Shranjevanje keksov

kuharica_uharica  

član od: 6.11.2005

sporočila: 8

8. dec 2005 21:34

Frina, zanima me, kje si našla pravokotne škatle? Hvala! kuharica_uharica

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

8. dec 2005 23:34

Jaz pa nameravavm letos poklanjati piškotke v celofanskih culicah, zanima pa me, če jih lahko zavijem takoj ko se ohladijo (pekla bom ta vikend), ali pa je bolje, da jih do konca decembra hranim v škatlah in šele nato zavijem? LP, Staša

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

9. dec 2005 6:41

Stasa, mislim, da je bolje, da z zavijanjem počakaš do konca decembra. V celofanu se bodo piškoti hitreje zmehčali in ne bodo tako hrustljavi.. pa že s peko in okraševanjem se boš tako utrudila, da užitka pri zavijanju ne bo več takšnega, kot bi moral biti- konec decembra pa se boš z veseljem lotila zavijanja in učinek bo tako boljši. Ne vem no, takšno je pač moje mnenje in tako se bom stvari lotila sama. LP rozanec

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. dec 2005 8:06

Stasa, bos naredila sama celofanske culice ali si jih kje kupila? V eni izmed tem je namreč ena uporabnica omenila, da se jih dobi v Müllerju ampak jaz jih za boga ne najdem lp, Marija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

9. dec 2005 8:26

Tudi jaz sem jih našla v Müllerju, res pa je, da je to že nekaj dni nazaj. Samo mislim, da bi glede na zdajšnji čas to morali imeti na zalogi. Galyka, povprašaj prodajalke, saj so zelo prijazne (itak, če pa hočejo čim več prodati ) LP rozanec

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. dec 2005 8:29

frina je napisal/a:
Kovinska posoda je krasna embalaža za darilo, opremljena z belim havana papirjem, ki ga na robovih lahko izrežemo kot pri snežinkah. K sreči je to pri nas sedaj precej poceni in ni treba kot pred leti v Pliberk. Jaz darilo s piškoti opremim še z listkom o vsebini: naziv piškotov in osnovne sestavine za posamezni izdelek. Zato, da lahko potem prijateljica pokliče: "Uf, ulnjaki so bili pa zeloooo dobri!" frina
Hvala za idejo frina! Bo prišla zelo pravo v prihodnjih tednih tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. dec 2005 8:31

rozanec a mi lahko poveš kaj piše na škatli, mogoče so jih pa imeli pa jaz ne razumem dovolj nemško? Hvala lp, Marija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. dec 2005 8:44

Zelo lepe škatle se dobijo v Maxiju v kleti, samo so zelo drage. Jaz bom letos piškote podarjala kar na plehnatih krožnikih z božičnimi motivi, ki sem jih kupila v Obiju na Rudniku. Krožnik bom napolnila s piškoti in pokrila s prozorno folijo, tako da se bo videlo kaj je notri in mi krožnika ne bodo trebali vračati. To bom delala tik preden bom kam odnesla. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 09. dec 2005 09:20:16

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

9. dec 2005 9:26

Galyka, prodajali so posamične, majhne, celofanaste vrečkice, kot za darila- meni so se zdele primerne za to, da vanje natresem vrsto piškotov in jih podarim za novo leto. Vsaj jaz sem te razumela tako in upam, da te nisem še bolj zmedla. Te vrečkice so okrašene z različnimi prazničnimi motivi... meni so zelo všeč in namesto, da dam vanje čokolado in kavo (kot ponavadi naredim, ko pridem nekomu voščit za novo leto), bom vanje dala prave domače piškote. Potrebujem samo še pisane trakce, da zavežem vrečko in to bo to. rozanec

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

9. dec 2005 9:36

Ajaaaaa, jaz sem pa iskala tako pakirane kot so tiste za zamrzovanje Bom šla še enkrat pogledat v soboto... lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti