Zmeda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 6. dec 2005 11:23 | ogledi: 1.732 | odgovori: 14

Ob vseh teh resnih temah glede kuhinje ponujam malo heca. Včeraj sem končno začela peči piškote, pa sem že imela totalno zmedo. Lepo sem zamesila testa, eno fino, z orehi in začimbami, za eno vrsto Mozartovih piškotov, drugo čisto preprosto, za bele smrečice, in tretje z nugatom, za rogljiče. Potem pa sem vse zamešala. Iz preprostega testa sem izrezala drobne zvezdice in rožice (kar sem nameravala storiti z bolj finim testom) in zdaj moram enih 150 malih zvezdic in rožic lepit z nugatom, oblagat z marcipanom in prelivat s čokolado, da bo nečemu podobno....Iz finega testa pa sem potem spekla malo večje rožice in sledi okraševanje.

Ko sem ugotovila, kaj počnem z navadnim testom, ga je ostala še polovica in sem potem naredila nekaj smrečic in kometov (recept in sliko sem že poslala v bazo, čaka na objavo), ampak zdaj moram tega delat še eno rundo, ker moj mali nečak hoče bele smrečice...in to točno določene oblike. GRRRR.

No, nugatovo testo čaka na današnji popoldan in če se bo nadaljevalo, kot se je začelo, bo novih receptc, nastalih zaradi smede v moji glavi, na pretek...

Ima še katera podobne težave? Mamamia

mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. dec 2005 11:35

! Ja,tako se zgodi,če hočemo preveč stvari naenkrat narediti. Pred dobre pol urce sem tudi jaz imela takšno zmedo v glavi in sem izumila novo jed-mleko na steklokeramični plošči! Hoče,katera recept Ja,tako je bilo!Dala sem kuhat mleko za puding,lepo sem umešala mleko,sladkor in pudingov prašek,potem pa sem šla v hladilnik iskat zelje,pa sem se spomnila,da bi pravzaprav morala poiskat skodelice za puding,zato sem šla lupit krompir,potem pa že zaslišim prijetno cvrčanje,upsssss,pa sem takoj vedela,da moram krpo v roke vzet. Hja,kaj čemo,veseli december je tuuuuuu! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. dec 2005 11:39

O ja mamamia če hujšega ne bo.... Ko sem pekla za poroko,sem ostanke in take piškote,ki niso bili lepi za pogledat metala v eno skledo,da bom na koncu naredila kroglice in ostale zadeve,da se vse porabi.Prišla mi je pomagat zetova mama in sem ji naročila,naj zmelje ostanke,ki so v beli skledi.Zapodila se je med te posode in veselo mlela,enkrat me pa le vpraša :"A se ti ne zdi škoda tako lepih piškotov za kroglice?"Ko se obrnem sem mislila,da me bo kap .Vzela je skledo z belim pokrovom in meni nič tebi nič skoraj vse zmlela -brizgane piškote,že zlepljene z marmelado in okrašene.No pa smo delali od začetka,drobrine pa še zdaj čakajo v skrinji,da jih porabim. lep dan jesen

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

6. dec 2005 12:39

Zmeda, zmeda Sem pekla potico in namesto, da bi testo sladkala sem ga kar 2x solila. Ma je grozna potica. Nadev je sladek, testo pa slano. Res sem strokovnjak za škodo delat. McNena

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. dec 2005 13:06

Pri vsem tem se bo mogoče komu obrnil želodec, ampak - žalostno in resnično, da bolj ne bi moglo bit. Ni tako dolgo nazaj - sem pekla kar precej peciva za sedmino (na željo in prošnjo moje dobre prijateljice)! Ker velike količine pač ne zmoreš narediti naenkrat, sem si to peko razdelila na dva dopoldneva! Spekla sem kar nekaj dobrot, ker pa v hiši nimam shrambe, sem vse dobrote lepo zložila na pladnje, pokrila z alufolijo in sproti nosila v klet - na hladno. Prisežem, na deželi smo letos 11. leto, pa v kleti še nismo našli "miške"! In seveda na kaj takega še pomislila nisem. Ko je bilo vse lepo pečeno in kar nekaj pladnjev v kleti, si je moj mlajši sin zaželel nekaj sladkega! Tako kot vsaka mama (rada ugodi otroku), sem rekla, ni hudič, saj se ne bo poznalo, če dam otroku kak kos peciva! In tako se odprvim v klet po pecivo - dalje si lahko predstavljate sami, kako je moje pecivo zgledalo! In to od ene same "miške"! S pomočjo sosede in še ene prijateljice smo naročeno pecivo vendarle dostavili pravočasno, bila je pa dobra šola, kajne? LP! Galja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

6. dec 2005 13:24

He, he.. Tako sem dala jaz hladit torto s čokoladnim oblivom. Najrej sem opazila drobne vzorčke majhnih nožic.. No, saj kdo bi še mislil, da sem se jaz tako potrudila.. Lp Tina

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. dec 2005 13:31

Galja si me s tvojo miško spomnila na dogodek daleč nazaj. V službi smo imeli navado,da je vsak en teden skrbel za prigrizek k jutranji kavi (kako lepi časi).No in prišla je v pisarno tudi ena miška. Sploh nismo opazili,da imamo gosta,ko sodelavka gleda tiste piškote,ki so bili obgrickani,pa pravi,da so taki,kot bi jih miš obgrickala.Sploh je nismo poslušali in veselo jedli,nakar pa le začnemo malo bolj natančno ogledovat,ker je bil skoraj vsak piškot načet.To so bile napolitanke KARAT,ki so oblite s čokolado in potresene z čokoladnimi mrvicami,tako da mišjih drekcev sploh nismo takoj opazili.Nekateri smo se režali,nekateri so prebledevali,ker so po navadi vse tiste čokoladne mrvice pojedli iz škatle.Od takrat jih še nisem jedla. jesen

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

6. dec 2005 13:35

nerodnost ......... spekla sem čokoladno torto za sinov rojstni dan, jo okrasila in postavila v hladilnik v kurilnico. Ko je bilo treba postavit torto na mizo, grem po njo, odprem vrata zvamen ven in bummm na tla In tako smo ostali brez torte. Je bila naslednji dan druga Lep dan in čam manj nesreč miha-ela

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

6. dec 2005 14:01

Ja Jesen sem se kar nasmejala. Kaj vse se zgodi, ampak preživimo, tudi če ni najbolj higienično. Morda dobimo malce hitrejšo prebavo. McNena

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. dec 2005 14:18

Pred leti sem za sodelavko pekla pecivo za zagovor magisterija. Med drugim sem naredila tudi princes krofe. Moja dobra mami je vedno pripravljena pomagati in tako je bilo tudi takrat. Rezala mi je princeske, da bi jih potem nadevala. Ne vem, kaj je mislila, ampak spodnji del je bil zelo tanek, pod 5 mm. Ugotovila sem, ko je že vse narezala. Seveda v zgornjem delu princesk še ni bilo luknje, ker je bilo tako čudno odrezano. Potem sva jih še enkrat odrezali na pravem mesu in spodnja dela skupaj zlimali s kremo. Skoraj nič se ni opazilo. Kdor dela, tudi greši.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

6. dec 2005 14:49

No, jaz pa sem pred dnevi prinesla domov cokoladno torto, naroceno v slasticarni, za prijateljicin rojstni dan. Ko sem prisla domov, sem jo odlozila na polico v hodniku in stekla na WC ker se mi je ze res mudilo...Po olajsanju pa groza: nas kuza si je torto veselo postregel kar na tleh s papirjem vred... Najprej , nato , nato , na koncu pa julia Sporočilo je spremenil(a) julia dne 06. dec 2005 14:51:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti