Shranjevanje keksov

milady  

član od: 4.12.2004

sporočila: 16

tema odprta - 4. dec 2005 23:11 | ogledi: 18.707 | odgovori: 23

Ker bi rada začela zdaj s peko različnih keksov, npr. žepki, čajno pecivo, linške oči,... In me zanima, kako dolgo lahko shranjujem v plastični posodi za kekse in v aluminijasti posodi?

milady

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. dec 2005 23:26

Vedno hranim v kovinski posodi, pokvarili so se pa samo enkrat, ker sem prehitro zaprla škatlo, ko se keksi še niso povsem ohladili. Vzdržijo več tednov oz. jih prej zmanjka. Kar začni s peko, če še nisi! Lep pozdrav! riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. dec 2005 9:23

Tudi jaz prisegam na pločevinaste škatle, čeprav ima tašča dobre izkušnje tudi s tupperwarovo plastično posodo. Meni so pač ljubše kovinske škatle, okrašene z zvezdicami in dedki mrazi.. Morajo pa keksi vanje šele potem, ko so čisto ohlajeni. Piškote s kako močnejšo, značilno aromo (janeževe kapice, cimetove zvezdice, kavni koluti) dam v škatlo same, kakšne druge pa tudi skupaj - na primer linške oči, smrečice, orehove srčke in podobno. Plasti piškotov ločim z alu folijo ali pa s prozorno, tusi pergamentni oziroma peki papir pride prav. Brez težav se pecivo ohrani tudi po nekaj tednov. Mamamia mamamia

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. dec 2005 12:29

Kljub temu, da imam doma veliko plastične posode za shranjevanje sem si letos nabavila še nekaj pločevinaste. Se mi zdi da se v plastičnih keksi hitreje zmehčajo. Sicer pa jih tako ali tako v nobenem primeru ne ostane nič. Rebeka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

5. dec 2005 12:43

Tudi jaz imam pločevinaste škatle!So mi veliko boljše kot plastične,pa še tako lepo porisane. Se mi zdi,da so plastične bolj za stvari,ki se shranijo v hladilnik! Je pa res,da četudi piškote shranim v škatli,tam v nobenem primeru ne ostanejo več tednov,zato z peko nima smisla začeti prehitro,ker moram tik pred prazniki tako ali tako ponovno pečt. Lep pozdrav! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

5. dec 2005 13:03

Tudi jaz uporabljam kovinske skatle, vendar me zanima, ali se tudi vam piskoti zmehcajo. Zelela bi namrec take, hrustljave, pa mi nikoli ne uspe. Sem delala kot je napisala mamamia, da sem dajala vmes pergamentni papir, pa ni pomagalo. Ali se tudi vam to dogaja, oz. kako ostanejo piskoti krhki? julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. dec 2005 13:33

Julia, če jih daš v platneno vrečko, bojo ostali hrustljavi, morajo pa bit pospravljeni na suhem. V kovniski šatli se navlažijo, ker vlaga na more izhlapevat, na zraku pa se zasušijo. Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

5. dec 2005 13:39

Jaz piškote shranjujem in v kovinskih in v plastičnih škatlah. Če pa že želiš, da ostanejo hrustljavi, potem jih shrani v kartonasti škatli. Pozdravček!

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. dec 2005 13:59

julia- preden se piškoti dobro zaprejo se morajo prej še res dobro ohladiti. Je pa tudi res da vsi ne ostanejo krhki, posebaj kakšni namazani z marmelado ali mehkejšo kremo. Marjetka cvetka - vidim da je pri vas tudi tako kot pri nas - se skoraj prej pojejo preden jih spečem. Jaz navadno v začetku meseca "preizkusim" nekaj novih receptov in se potem odločim kaj bom zares spekla. Rebeka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2005 20:05

Julia, piškote lahko hraniš v kovinski škatli, le z marmelado jih namaži pred serviranjem (kolikor se da pač sproti), kajti marmelada vsebuje vodo in keksi se navlažijo zaradi marmelade. Meni dolgo ni prikapalo zakaj so mehki in potem nam je te stvari na tečaju razložil mojster Goljat. lp Vesna Vesna Milek Recko

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. dec 2005 23:09

Danes sem v naši trgovini našla kovinske, kvadrataste in precej velike posode z novoletnim motivom zas 30 % popustom!!!! Kekse hranim že preko 20 let v kovisnkih okroglih, nekatere so šle že na odpad, ker pač zarjavijo. Iz mojih izkušenj so boljše PRAVOKOTNE, ker jih lažje zložim. V Intersparu sem nakupila plastične, podolgovate. Ob obsežni peki uporabim vse možne posode, ki se dajo dobro zapret: posoda za vzhajanje testa, posode, ki so za v hladilnik, če nimajo vonja. Drugače pa ravnam tako kot mamamia, s papirjem. Kovinska posoda je krasna embalaža za darilo, opremljena z belim havana papirjem, ki ga na robovih lahko izrežemo kot pri snežinkah. K sreči je to pri nas sedaj precej poceni in ni treba kot pred leti v Pliberk. Jaz darilo s piškoti opremim še z listkom o vsebini: naziv piškotov in osnovne sestavine za posamezni izdelek. Zato, da lahko potem prijateljica pokliče: "Uf, ulnjaki so bili pa zeloooo dobri!" frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti