredila :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti